Nawigacja

 • XVIII edycja Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"

 • Dnia 15.09.2017r. uczniowie naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję „Sprzątania świata”, która w tym roku przebiegała pod nazwą „Nie ma śmieci – są surowce”.

  Akcję tę dzieci  rozpoczęły od przekazania informacji na temat tego przedsięwzięcia. Następnie wykonały organizery wykorzystując różnego rodzaju surowce wtórne.

  Na zakończenie wszyscy uczestniczyli w sprzątaniu terenu wokół szkoły.

 • „Kręci Mnie Bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”

  Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”  jest to akcja informacyjno- edukacyjna zaprojektowana przede wszystkim z myślą o uczniach szkół podstawowych. Głównym celem projektu, będącym inicjatywą Departamentu Komunikacji Społecznej MSWiA oraz Biura Prewencji Komendy Głównej Policji jest kształtowanie i propagowanie pozytywnych postaw młodych ludzi w zakresie bezpieczeństwa, poprzez systematyczne prowadzenie działań profilaktycznych i edukacyjnych.

  Dnia 15 września w naszej szkole odbyło się pierwsze spotkanie z policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Kraj. w ramach akcji informacyjno- edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”. St. asp. Marek Stachowicz przeprowadził pogadankę profilaktyczną z przedszkolakami oraz uczniami naszej szkoły.

  W pierwszej kolejności w prelekcji uczestniczyły przedszkolaki i uczniowie klasy I, z którymi policjant porozmawiał o zasadach bezpiecznego zachowania  na drodze (w jakich miejscach przechodzimy na drugą stronę ulicy i jak należy to robić). Wyjaśnił także najmłodszym zasady bezpieczeństwa podczas pobytu w szkole, w domu, czy też na podwórku oraz przestrzegł je przed zagrożeniami, jakie niosą za sobą rozmowy z nieznanymi osobami. Następnie pokazał dzieciom sprzęt, którym na co dzień posługują się policjanci. Najwięcej emocji wzbudziły kajdanki. Niektórzy nawet mieli możliwość ich założenia. Zainteresowanie tematem pogadanki było bardzo duże, dzieci zadawały mnóstwo pytań, a pan policjant cierpliwie odpowiadał.

     Druga część prelekcji przeznaczona była dla uczniów klas III - VI. Podczas spotkania  ze starszymi uczniami policjant omówił zasady bezpiecznego zachowania w autobusie, na drodze i korzystania z internetu. Przedstawił zagadnienia dotyczące zjawiska cyberprzemocy.

  Uświadomił dzieciom, jakie zagrożenia związane są z cyberprzemocą, która polega na prześladowaniu, zastraszaniu, nękaniu, wyśmiewaniu innych osób z wykorzystaniem technik informacyjnych.  Poza tym pan policjant przypomniał o zakazie wchodzenia do lasu związanym z zagrożeniami spowodowanymi przez niedawną nawałnicę. Nasi uczniowie doskonale pamiętali wszystkie numery alarmowe.  

  Spotkania tego typu mają charakter edukacyjno- profilaktyczny i przyczyniają się do poprawy wiedzy młodych ludzi na tematy zagrożeń, z którymi czasem nieświadomie mogą się spotkać. 

   

   

 • REKOLEKCJE PARAFIALNE

   

  Od 18.09.2017 r. do 20.09.2017 r. odbędą się Rekolekcje 

   w  Kościele Parafialnym w Wałdowie

  dla klas  I- VI Szkoły Podstawowej w Zalesiu

  od godz.11.00 do 12.30.

   

   

  Harmonogram dowozu i odwozu dzieci i młodzieży

  Lp.

  Dowóz

  Odwóz

  1

  Włościbórz 10:15

   

  Wałdowo 12:30

  2

  Włościbórek 10:20

   

  Teklanowo 12:35

  3

  Trzciany 10:25

   

  Pamiętowo 12:40

  4

  Skarpa 10:30

   

  Zalesie 12:45

  5

  Pamiętowo 10:35

   

  Skarpa 12:50

  6

  Zalesie mleczarnia 10:40

   

  Trzciany 12:45

  7

  Zalesie 10:45

   

  Włościbórek 13:00

  8

  Wałdowo 10:55

  Włościbórz 13:05

   

   

  W tych dniach obiady odwołane.

   

   

   

   


   

 • Dnia 13 września nasi uczniowie wzięli udział w zajęciach sportowych zorganizowanych na hali Krajna Arena w Sępólnie Kraj. Wspólne ćwiczenia gimnastyczne oraz gry i zabawy ruchowe uczą dzieci umiejętności współpracy w grupie, rozwijają ich sprawność fizyczną, a przede wszystkim są dobrą zabawą. Uczniowie chętnie i z zaangażowaniem uczestniczą w lekcjach wychowania fizycznego prowadzonych na pełnowymiarowej hali sportowej.             

  Zajęcia sportowe organizowane będą przez kolejne miesiące.  

 • „Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna.
  Znów dni popłyną pracowite
  Nad książką szkolną, nad zeszytem...”

   

  W poniedziałek, 4 września, wypoczęci i pełni zapału powitaliśmy nowy rok szkolny. W inauguracji udział wzięli uczniowie, ich rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz przedstawiciel Urzędu Miasta i Gminy pan Antoni Dolny. Wszyscy, a przede wszystkim najmłodsi, zostali serdecznie przywitani przez dyrektor szkoły panią Helenę Banaszak. Po wprowadzeniu flagi narodowej odśpiewaliśmy hymn narodowy. Następnie głos zabrał nasz gość, który życzył wszystkim uczniom udanego powrotu do szkoły i zapału do dalszej pracy. Po przedstawieniu przez panią dyrektor organizacji nowego roku szkolnego dzieci udały się do klas na spotkanie z wychowawcami. Uroczystość zakończyła się wyjazdem uczniów na mszę św. do kaplicy w Skarpie.

  W tym roku szkolnym religii (za nieobecną panią Annę Sontowską) uczyć będzie proboszcz ksiądz Sławomir Maciejewski.

 • INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ZALESIU

  4 września 2017 r. o godz. 8.30.

  Dowóz uczniów z poszczególnych miejscowości na Inaugurację Roku Szkolnego 2017/2018:

  Włościbórz godz. 8.00

  Włościbórek godz. 8.05

  Trzciany godz. 8.10

  Skarpa godz. 8.15

  Pamiętowo godz. 8.20

  Zalesie godz. 8.25

  MSZA ŚWIĘTA W KAPLICY W SKARPIE

  O GODZ. 9.15

   

  Rozwóz uczniów po Mszy Św. do poszczególnych miejscowości:

  Zalesie godz. 9.50

  Pamiętowo godz. 10.00

  Skarpa (dzieci rozchodzą się z Kaplicy do domu)

  Trzciany godz. 10.10

  Włościbórek godz. 10.15

  Włościbórz godz. 10.20

  Z poważaniem

  Helena Banaszak

  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zalesiu

   

 •  Bezpieczny wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży.

 • Drodzy Rodzice!

  Zbliżają się wakacje – dla dzieci czas wyjazdów, przygód i beztroskiej zabawy na podwórku. Może warto i dla siebie znaleźć chwilę relaksu z książką. Myślę, że te propozycje pomogą jeszcze w lepszym stopniu zrozumieć siebie i własne dziecko. Życzę wszystkim słonecznych, radosnych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

   Polecam - Barbara Barabasz

 • 23.06.2017

   

  "Nie tylko z książek płynie dobra nauka,

   z serca nauczać to jest wielka sztuka..."
   

  Zakończenie roku szkolnego to długo wyczekiwany przez wszystkich uczniów dzień. Po dziesięciu miesiącach nauki, 23 czerwca, uczniowie rozpoczęli upragnione wakacje i aż do września mogą nie myśleć o powrocie do szkolnych ławek.

  W naszej szkole uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła, pani dyrektor Helena Banaszak, która przywitała gości, rodziców, nauczycieli a przede wszystkim uczniów. Następnie po wprowadzeniu flagi narodowej odśpiewaliśmy polski hymn. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej o działaniach podjętych w tym roku w naszej szkole pani dyrektor wręczyła uczniom wyróżnienia za pilną naukę  i wzorowe zachowanie oraz dyplomy za czytelnictwo, zbiórkę makulatury i nakrętek, a także systematyczne oszczędzanie. Z kolei głos zabrał nasz gość, pan Antoni Dolny, który podziękował nauczycielom za całoroczną, wytrwałą pracę, a uczniom życzył wspaniałych, słonecznych wakacji. Po części oficjalnej dzieci z klasy III zaprezentowały inscenizację „Wakacyjny pociąg”, która wprowadziła wszystkich w radosny i beztroski okres wakacji. Potem już tylko spotkanie z wychowawcami, odebranie świadectw, podziękowania za naukę, serce, troskę, zrozumienie i WAKACJE!!!

   

 • Akcja „Bezpieczne wakacje 2017”

  Wakacje tuż, tuż. Aby przybliżyć naszym uczniom temat bezpieczeństwa, wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne wakacje 2017”, której celem jest uświadomienie dzieciom i młodzieży szkolnej zagrożeń związanych z wakacyjnymi wyjazdami oraz poprawa bezpieczeństwa w okresie roku szkolnego, a także promocja bezpiecznych zachowań na co dzień. W klasach młodszych dzieci poprzez czynne uczestnictwo w zajęciach poznały zasady poruszania się po drogach, przechodzenia przez ulicę, rozpoznawały podstawowe znaki drogowe oraz nauczyły się dostrzegać niebezpieczeństwa wynikające z zabaw w nieodpowiednim miejscu. Starsi uczniowie zapoznali się z modelami bezpiecznych zachowań, sposobami szybkiego reagowania na zagrożenia, utrwalili podstawowe numery alarmowe i sposób, w jaki powinny przekazać wezwanie służbom ratunkowym. W promocję akcji „Bezpieczne wakacje 2017” zaangażowały się pani Bożena Sucharska i pani Agnieszka Szczepaniak. Mamy nadzieję, że udział w niej zwiększy bezpieczeństwo naszych uczniów nie tylko w czasie wakacyjnym.
 • Bezpiecznie w czasie wakacji - spotkanie z policjantem

  Jak bezpiecznie spędzić wakacje? Co robić kiedy zaczepi nas obca osoba? Czym może skutkować lekkomyślność na drodze? To tylko część pytań na które naszym uczniom odpowiedział pan Wiesław Szczepanik policjant z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Kraj. Funkcjonariusz omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Dzieci dowiedziały się także, jakie niebezpieczeństwa mogą czyhać na nich w kontaktach z obcymi oraz dlaczego trzeba stosować elementy odblaskowe na drodze. Nasi uczniowie chętnie dzielili się własnymi spostrzeżeniami i zadawali wiele pytań. Niesamowitą radość sprawiła dzieciom możliwość obejrzenia i posiedzenia w policyjnym radiowozie. Chociaż na chwilę poczuli się, jak prawdziwi policjanci...

  Rozmowa z panem policjantem wywołała wiele pozytywnych emocji, a przekazane informacje na pewno zostaną wykorzystane w codziennym życiu.

   

 • Dnia 19 czerwca 2017 roku grupa przedszkolna ,,Skrzaty” wraz z rodzicami wybrała się na piknik nad jezioro w Lutówku zorganizowany przez wychowawczynię klasy ,,0” panią Barbarę Barabasz. Głównym celem wyjazdu było poznanie najbliższej okolicy, propagowanie zdrowego, aktywnego wypoczynku nad wodą z rówieśnikami i rodzicami oraz wizyta w nadleśnictwie Lutówko – zapoznanie z ptasim budzikiem.

  Po przyjeździe autobusem do Lutówka udaliśmy się do nadleśnictwa. Tam czekał na nas pan Waldek Madziński - strażnik leśny. Opowiedział nam o tym, że od wczesnego ranka możemy posłuchać śpiewu różnych ptaków. Już od godziny trzeciej słychać ptasie trele. Najpierw budzi nas drozd śpiewak, rudzik i kos .Potem możemy usłyszeć jak śpiewa świergotek i kukułka. Około czwartej na koncert zaprasza bogatka, pierwiosnek i zięba. Poranne śpiewy kończy wilga i szpak. Przypomniał także o tym, jak należy zachować się w czasie pobytu w lesie. Po krótkiej pogadance każde z dzieci otrzymało upominki w postaci dwóch książek (,,Ptaki lasów”, ,,Zwierzęta leśne. Poznaj i pokoloruj” ). Podziękowaliśmy za zdobycie nowych wiadomości i udaliśmy się nad jezioro, gdzie czekały na nas atrakcje i wspólne zabawy – między innymi: pluskanie w wodzie, budowanie zamków z piasku, gra w piłkę, zabawy z chustą animacyjną oraz mogliśmy skorzystać z placu zabaw. Po tak wyczerpujących ,,zajęciach” kiełbaski z ogniska, a na deser lody smakowały wszystkim wyśmienicie. W drodze powrotnej mieliśmy krótki przystanek w Sępólnie Kraj. Ten wolny czas przeznaczyliśmy na zabawy na Placu Przyjaźni. Dzieci mogły skorzystać z karuzeli, zjeżdżalni i innych przyrządów, a także zobaczyć alpaki, które zadomowiły się na dobre w sępoleńskim żłobku. Pogoda dopisała, dobre humory również. Wszyscy wróciliśmy do domu opaleni, uśmiechnięci i z bagażem pełnym miłych, słonecznych wspomnień.

 •  

  17 czerwca 2017 na terenie Szkoły Podstawowej w Zalesiu odbył się wiejski piknik z udziałem pracowników i uczniów naszej szkoły, organizowany przez Panią Emilię Szumińską ze Świetlicy Wiejskiej w Zalesiu. Dzięki staraniom Pani Emilii zarówno dzieci jak i rodzice oraz przybyli goście mogli skosztować pysznych wypieków i zakąsek, kiełbasek z grilla, wypić ciepłe i zimne napoje, pomalować twarze, wziąć udział w jeździe konnej, a także uczestniczyć w spotkaniu dotyczącym praw zwierząt oraz dowiedzieć się mnóstwa ciekawych i przydatnych rzeczy o naszych czworonożnych przyjaciołach. Pogadankę prowadziły działaczki Fundacji Psie Nadzieje z Sępólna Krajeńskiego; Pani Ewa Mejer i Pani Edyta Seidler, którym to towarzyszył ich podopieczny pies Loco. Ponadto dla dzieci były przygotowane zabawy, w których to najmłodsi chętnie uczestniczyli. Piknik był bardzo udany. Miło było spędzić sobotnie popołudnie przy muzyce, zabawach, pogadankach i pysznym jedzeniu.

 • I MIEJSCE PRZEMKA

  INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA MIASTA I GMINY W LEKKIEJ ATLETYCE  uczeń Przemysław Senski- zdobył I miesce w rzucie piłką palantową.

 • Skąd ta fotografia?- maj

  W maju odbyła się ostatnia edycja konkursu SKĄD TA FOTOGRAFIA. Tym razem europejskim obiektem UNESCO była kopalnia soli w Wieliczce, jedno z najbardziej niesamowitych miejsc na świecie znajdujące się na terenie województwa małopolskiego. Zwyciężczynią tej edycji została Martyna Burzyńska, która zdobyła nagrody pozyskane dzięki sponsorom jakim to były firma PLAY i fundacja Bezpieczne Miasto.

 • Dnia 05.06.2017r. dzieci z oddziału przedszkolnego udały się na wycieczkę do człuchowskiego ZOO – „Canpol” pod opieką p. Doroty Rusiniak, p. Marity Kantak oraz rodziców.

  Głównym celem tego wyjazdu było zintegrowanie rodziców i dzieci oraz umożliwienie rodzicom spędzenia czasu ze swoimi pociechami w aktywny i atrakcyjny sposób.

  Pobyt w Canpolu rozpoczęliśmy od zwiedzenia ZOO. Dzieci z dużym zainteresowaniem przyglądały się zwierzętom i słuchały informacji na ich temat. Następnie był czas na swobodne igraszki na placu zabaw. Dzieci z ogromną radością korzystały z wszystkich przyrządów. Dużym zainteresowaniem cieszyło się też karmienie małych zwierzątek.

  Wyczerpani intensywną zabawą udaliśmy się do restauracji na frytki. Po posiłku i chwili odpoczynku, przyszedł czas na kolejną zabawę w basenie z piłeczkami. Radości, śmiechu i pisków nie było końca. Jednak co dobre niestety się kończy.

  Zmęczeni, ale w świetnym nastroju wracaliśmy do szkoły.

   

 • Uczennice z klasy V: Laura Skłodowska, Amelia Kotecka, Martyna Burzyńska i Natalia Danielewska w ramach zajęć dodatkowych z matematyki wzięły udział w konkursie pt. „Praktyczne oblicza matematyki”. Konkurs był organizowany przez serwis internetowy Matematyczne ZOO. Dziewczęta wykonały plakat, pt. „Matematyka na co dzień”, przedstawiły przykłady wykorzystania matematyki w życiu codziennym. Praca została wyróżniona i nagrodzona drobnymi upominkami. Otrzymaliśmy  Certyfikat Przyjaciela Matematycznego Zoo- wyróżnienie za szczególne uczestniczenie w procesie rozwijania matematycznych umiejętności uczniów.


   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Zalesiu
  Szkoła Podstawowa Zalesie 36
  89-400 Sępólno Kraj.
 • 52 388 20 32

Galeria zdjęć