Nawigacja

 • WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZOLNY 2018/2019

  WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZOLNY 2018/2019
 • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  Zakończenie roku szkolnego to długo wyczekiwany przez wszystkich uczniów dzień. 

  W naszej szkole uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła pani dyrektor Helena Banaszak, która przywitała gości, rodziców, nauczycieli, a przede wszystkim uczniów. Następnie po wprowadzeniu flagi państwowej odśpiewaliśmy hymn narodowy. Po przedstawieniu działań zrealizowanych w roku szkolnym oraz osiągnięć uczniów pani dyrektor wręczyła świadectwa z wyróżnieniem za pilną naukę  i wzorowe zachowanie oraz dyplomy za czytelnictwo, wyniki w sporcie, zbiórkę nakrętek, a także systematyczne oszczędzanie. Następnie głos zabrał nasz gość, pan Antoni Dolny, który podziękował nauczycielom za całoroczną, wytrwałą pracę, a uczniom życzył wspaniałych, słonecznych wakacji. Po części oficjalnej dzieci zaprezentowały część artystyczną. Na zkończenie uczniowe i spotkali się w klasach z wychowawcami, aby odebrać świadectwa i podziękowć za naukę, serce, troskę, zrozumienie! 

 • I MIEJSCE W GMINNYM KONKURSIE HISTORYCZNO- FOTOGRAFICZNYM

  I MIEJSCE W GMINNYM KONKURSIE HISTORYCZNO- FOTOGRAFICZNYM

   

  Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości Szkoła Podstawowa w Wiśniewie zorganizowała konkurs historyczno - fotograficzny na najlepszą „fotografię patriotyczną”.

  Uczeń naszej szkoły Maciej Domaszek otrzymał I miejsce w tym konkursie.


  Grtulujemy!

   

   

   

 • Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się

  dnia 22 czerwca 2018 roku o godzinie 8.30.

   

  Msza Święta odbędzie się w KAPLICY W SKARPIE

   w czwartek 21 czerwca 2018 roku o godzinie 12.15.

 • Konkursy

  Konkursy

   

  Na przełomie maja i czerwca w naszej szkole odbyły się trzy konkursy: konkurs matematyczny dla klas I-III i dla klas IV- VI oraz konkurs informatyczny „Bezpieczny Internet” dla klas IV- VI.  W konkursach wyróżnili się następujący uczniowie:

  konkurs matematyczny I-III:                                    

  1. I miejsce- Oliwier Majewski kl.III                            
  2. II miejsce Dagmara Żywicka kl. I                            
  3. III miejsce Dawid Brzeziński kl. III                 

          

  konkurs matematyczny IV- VI

  1. I miejsce Amelia Kotecka kl. VI
  2. II miejsce Joanna Ziemska kl. V
  3. III miejsce Oskar Mizdalski kl.IV

   

  konkurs informatyczny IV- VI:

  1. Natalia Danielewska kl. VI

  2. Amelia Kotecka kl. VI

  3. Joanna Ziemska kl. V

  4. Laura Skłodowska kl. VI

 • Bezpieczne wakacje!

  Bezpieczne wakacje!

  Wakacje to czas wypoczynku i zabawy. Ab spędzić je bezpiecznie wystarczy zazwyczaj znajomość i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

  Dnia 19 czerwca nasi uczniowie w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok” spotkali się z aspirantem sztabowym Igorem Kurczychem z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Kraj., który podczas prelekcji omówił zagrożenia, z jakimi mogą spotkać się dzieci w czasie letniego wypoczynku. Tegoroczna akcja wakacyjna przebiega pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Policjant przypomniał uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowego przejścia przez jezdnię oraz konieczności noszenia odblasków. Przestrzegał również dzieci przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk i organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach. Radził kąpać się na plażach strzeżonych i tylko pod opieką dorosłych. Pamiętajmy, że rady udzielone przez gościa mogą ustrzec nasze pociechy przed czyhającymi niebezpieczeństwami. Wesołych i słonecznych wakacji – miłych i bezpiecznych powrotów.

 • „Święto Rodziny” – festyn szkolny

  „Święto Rodziny” – festyn szkolny

  Dnia 8 czerwca w naszej szkole odbył się festyn środowiskowy „Święto Rodziny”. Podobnie jak w latach ubiegłych organizatorzy zadbali o bogaty program artystyczny oraz wiele konkursów i atrakcji w celu włączenia uczestników festynu do wspólnej i aktywnej zabawy. Uroczystego rozpoczęcia imprezy dokonała pani dyrektor szkoły Helena Banaszak i przewodnicząca Rady Rodziców pani Żaneta Domaszek. Następnie odbyła się część artystyczna w wykonaniu przedszkolaków i uczniów klas I-III zadedykowana rodzicom. Dzieci zaśpiewały też piosenkę patriotyczną „Jestem Polakiem’. Uczniowie klas starszych zaprezentowali przedstawienie w języku angielskim. Na festynie nie zabrakło elementów sportowych i rekreacyjnych. Chętni spróbowali swoich sił w zumbie. Inni mogli wykazać się w licznych konkursach – malowanie zamków z kartonów, ułożenie kompozycji kwiatowej, wykonanie zdrowej kanapki, malowanie twarzy rodzicom. Wszystkie konkurencje były nagradzane atrakcyjnymi nagrodami. Wiele radości, w ten upalny dzień, sprawili dzieciom strażacy z Powiatowej Straży Pożarnej z Sępólna Kraj., którzy po pokazie sprzętu gaśniczego i wozu strażackiego, utworzyli kurtynę wodną, w której można się było trochę ochłodzić. Powodzeniem cieszyły się też pozostałe atrakcje – stworki z baloników, wata cukrowa, dmuchany zamek. Nie tylko dzieci, ale także dorośli podziwiali owce kameruńskie, które cierpliwie znosiły zainteresowanie ich zagrodą. Uczestnicy festynu chętnie kupowali na kiermaszu tanie książki dla dzieci i dorosłych oraz kolorowe poduchy ogrodowe.

  W trakcie imprezy można było zjeść smaczną kiełbaskę z grilla i pyszne ciasta upieczone przez rodziców naszych uczniów oraz poczęstować się kawą, herbatą, czy zimnymi napojami.

  Tegoroczny festyn szkolny okazał się niezwykle udanym projektem, do którego realizacji w dużej mierze przyczynili się rodzice oraz sponsorzy – BS Więcbork, Firma DUKO, osoby indywidualne, OPS w Sępólnie Kraj. w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. Dziękujemy sponsorom i wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji imprezy, a uczniom, rodzicom i przyjaciołom szkoły, że byliście z nami tego dnia.

   

 • „Jak nie czytam, jak czytam”

  „Jak nie czytam, jak czytam”

  Dnia 8 czerwca o godz. 10.00 nasi uczniowie i nauczyciele przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”, której głównym celem jest promocja czytania książek wśród dzieci, inicjowanie mody na czytanie oraz pokazanie nieczytającym uczniom, że czytanie to powszechne zjawisko wśród ich rówieśników. W naszej szkole „wielkie czytanie” miało miejsce w przyszkolnym ogrodzie. Dzieci rozsiadły się wśród drzew na kocach  i czytały w gronie koleżanek i kolegów swoje ulubione  książki, natomiast przedszkolaki słuchały tekstów czytanych przez dyrektora szkoły, nauczycieli i rodziców. Dodatkową atrakcją było wspólne, głośne odczytanie wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”. Na zakończenie akcji na szkolnym boisku ułożyliśmy napis MY CZYTAMY! ZALESIE w biało-czerwonych barwach z okazji świętowania przez Polskę odzyskania niepodległości. Mamy nadzieję, że nasz udział w akcji czytania przyczyni się do uzyskania w tym roku rekordu w liczbie osób czytających w jednym momencie.

   

 • Rada Rodziców, Dyrektor i Grono Pedagogiczne

  oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zalesiu

  zapraszają na imprezę integracyjną-

  Święto Rodziny

  dnia 08.06.2018 r. od godz. 16.00-19.00

   przy SP w Zalesiu.

  Czekają ciekawe atrakcje dla dzieci i dorosłych!

 • OLIMPIADA SPORTOWA

  OLIMPIADA SPORTOWA

  Dnia 15 maja 2018 roku nasze przedszkolaki brały udział w „Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków” organizowanej prze Gminne Przedszkole Nr 1 w Sępólnie Kraj. Uczestnictwo z zawodach przyniosło dzieciakom wiele radości i wspaniałej zabawy. Pomimo zmęczenia dzieci z uśmiechem wróciły do szkoły.

 • Z niczego coś fajnego- wykorzystanie surowców wtórnych

  Z niczego coś fajnego- wykorzystanie surowców wtórnych

     Dnia 10 maja w szkole odbyły się warsztaty dla rodziców i dzieci. Warsztaty dotyczyły przetwórstwa wtórnego, czyli ponownego wykorzystania odpadów. Głównym materiałem wykorzystywanym na warsztatach były plastikowe butelki. W wyniku pracy dzieci, rodziców i nauczycieli powstały różnego rodzaju przedmioty użytku domowego- doniczki do kwiatów, organizery, śmietniki. Najwiekszą budowlą zrobioną przez uczestników warsztatów był domek do zabawy dla przedszkolaków, który sprawił im wiele radości.

  Podczas wspólnej pracy miło i wesoło spędziliśmy czas ucząc się wykorzystywać surowce wtórne.

   

 • Realizacja programu „Bieg po zdrowie”

  Realizacja programu „Bieg po zdrowie”

  Według badań odsetek młodzieży mającej za sobą pierwsze próby palenia tytoniu wzrasta wraz z wiekiem. Okres krytyczny, kiedy uczniowie próbują różnych używek, przypada na przedział 9-10 lat. Aby zapobiegać takim postawom dzieci z klasy IV wzięły udział w programie antytytoniowej edukacji zdrowotnej pt. „Bieg po zdrowie” przeprowadzonym przez wychowawczynię panią Bożenę Sucharską. Głównym celem programu było zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów. Podczas cyklu zajęć realizowanych na podstawie otrzymanych materiałów edukacyjnych dzieci dyskutowały, wymieniały doświadczenia, spostrzeżenia, refleksje i pomysły na następujące tematy:

  1. Palenie jest niezdrowe.

  2. Jak się nie dać złowić nałogowi?

  3. Dlaczego jest coraz więcej osób, które nie palą papierosów?

  4. Palenie szkodzi.

  5. Jak to zrobić,żeby nie palić?

  6. Jak to zrobić, żeby inni nie palili?

  Przemyślane i interesujące scenariusze były źródłem rzetelnej wiedzy na temat problematyki palenia tytoniu, ukazywały korzyści wynikające z niepalenia papierosów, wdrażały w dokonywanie przez uczniów świadomych wyborów. Zachęcały dzieci do zdrowego stylu życia, wolnego od dymu tytoniowego.

 • Majowe konkursy

  Majowe konkursy

  Maj obfitował w różne konkursy, w których brali udział nasi uczniowie. Pierwszym z nich była Wierszykarnia – konkurs recytatorski dla najmłodszych, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Polak to brzmi dumnie”. Przedszkolaków reprezentowali Robert Szmagliński, Nikola Józefko i Szymon Frohlke, klasę I uczennica Dagmara Żywicka, a klasę III – Antek Woźniak.

  W związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości na konkursie czytelniczym „Mistrz Pięknego Czytania”uczniowie musieli zaprezentować teksty patriotyczne. Wzięli w nim udział Hubert Furmaga z klasy IV, Joanna Ziemska z klasy V i Jakub Furmaga z klasy VI. Kolejny majowy konkurs to konkurs recytatorski „Turniej Słowa. Słowo źródłem inspiracji”, na którym swoje recytatorskie interpretacje przedstawiły Małgorzata Domaszek – klasa IV, Joanna Ziemska – klasa V oraz Laura Skłodowska – klasa VI. Na konkursie ortograficznym o Pióro Burmistrza Sępólna Krajeńskiego do rywalizacji z innymi uczniami stanęła Joanna Ziemska z klasy V.

  Wszystkim dziękujemy za przygotowanie się i godne reprezentowanie naszej szkoły. Życzymy sukcesów w następnych konkursach.

   

 • „Maj miesiącem książki”

  „Maj miesiącem książki”

  „Książka daje tym więcej - im więcej od niej wziąć chcemy.”

  Maj jest miesiącem książki. W związku z tym świętem pani Bożena Sucharska zorganizowała dla naszych uczniów odwiedziny w Bibliotece Publicznej im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Kraj., których celem było wzbogacenie informacji na temat ksiażek, zasobów biblioteki i pracy bibliotekarzy. Młodsze dzieci w przystępny sposób poszerzyły wiedzę o bajce, baśni i legendzie. Następnie wysłuchały legendy „ O warszawskiej Syrence” oraz wykonały ilustracje. Potem obejrzały film edukacyjny o polskich symbolach narodowych. Na koniec zabawiły się w szukanie specjalnie oznaczonych książek.

  Starsza grupa uczniów brała udział w zajęciach „Przytulhejtera”, na których omówili, co to jest hejt i gdzie można się z nim spotkać. Na podstawie filmu „Dodaj do znajomych” o historii Asi i Adama wymienili swoje uwagi o tym, dlaczego ludzie hejtują, do czego może doprowadzić hejt i jakie konsekwencje może ponieść osoba obrażająca innych. Następnie wykazali się świetną znajomością  słowników i  ich wykorzystaniem. Wizyta zakończyła się pokazem reprintów, czyli przedruków starych książek, m.in. dzieła Mikołaja Kopernika, Roty i Konstytucji 3 Maja. Dzieci z ciekawością obejrzały dawne pióra do pisania i kałamarze. Zajęcia dla nas przygotowały panie Lucyna Welke i Paulina Skibińska. Bardzo dziękujemy Paniom za zaangażowanie i i interesującą lekcję biblioteczną.

  Każda wizyta w bibliotece zachęca uczniów do czytania, rozwija ich zainteresowania czytelnicze i uzmysławia, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka odgrywa czytanie książek.

 • Klauzula Informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych

  Klauzula Informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych

  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zalesiu podaje do wiadomości rodzicom, prawnym opiekunom, pracownikom szkoły, interesantom– dane Inspektora Ochrony Danych naszej szkoły: 

   

  Pani Aleksandra Goldyszewicz 
  E-mail: a.goldyszewicz@wp.pl

   

   klauzula__informacyjna_Zalesie.pdf

   

 • Biwak edukacyjno-rekreacyjny w Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Kraj.

  Biwak edukacyjno-rekreacyjny w Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Kraj.

  Słoneczna, majowa pogoda sprzyja wypoczynkowi. Nasi uczniowie wypoczywali na biwaku edukacyjno- rekreacyjnym w Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Kraj. Większość z nich zna miasto z perspektywy zakupów, a dwudniowy pobyt wykorzystali na poznanie miejsc i instytucji, do których niecodziennie uczęszczamy. Jednym z nich był Urząd Miasta i Gminy, gdzie zostaliśmy mile przyjęci przez zastępcę burmistrza pana Marka Zieńko. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali informacji o pracy w miejskim urzędzie. Mieli też okazję wczuć się w rolę radnych i zobaczyć, jak wygląda głosowanie nad decyzjami podejmowanymi podczas sesji. Było to dla nich ciekawe i niezapomniane przeżycie. Dzieci odwiedziły też redakcję „Wiadomości Krajeńskich”. Pan Ryszard Środecki opowiedział im, jak powstaje nasza lokalna gazeta, na czym polega praca redaktora i innych pracowników zajmujących się przygotowaniem pisma do druku. Kolejnym miejscem, które wzbudziło zainteresowanie dzieci była Komenda Powiatowa Policji. Aspirant sztabowy pan Igor Kurczych oprowadził naszych uczniów po budynku komendy, a potem udostępnił radiowóz policyjny, w którym mogli nawet chwilkę posiedzieć. Następnie omówił zasady zachowania bezpieczeństwa w okresie letnim. Szczególną uwagę zwrócił na znaczenie i noszenie odblasków. Ostatnim miejscem, które odwiedziliśmy był Zakład Duko specjalizujący się w produkcji poduch na meble ogrodowe, parawany, materacyki plażowe oraz elementy na meble tapicerowane. Dzieci zobaczyły, jak przebiega cała produkcja poduch. Na pamiątkę obdarowano ich małymi poduszkami. Oprócz wycieczek edukacyjnych większą część biwaku przeznaczono na rekreację. Każdy mógł sprawdzić swoje możliwości na ściance wspinaczkowej i zrelaksować się w jacuzzi. Poza tym chłopcy wykorzystywali boiska Krajny do gry w piłkę nożną. Było też ognisko z pieczeniem kiełbasek, wspinanie się na wieżę widokową i spacery po plaży.

  Dzieci nie tylko poznały ciekawe miejsca Sępólna Krajeńskiego, ale też wypoczęły i nabrały ochoty i siły do dalszej nauki.

 • Festiwal Ekologiczny „Do PSZOK tylko krok”

  Festiwal Ekologiczny „Do PSZOK tylko krok”

  Dnia 16 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Festiwalu Ekologicznym „Do PSZOK tylko krok” zorganizowanym w Osadzie Leśnej Barbarka w Toruniu. Uczestnictwo w warsztatach było bezpłatne, a organizator zapewnił uczestnikom opłatę za dojazd na festiwal w obie strony. Dzieci uczestniczyły w zajęciach przygotowanych na stanowiskach warsztatowych i rekreacyjnych z wykorzystaniem różnorodnych pomocy i środków dydaktycznych, aby w sposób przystępny i atrakcyjny zapoznać się z wybranymi zagadnieniami ekologicznymi dotyczącymi świadomej gospodarki odpadami. Uczniowie brali udział w zabawach sportowych z wykorzystaniem materiałów z recyklingu i terenowych grach edukacyjnych dotyczących odpadów, bawili się w podchody kreatywne na zasadzie geocachingu oraz rozpoznawali odpady niebezpieczne w tym elektroodpady. Podczas warsztatów plastycznych TRASH-ART z ochotą zaangażowali się w wykonanie prac – młodsi zrobili podkładki pod kubki z płyt CD, a starsi lampiony ze słoików. Na zakończenie festiwalu odbył się turniej międzyszkolny w konkurencjach wiedzowych i sportowych. Ciekawe i profesjonalnie przygotowane zajęcia tak zainteresowały dzieci, że czas wyznaczony na stanowiskach niepostrzeżenie minął i był efektywnie wykorzystany. Dzięki udziałowi w Festiwalu Ekologicznym nasi  uczniowie podnieśli poziom swojej wiedzy na temat postępowania z odpadami,  zwiększyli świadomość ekologiczną oraz  poznali różne możliwości wykorzystania materiałów pochodzących z recyklingu.

 • "LAS DLA NIEPODLEGŁEJ"

  "LAS DLA NIEPODLEGŁEJ"

  11 maja uczniowie naszej szkoły z klasy VI- Maciej Domaszek, Amelia Kotecka i przewodnicząca Rady Rodziców pani Żaneta Domaszek wraz z dyrektorem szkoły uczestniczyli w ramach ogólnopolskiej akcji "Sadzimy las dla niepodległej" w Nadleśnictwie Lutówko..

  Na początku spotkania Pan Nadleśniczy Marek Gackowski przywitał wszystkich i podkreślił temat spotkania- upamiętnienie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Następie głos zabrał Zastępca Dyrektora RDLP w Toruniu – Pan Roman Dobrzyński, który również odniósł się do historii Polski i podkreślił, jak ważna jest pamięć o minionych czasach.
  Ksiądz Marian Kotewicz pobłogosławił przybyłym. Następnie zebrani wspólnie posadzili pamiątkowego dęba, przy którym została wkopana tabliczka dla uczczenia tego wydarzenia. Leśnicy przeprowadzili instruktaż prawidłowego sadzenia. Dzieci pilnie słuchały uwag leśników – sadzonki zostały posadzone zgodnie z zaleceniami.

  Na koniec nadleśniczy wręczył uczestnikom pamiątkowe certyfikaty.


   

 • III miejsce w gminnym konkursie przyrodniczym

  III miejsce w gminnym konkursie przyrodniczym

  Uczennice z klasy VI: Martyna Burzyńska, Natalia Danielewska i Amelia Kotecka wzięły udział w konkursie pt. „AKTYWNI NA WIOSNĘ- SPORTOWO, ZDROWO, KOLOROWO”. Zadaniem konkursowym było stworzenie prezentacji multimedialnej pokazującej zdrowy, aktywny styl życia autorów pracy z wykorzystaniem różnych obiektów, miejsc i walorów przyrodniczych. Dziewczęta zaprezentowały swoją pracę podczas obchodów Dnia Ziemi w SP nr 3 w Sępólnie Krajeńskim i osobiście odebrały ngrody. Gratulujemy!!!

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Zalesiu
  Szkoła Podstawowa Zalesie 36
  89-400 Sępólno Kraj.
 • 52 388 20 32

Galeria zdjęć