Nawigacja

• Rodzicu! Chcesz spędzić czas w szkole i wykonać wraz z dzieckiem ozdobę na święta?

Zapraszamy!!!

Dnia 1 grudnia 2017 r. o godzinie 15.00 w Szkole Podstawowej w Zalesiu odbędą się „Warsztaty artystyczne”, na które zapraszamy rodziców z dziećmi. Podczas warsztatów wykonane zostaną ozdoby świąteczne na szkolny kiermasz bożonarodzeniowy. Potrzebne materiały zostaną zakupione.

Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie dla dzieci.

• W poniedziałek, 13 listopada, w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 99 rocznicy Narodowego Święta Niepodległości.  Uczniowie klasy VI przeprowadzili krótką lekcję historii. W ciekawy i przejmujący sposób opowiedzieli o dążeniu Polaków do wolności oraz trudach, z jakimi walczyli przez 123 lata z zaborcami. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały inscenizacji aktywnie uczestnicząc w śpiewaniu pieśni patriotycznych.

W tym dniu uczniowie i nauczyciele nosili przypięte biało-czerwone rozetki, które wcześniej sami zrobili. Podkreśliło to jeszcze bardziej podniosłą symbolikę tego dnia i radość świętowania.

• Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania obchodzimy dnia 8 listopada. W  tym roku w naszej szkole  w akcji „Śniadanie Daje Moc!” udział wzięli uczniowie z klas 0 – III. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przygotowywały, a potem spożywały drugie śniadanie. Najwięcej radości sprawiło im krojenie produktów, smarowanie chlebka i wymyślanie dekoracji na kanapki. Oprócz wspólnie przygotowanego i spożytego posiłku nauczyciele rozmawiali także z najmłodszymi o zdrowym odżywianiu, wartościach odżywczych warzyw i owoców oraz roli śniadania w ich żywieniu. Wszystkie te działania z pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych maluchów oraz sprzyjały integracji grupy.

•

Dnia 8 listopada nasi uczniowie odwiedzili Pomorskie Okręgowe Muzeum PRL w Sępólnie Kraj., które zostało zorganizowane na terenie Agromy. Dyrektor pan Marcin Gulka oprowadził dzieci po wystawie i z wielką pasją opowiadał o zgromadzonych tam eksponatach. Uczniowie obejrzeli sprzęty domowe, samochody, wyposażenie pokoju, kuchni,  przedmioty codziennego użytku i dużo innych rzeczy związanych z czasami PRL-u. Mogli wsiąść do starego poloneza, wykręcić numer telefonu na aparacie z budki, usiąść w szkolnej ławce z kałamarzem i chociaż na chwilę wyobrazić sobie tamte czasy.

• Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. W poniedziałek nasza szkoła zamieniła się w bajkową krainę. Dzieci przebrały się za postaci ze swoich ulubionych bajek. Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w zabawie,  otrzymali słodkie nagrody. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to nie tylko świetna zabawa,  ale także doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Książki, a zwłaszcza baśnie, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto więc po nie sięgać jak najczęściej.

• Szkoła Podstawowa w Zalesiu
    Szkoła Podstawowa Zalesie 36