Nawigacja

 • Strażacy uczą dzieci pierwszej pomocy

  Czy wiemy jak udzielić pierwszej pomocy? Uczniowie naszej szkoły z pewnością już tak.         Dnia 9 marca strażacy z Powiatowej Straży Pożarnej  z Sępólna Krajeńskiego przeprowadzili w szkole zajęcia z zakresu pierwszej pomocy. Na wstępie młodszy aspirant pan Dawid Betin i sekcyjny pan Dawid Steinborn zademonstrowali  uczniom, jak wygląda podstawowe wyposażenie strażaka, czyli jego ubiór i niezbędny sprzęt. Przypomnieli też numery alarmowe, a także znaczenie znaków ewakuacyjnych. Potem dzieci obejrzały film edukacyjny o Florku, który uczył korzystania z pomocy straży w trudnych sytuacjach oraz prawidłowego zachowania w przypadku pożaru w szkole lub domu. Następnie strażacy uświadomili uczniom, jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy, bo to ona może uratować komuś życie albo pomóc przetrwać do przyjazdu karetki pogotowia ratunkowego. Krok po kroku pokazywali, jak udzielać pomocy osobie przytomnej i nieprzytomnej oraz demonstrowali działanie defibrylatora. Wszyscy chętni mogli ułożyć człowieka w pozycji bezpiecznej i wykonać masaż serca na fantomie. Zajęcia były profesjonalnie przygotowane, a dzieci aktywnie w nich uczestniczyły zdobywając podstawową wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy.

   

 • Smerfny Dzień Przedszkolaka

  We wtorek 6 marca Krasnoludki z naszej szkoły gościły u siebie młodsze koleżanki i kolegów, którzy od września zostaną przedszkolakami. W tym dniu szkolny korytarz przeobraził się w wioskę Smerfów, a poszczególne klasy w smerfne domki. Przy wejściu małych gości i ich rodziców witał „straszny” Gargamel, który w tym dniu był nastawiony do wszystkich przyjaźnie. Na sali maluchy zostały serdecznie przywitane przez dyrektor szkoły panią Helenę Banaszak. Następnie uczniowie z klas I i III przedstawili inscenizację „Smerfny Dzień Przedszkolaka” przygotowaną pod kierunkiem pani Doroty Rusiniak. Mali widzowie czynnie uczestniczyli w przygodach Smerfów pomagając im w wykonywaniu różnych prac oraz aktywnie włączyli się we wspólne zabawy. Potem dzieci rozeszły się do grzybkowych „domków” Smerfów, gdzie integrowali się w trakcie zabaw ruchowych, plastyczno-technicznych i gier interaktywnych dostosowanych do ich wieku. Po wyczerpujących zajęciach na maluchów czekały już smerfne galaretki, rogaliki i napoje. Na zakończenie uroczystości wszystkie dzieci zostały uhonorowane pamiątkowymi medalami w kształcie smerfa. Ich wesołe i zadowolone minki,  utwierdzają nas w przekonaniu, że warto dla nich organizować Dzień Przedszkolaka.

 • Dzień Języka Ojczystego

  21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Jego głównym założeniem jest pomoc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego. Także w naszej szkole obchodziliśmy ten wyjatkowy dzień. Na lekcjach języka polskiego  uczniowie zapoznali się z ciekawostkami związanymi z naszym językiem, wykonali plakaty o poprawnych formach najczęściej używanych wyrazów i wyrażeń oraz  ilustrowali  związki frazeologiczne. Poza tym dyskutowali na temat dbałości o kulturę słowa oraz konieczności posługiwania się poprawną polszczyzną. W ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego przeprowadzono konkursy kaligraficzny i ortograficzny.                                                                      

  W tym roku wyróżnili się następujący uczniowie:

  konkurs ortograficzny

            klasy III – IV                                                                     klasy V - VI

  I miejsce – Hubert Furmaga                                         I miejsce – Natalia Danielewska

  II miejsce – Fabian Szulc                                             II miejsce – Maciej Domaszek

  III miejsce – Oliwier Stawowski                                 III miejsce – Jakub Furmaga

  konkurs kaligraficzny

          klasy III - IV                                                                          klasy V - VI

             Maria Diks                                                                     Joanna Ziemska

  Dzień Języka Ojczystego to ważne święto. W tym dniu szczególnie zadbajmy o nasz piękny język polski.

 • DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ZALESIU

   

  ZAPRASZA

   

  NA ZAPISY DO PRZEDSZKOLA I KLASY I

   

  na rok szkolny 2018/19

   

  do 9 marca 2018 r.

   

   

   

   

   


  Oferta szkoły:

  • lekcje oparte na aktywizujących metodach nauczania,

  • kształcenie językowe w zakresie języka angielskiego w klasach 0 – VII,

  • dostosowanie wymagań do indywidualnych potrzeb i możliwości ucznia,

  • zajęcia komputerowe  z wykorzystaniem Internetu,

  • korzystanie z nowoczesnych  tablic interaktywnych na każdej lekcji,

  • bezpieczny pobyt bez przemocy i agresji,

  • wyjazdy na wycieczki edukacyjne, na których poprzez zabawę zdobywamy nowe umiejętności i wiadomości.

  • zróżnicowane formy zajęć pozalekcyjnych:

   • dydaktyczno- wyrównawczych,

   • sportowych,

   • artystycznych,

   • komputerowych(z  tablicą interaktywną),

   • polonistycznych,

   • matematycznych,

   • czytelniczych,

   • uczestnictwo w ciekawych zajęciach na terenie ogrodu szkolnego oraz  kształcenia przyrodniczo- ekologicznego.

  Informujemy, że Rodzice dzieci urodzonych w roku 2012 mają obowiązek zgłoszenia dzieci do oddziału przedszkolnego w celu realizowania rocznego obowiązku przedszkolnego w roku szkolnym 2018/19.

  Rodzice dzieci urodzonych w roku 2011 zobowiązani są zgłosić dzieci do klasy I w celu realizowania obowiązku szkolnego w roku szkolnym 2018/19.

   

  ZGŁOSZENIA PRZYJMUJEMY W SEKRETARIACIE SZKOŁY OSOBIŚCIE LUB TELEFONICZNIE:

  TEL. 52- 388-20-32

  KOM. 693-660-631

  www.spzalesie.edupage.org

 • O czym warto pamiętać przed feriami!

 • „Nakarm ptaszki mój kolego, a tym sprawisz coś dobrego!”.

  Zima to trudny czas dla ptaków. Trudno znaleźć im cokolwiek do jedzenia, gdyż wszystko zasypał śnieg. Wielu ptakom nie uda się przetrwać ciężkich zimowych warunków. Aby pomóc im w przetrwaniu zimy, dzieci zorganizowały dla nich w ogrodzie szkolnym „darmową stołówkę”.  Dbają o to, aby w karmniku zawsze były ptasie smakołyki. Ptaki często do niego przylatują, a uczniowie mają okazję je obserowować.

   

 • Bal przebierańców

  Dnia 8 lutego odbył się w naszej szkole tradycyjny bal karnawałowy. Najmłodsi bawili się od samego rana, natomiast starsi uczniowie dopiero w godzinach popołudniowych. Salę gimnastyczną wypełniły nie tylko postacie prosto z bajek, ale także bardziej realistyczne – ogrodniczka, budowniczy, policjant, piłkarz. Konkurs na najciekawszy strój był trudny do rozstrzygnięcia, dlatego każde przebranie zostało nagrodzone. Wszyscy świetnie bawili się przy dźwiękach dyskotekowej muzyki. Nie obyło się bez słodkiego poczęstunku, za który dziękujemy Radzie Rodziców. Następny bal dopiero za rok. Już na niego czekamy…

   

 • Dzień Bezpiecznego Internetu

   

  DBI obchodziliśmy 6 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Szacunek to istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem. Uczniowie klasy I i III zostali zapoznani ze stroną www.sieciaki.pl. Wyposażone w specjalne zdolności Sieciaki z pomocą robota o imieniu Netrobi popularyzują wśród najmłodszych wiedzę na temat bezpiecznego i efektywnego korzystania z Internetu.Uczniowie klas IV- VI uczestniczyli w lekcjach dotyczących bezpieczeństwa w sieci realizując program „3…2..1..Internet!”. Podczas zajęć uczniowie oglądali pięć odcinków kreskówki, w której piątka bohaterów styka się z ryzykownymi zachowaniami w Sieci, związanymi z cyberprzemocą, kontaktami z nieznajomymi, ochroną danych osobowych, poszanowaniem własności intelektualnej i uzależnieniem od Internetu. Każda kreskówka ma do wyboru dwa zakończenia – pozytywne, kiedy bohater zachowuje się bezpiecznie albo negatywne, kiedy bohater zachowuje się ryzykownie. Dodatkowo uczniowie klas VI wykonali plakaty pt. „Bezpiecznie w Internecie”, na których umieścili zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Pamiętajmy, że Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.

 • Ferie tuż, tuż! Spędźmy je wesoło i bezpiecznie!

  W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi w naszej szkole odbyły się  pogadanki profilaktyczne z aspirantem sztabowym Igorem Kurczychem z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Kraj. Policjant stwierdził, że zabawy na śniegu, zjazdy z górki, jazda na nartach czy łyżwach oraz inne szaleństwa na śniegu mogą sprawić dzieciom wiele radości, ale muszą pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Przypomniał o ostrożności, przestrzeganiu zasad oraz wskazał niebezpieczne sytuacje, których  powinni unikać.

  Oto kilka z najważniejszch rad, jakich udzielił policjant naszym uczniom:                                                                                                                                                                                                 1. 1.Wychodząc bawić się na powietrze, ubierajcie się stosownie do pogody.

  2. Do zabaw na śniegu, zjazdów na sankach wybierajcie miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic.

  3. Korzystajcie wyłącznie ze specjalnie przygotowanych lodowisk. Pod żadnym pozorem nie wchodźcie na lód zamarzniętych zbiorników wodnych, jezior, kanałów, stawów, itp

  4. Kulig organizujcie wyłącznie pod nadzorem osób dorosłych. Nie doczepiajcie sanek do samochodu, stwarza to zagrożenie dla waszego bezpieczeństwa.

  5. Nie rzucajcie zbyt twardymi śnieżkami. Starajcie się nie celować w twarz drugiej osoby, żeby nie uszkodzić komuś oka. Nigdy nie rzucajcie śnieżkami w nadjeżdżające samochody, gdyż może się to skończyć groźnym wypadkiem.

  6. Nie oddalacieje się z miejsca zabawy bez wiedzy rodziców lub opiekunów i nie ufajcie obcym osobom.

  7. W razie niebezpiecznej sytuacji lub wypadku, pamiętajcie o numerach alarmowych.

  Ferie zimowe to dla dzieci wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Życzymy im, aby przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do szkoły.

   

 • „Babci i Dziadka- przyznać to trzeba, każdemu dziecku w życiu potrzeba.”

  Dnia 23 stycznia w naszej szkole odbyła się uroczystość, na którą licznie przybyli Dziadkowie naszych małych uczniów – Święto Babci i Dziadka. „ Krasnoludki” z oddziału przedszkolnego  przygotowały wspaniałe występy artystyczne pod kierunkiem wychowawczyni pani Marity Kantak. Dla swoich ukochanych Dziadków śpiewały piosenki i recytowały wiersze, które wywołały wzruszenie na twarzach gości oraz pozwoliły powrócić do wspomnień z dzieciństwa i lat szkolnych. Najefektowniejszy był taniec maluchów z kolorowymi pomponami. Występ i zaangażowanie dzieci zostało nagrodzone gromkimi brawami. Następnie wnuczęta wręczyły Babciom i Dziadkom pamiątkowe laurki i ozdobne świeczki. Po części oficjalnej wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku.

  Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków,

  którym poprzez wiersz, piosenkę i taniec podziękowaliśmy za Ich bezgraniczną miłość, dobroć, ciepło…

   

 • ZAPROSZENIE NA ZEBRANIE

   

  Dnia 30.01.2018r. (tj. wtorek) o godz. 16.30 w Szkole Podstawowej w Zalesiu odbędzie się zebranie rodziców z wychowawcami klas. Obecność obowiązkowa.

  Od godz. 16.00 będzie pełnił dyżur w szkole Pan Pedagog z Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej z Sępólna Krajeńskiego - konsultacje indywidualne, na które serdecznie zapraszamy!

 • Lapbookowy zawrót głowy…

  Lapbook jest czymś w rodzaju teczki tematycznej, w którym możemy umieścić wiadomości na wybrany temat. Taka teczka pełni funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, wykresy, słówka, terminy czy też zdjęcia. To wszystko umieszczone jest w kieszonkach, książeczkach o przeróżnych kształtach i na karteczkach. Nasi uczniowie bardzo chętnie wykonują lapbooki. Dzięki tej nowej metodzie pracy rozwijają wyobraźnię, zgłębiają wiedzę na dany temat, uczą się planować pracę. Wykonali już i zaprezentowali lapbooki z  matematyki, języka polskiego, przyrody. Powstały interesujące, kolorowe prace. Stanowią one znakomitą pomoc do powtórzenia i utrwalenia materiału. Warto pamiętać, że lapbooki można wykonać na każdym przedmiocie na dowolny temat.

   

   

 • Pierwsza zima bałwanka Stefanka

  Dnia 22 stycznia do naszej szkoły zawitał teatrzyk. Uczniowie obejrzeli przedstawienie pt.,,Pierwsza zima bałwanka Stefanka”. Miły, śmieszny bałwanek wraz ze swoimi przyjaciółmi uczył dzieci bezpiecznego zachowania w czasie zimy, zwłaszcza na lodzie, korzystania z numerów alarmowych oraz przypomniał o dokarmianiu ptaków i zwierząt. Mali widzowie nie kryli emocji i z przejęciem przeżywali przygody niesfornego Stefanka. Natomiast aktorzy umiejętnie włączali dzieci w przebieg wydarzeń na scenie. Było wesoło, humorystycznie i ciekawie.

 • Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych

  19 grudnia w naszej szkole odbyły się 4 konkursy wiedzy dotyczące krajów anglojęzycznych. Brali w nich uczniowie klas III-VI. Każda z klas odpowiadała na pytania dotyczącego swojego (wcześniej ustalonego) kraju i w każdej klasie zostali wybrani mistrzowie. Ponadto każdy z uczestników otrzymał nagrodę.

  Pytania dotyczyły wielu różnych dziedzin - geografii, historii, polityki, muzyki, sportu, językoznawstwa i religii.

  Mistrzem klasy III został Michał Pikulik odpowiadając prawidłowo na połowę wszystkich pytań.

  Mistrzami klasy IV zostali Fabian Szulc i Szymon Zieliński, którzy prawidłowo odpowiedzieli na 11 z 20 pytań.

  W klasie V pierwsze miejsce zdobył Przemysław Senski z dwunastoma prawidłowymi odpowiedziami.

  Klasa VI miała aż trzech mistrzów, okazali się nimi Martyna Burzyńska, Maciej Domaszek i Laura Skłodowska, którzy pobili wszystkich innych uczestników odpowiadając na 70% wszystkich pytań.

  Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział, a zwycięzcom gratuluję wygranej. Następny konkurs już w marcu. Będzie to konkurs piosenki angielskiej. Do udziału zapraszam wszystkich uczniów naszej szkoły.
   

  Sebastian Skaja

 • INFORMACJA

  ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA TRWA OD 23 GRUDNIA 2017 R. DO 1 STYCZNIA 2018 R.

 • Życzenia

  Życzenia - Obrazek 1

 • SZKOLNA WIGILIA

  Przy wigilijnym stole…

   

  Święta Bożego Narodzenia to czas spokoju, miłości i pojednania, na który wszyscy czekamy z utęsknieniem. Nierozerwalnie związane są z wigilią i jasełkami. Ta piękna tradycja obecna jest i w naszej szkole. Dnia 20 grudnia o godz. 16.00 uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły wraz z zaproszonymi gośćmi spotkali się na wspólnej wigilii. Wszystkich zgromadzonych przywitała pani dyrektor Helena Banaszak, podziękowała za zaangażowanie w organizację uroczystości i zaprosiła na Jasełka przygotowane przez uczniów klas starszych pod kierunkiem pani Bożeny Sucharskiej i pani Doroty Rusiniak. Zimowy wieczór, oszronione drzewa, diabełki rozrabiające przy płonącym ognisku, rozświetlona szopka z Maryją, Józefem, aniołami i zwierzątkami pięknie oddały nastrój narodzin małego Jezuska. Następnie pełni zadumy a zarazem spokoju i radości zasiedliśmy do świątecznego stołu, na którym pojawiły się tradycyjne, wigilijne potrawy. Po kolacji zjawił się gwiazdor w towarzystwie mikołajek z prezentami nie tylko dla dzieci, ale także dla gości. W tym uroczystym dniu swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Waldemar Stupałkowski burmistrz Sępólna Krajeńskiego, Pan Kazimierz Jagodziński przewodniczący Rady Miejskiej w Sępólnie Kraj., Pan Marek Tymecki dyrektor Zakładu Obsługi Oświaty Samorządowej, Pan Mateusz Szponarski przedstawiciel Nadleśnictwa Lutówko, Pani Halina Radowska przewodnicząca KGW w Zalesiu, sołtysi Pan Stanisław Stróżyński i Pan Antoni Barłóg oraz Pani Emilia Szumińska opiekun Świetlicy Wiejskiej w Zalesiu. Złożyli oni wszystkim obecnym serdeczne i ciepłe życzenia świąteczne.

  Wigilia jest jedynym, niepowtarzalnym wieczorem. Niech nie gaśnie on nigdy w naszych sercach, czyniąc nas coraz lepszymi i wspaniałomyślnymi wobec innych. Ten wyjątkowy dzień na pewno pozostanie na długo w naszej pamięci.

 • Świąteczna Paczka

  „Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz”

  W tym roku z okazji Świąt Bożego Narodzenia nasi uczniowie zorganizowali Świąteczną Paczkę dla dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Małej Cerkwicy. 21 grudnia Martynka Burzyńska, Gosia Domaszek i Maciej Domaszek w imieniu całej społeczności uczniowskiej wręczyli wychowankom placówki świąteczne paczki, w których znalazły się przyniesione przez dzieci, rodziców i nauczycieli zabawki, gry planszowe, puzzle oraz słodycze. Bardzo ucieszyło nas miłe przyjęcie, podziękowanie, radość dzieci, a przede wszystkim wspólnie spędzony czas na poznawaniu się, rozmowie i zabawie.

 • Przygotowania do szkolnej wigilii

  Nie tylko w domach rozpoczęliśmy przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. W naszej szkole dzięki zaangażowaniu rodziców, uczniów i nauczycieli zostały już przyrządzone pierwsze świąteczne potrawy do wigilii. Wspólne przygotowania do tradycyjnego spotkania opłatkowego przebiegają pracowicie, ale cieszą wszystkich, bo jest to też czas rozmów, które pozwalają nam się lepiej poznać.

 • „SUPERBOHATER OSZCZĘDZANIA SKO”

  Uczniowie klasy trzeciej biorą udział w konkursie SKO. Wykonali strój Superbohatera i proszą o wsparcie w postaci głosowania.

   

  Aby zagłosować należy zalogować się na stronie www.skowsgb.pl,odszukać naszą pracę: 

  Zalesie- Szkoła Podstawowa w Zalesiu i oddać głos jeden raz dziennie.

  Głosowane trwa do19 grudnia.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Zalesiu
  Szkoła Podstawowa Zalesie 36
  89-400 Sępólno Kraj.
 • 52 388 20 32

Galeria zdjęć