• Wycieczka do fabryki mebli.

          • Dnia 27.10.23r. klasy I-III wybrały się na wycieczkę do fabryki mebli biurowych firmy MDD z siedzibą w Sępólnie Krajeńskim. Dzięki uprzejmości pracowników uczniowie poznali, jak wygląda proces tworzenia mebli od pomysłu po gotową ekspozycję, przyjrzeli się pracy w fabryce na różnych stanowiskach, poznali nazwy, niektórych maszyn i urządzeń. Serdecznie dziękujemy zespołowi MDD za poświęcony czas i przekazaną wiedzę. Po zwiedzaniu fabryki udaliśmy się na gorący posiłek do restauracji “Polonia”, gdzie czekał na nas rosół oraz frytki. Najedzeni i pełni wrażeń wyruszyliśmy autobusem do szkoły, w którym rozmów i śmiechów nie było końca. 

          • Wycieczka klas 1- 3 do Wioski Górniczej Piła Młyn.

          • 18 października uczniowie wraz z wychowawcami udali się do uroczej wioski, która ukazała rąbek historii wydobywania węgla brunatnego na terenach Borów Tucholskich. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji. Pierwszą z nich była ścieżka przyrodnicza związana z Borami Tucholskim, omówiliśmy strukturę lasu oraz zwierzęta żyjące w borach. Następnie udaliśmy się przez dolinę zapadlisk w stronę starego wejścia do kopalni. Na miejscu spotkaliśmy ducha górników - Skarbnika to on opowiedział nam o ciekawostkach kopalni Montania. Cała spacerowa trasa na terenach kopalni okazała się misją  w poszukiwaniu skarbu byłego właściciela Wilhelma Krygiera.  W Górniczej Wiosce poznaliśmy niezbędne przybory górników, zobaczyliśmy jak kiedyś wydobywano złoża węgla.  Dzieci wykonały górnicze czapki - czako oraz przymierzyli galowy strój górnika. Wycieczka trwająca zaledwie 4 godziny przyniosła wiele radości, ale też ogrom regionalnej wiedzy.

          • Wykorzystanie drukarki 3D.

          • Uczniowie klasy 7 podczas lekcji informatyki gościli uczniów z klasy 2.  Celem spotkania było zaprezentowanie programu Tinkercad- aplikacji do projektowania 3D. Następnie zaprojektowanie breloczków oraz pokazanie działania drukarki 3D. Podczas lekcji uczniowie wspólnie wykonali projekt breloczka. W czasie zajęć uczniowie podziwiali pracę drukarki 3D. W kolejnej części zajęć był czas na budowanie aparatów fotograficznych, wieży, zamków. Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w lekcji. Na koniec zajęć każdy z uczniów klasy 2 otrzymał w prezencie breloczek zaprojektowany przez siódmoklasistów. Oto efekty wspólnej pracy uczniów.

            Nauczyciel informatyki

          • Dzień Edukacji Narodowej.

          • 13 października w naszej szkole to był wyjątkowy dzień- święto wszystkich pracowników oświaty, ale również 250 rocznica powołania Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie z 7 i 6 klasy przygotowali wspaniałą uroczystość. Były życzenia oraz premiera filmu z wywiadami z wszystkimi pracownikami szkoły, które przeprowadzili i nagrali nasi uczniowie. Najwięcej emocji wywołał konkurs " Kto jest na zdjęciu". Rozpoznanie na zdjęciach z dzieciństwa grona pedagogicznego okazało się niezwykle trudne i zabawne. 

          • Dzień Gier Planszowych.

          • Coroczne święto miłośników planszówek obchodzone 10 października zagościło w klasach I-III. Planszówkowe rozgrywki to nie tylko sposób na relaks, ale pomysł na świetną zabawę, która wspiera rozwój wiedzy i wyobraźni. To prawdziwy sport intelektualny, angażujący kluczowe obszary naszego myślenia, takie jak: pamięć, planowanie, dedukcję czy liczenie. Spotkanie przy grach planszowych w naszej szkole sprzyjało integracji uczniów wraz z wychowawcami. Dzieci już nie mogą doczekać się kolejnych rozgrywek między klasowych w nowym roku szkolnym.    

             

            Wychowawcy klas I-III 

          • Akcja sadzimy!

          • Nasza szkoła w ramach piątej edycji akcji #sadziMy odebrała sadzonki drzewek buka z Nadleśnictwa Lutówko. Dla dobra przyrody, dla komfortu życia Polaków realizujemy założenia Krajowego Programu Zwiększania Lesistości.

            Drzewka zostaną posadzone wokół szkoły.

            Składamy serdeczne podziękowania dla Nadleśnictwa Lutówko.

             

          • "SZKOŁO POMÓŻ I TY"

          •     Jak co roku, uczniowie Szkoły Podstawowej w Zalesiu biorą udział w akcjach charytatywnych organizowanych na rzecz dzieci z niepełnosprawnością. Tym razem zaczęliśmy od akcji wraz z Fundacją Pomóż i Ty. Polega Ona na sprzedawaniu cegiełek w postaci pomocy naukowych. Cały dochód ze sprzedaży cegiełek trafia na konto fundacji, która to zebraną kwotę przekaże na rzecz leczenie autystycznego chłopca chorującego na padaczkę. Akcje prowadziliśmy wraz ze szkołą z Wałdowa. Wspólnie udało się zebrać aż 201 złotych.

              Kolejne dwie akcje to zbiórka baterii i nakrętek, które to także będą odbierane przez współpracujące z nami fundacje, a następnie spieniężone, a pozyskane w ten sposób pieniądze wspomogą dzieci w potrzebie.

                Już teraz zachęcam to przynoszenia jak największej ilości nakrętek i baterii.

             

            Sebastian Skaja

             

          • Wysokie osiągnięcia edukacyjno- sportowe w SP Zalesie.

          • W minionym tygodniu (27.09.) odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej podczas której wręczono listy gratulacyjne, stypendia oraz nagrody rzeczowe dla najwybitniejszych uczniów.  Wśród 68 wyróżnionych z całej gminy Sępólno Kr., znalazła się trójka naszych podopiecznych.

            Jan Janke (kl. V) otrzymał stypendium naukowe za osiągnięcie wysokiej średniej w roku szkolnym 2022/2023, Weronika Warmke (kl.III) otrzymała nagrodę rzeczową za osiągnięcia sportowe oraz Laura Brauer (kl. IV) zdobyła nagrodę rzeczową za osiągnięcia artystyczne. 

            Serdecznie gratulujemy wyróżnionym. Życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych w kolejnych latach szkolnych. 

            Jagoda Kalinowska 

          • Kreatywna matematyka w SP Zalesie!

          • Pierwszaki w roku szkolnym 2023/2024r. przystąpili do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Kreatywna Matematyka". Co miesiąc uczniowie wraz z wychowawcą zmierzą się z matematycznymi wyzwaniami. Projekt składa się z ośmiu modułów: matematyka w przyrodzie, klocki matematyczne, matematyka wokół nas, geometra ukryta w zabawie, matematyczne układanki, sensoryczna matematyka, matematyczne kodowanie, matematyka z jajem.

            Uczniowie chętnie i z zaangażowaniem wykonali już pierwsze wyzwanie. Ten rok zapowiada wiele ciekawych doświadczeń oraz edukacyjnych niespodzianek. 

            Wychowawca klasy I 

             

          • Uczymy się programować w naszej szkole!

          • Uczniowie klasy I i II w aktualnym roku szkolnym podczas zajęć rozwijających wykonują zadania projektu UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ organizacji FREC.  Właśnie w październiku dzieci rozwijają swoją kreatywność oraz umiejętność logicznego myślenia dzięki edukacyjnym robotom OZOBOT.

            To dopiero początek odkrywania zagadkowych kodów oraz sekwencji, które w przyszłych miesiącach będziemy wzbogacać poprzez grę edukacyjną ScootieGo oraz klocki LEGO SPIKE

            Takie zajęcia pozwolą na wielopłaszczyznowy rozwój naszych podopiecznych, czyli:  wzmacnianie zdolności interpersonalnych, zrozumienie nowoczesnych technologii, umiejętność rozwiązywania problemu oraz przygotowanie do kompetencji STEAM, samodyscyplinę i kształtowanie cierpliwości.

            Nauka programowania i kodowania nie musi być edukacyjną zmorą, jest ona satysfakcjonująca i  przynosi radość z tworzenia. Pomaga dzieciom rozwijać umiejętności, które są cenne w dzisiejszym świecie i przygotowują je do przyszłości związanej z robotyką. 

            Materiały dydaktyczne zostały zakupione w ramach projektu Aktywna Tablica oraz Laboratorium Przyszłości. 

            Nauczyciel prowadzący 

            Jagoda Kalinowska 

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa w Zalesiu
        • 52 388 20 32
        • Szkoła Podstawowa Zalesie 36 89-400 Sępólno Kraj. Poland
        • mgr inż. Helena Banaszak
        • Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zalesiu podaje do wiadomości rodzicom, prawnym opiekunom, pracownikom szkoły, interesantom – dane Inspektora Ochrony Danych naszej szkoły. Małgorzata Kollas malgorzata.kollas@cbi24.pl kom: + 48 533-229-001
        • /SPZalesie36/SkrytkaESP
      • Logowanie