Nawigacja

 • Czy wiemy jak udzielić pierwszej pomocy? Uczniowie naszej szkoły z pewnością już tak.         Dnia 9 marca strażacy z Powiatowej Straży Pożarnej  z Sępólna Krajeńskiego przeprowadzili w szkole zajęcia z zakresu pierwszej pomocy. Na wstępie młodszy aspirant pan Dawid Betin i sekcyjny pan Dawid Steinborn zademonstrowali  uczniom, jak wygląda podstawowe wyposażenie strażaka, czyli jego ubiór i niezbędny sprzęt. Przypomnieli też numery alarmowe, a także znaczenie znaków ewakuacyjnych. Potem dzieci obejrzały film edukacyjny o Florku, który uczył korzystania z pomocy straży w trudnych sytuacjach oraz prawidłowego zachowania w przypadku pożaru w szkole lub domu. Następnie strażacy uświadomili uczniom, jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy, bo to ona może uratować komuś życie albo pomóc przetrwać do przyjazdu karetki pogotowia ratunkowego. Krok po kroku pokazywali, jak udzielać pomocy osobie przytomnej i nieprzytomnej oraz demonstrowali działanie defibrylatora. Wszyscy chętni mogli ułożyć człowieka w pozycji bezpiecznej i wykonać masaż serca na fantomie. Zajęcia były profesjonalnie przygotowane, a dzieci aktywnie w nich uczestniczyły zdobywając podstawową wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy.

 • We wtorek 6 marca Krasnoludki z naszej szkoły gościły u siebie młodsze koleżanki i kolegów, którzy od września zostaną przedszkolakami. W tym dniu szkolny korytarz przeobraził się w wioskę Smerfów, a poszczególne klasy w smerfne domki. Przy wejściu małych gości i ich rodziców witał „straszny” Gargamel, który w tym dniu był nastawiony do wszystkich przyjaźnie. Na sali maluchy zostały serdecznie przywitane przez dyrektor szkoły panią Helenę Banaszak. Następnie uczniowie z klas I i III przedstawili inscenizację „Smerfny Dzień Przedszkolaka” przygotowaną pod kierunkiem pani Doroty Rusiniak. Mali widzowie czynnie uczestniczyli w przygodach Smerfów pomagając im w wykonywaniu różnych prac oraz aktywnie włączyli się we wspólne zabawy. Potem dzieci rozeszły się do grzybkowych „domków” Smerfów, gdzie integrowali się w trakcie zabaw ruchowych, plastyczno-technicznych i gier interaktywnych dostosowanych do ich wieku. Po wyczerpujących zajęciach na maluchów czekały już smerfne galaretki, rogaliki i napoje. Na zakończenie uroczystości wszystkie dzieci zostały uhonorowane pamiątkowymi medalami w kształcie smerfa. Ich wesołe i zadowolone minki,  utwierdzają nas w przekonaniu, że warto dla nich organizować Dzień Przedszkolaka.

 • 21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Jego głównym założeniem jest pomoc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego. Także w naszej szkole obchodziliśmy ten wyjatkowy dzień. Na lekcjach języka polskiego  uczniowie zapoznali się z ciekawostkami związanymi z naszym językiem, wykonali plakaty o poprawnych formach najczęściej używanych wyrazów i wyrażeń oraz  ilustrowali  związki frazeologiczne. Poza tym dyskutowali na temat dbałości o kulturę słowa oraz konieczności posługiwania się poprawną polszczyzną. W ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego przeprowadzono konkursy kaligraficzny i ortograficzny.

 • DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ZALESIU

   

  ZAPRASZA

   

  NA ZAPISY DO PRZEDSZKOLA I KLASY I

   

  na rok szkolny 2018/19

   

  do 9 marca 2018 r.

   

   

   

   

   


  Oferta szkoły:

  • lekcje oparte na aktywizujących metodach nauczania,

  • kształcenie językowe w zakresie języka angielskiego w klasach 0 – VII,

  • dostosowanie wymagań do indywidualnych potrzeb i możliwości ucznia,

  • zajęcia komputerowe  z wykorzystaniem Internetu,

  • korzystanie z nowoczesnych  tablic interaktywnych na każdej lekcji,

 • O czym warto pamiętać przed feriami!

liczba odwiedzin: 124687

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Zalesiu
  Szkoła Podstawowa Zalesie 36
  89-400 Sępólno Kraj.
 • 52 388 20 32

Galeria zdjęć