Nawigacja

 • ZAPROSZENIE NA ZEBRANIE

   

  Dnia 30.01.2018r. (tj. wtorek) o godz. 16.30 w Szkole Podstawowej w Zalesiu odbędzie się zebranie rodziców z wychowawcami klas. Obecność obowiązkowa.

  Od godz. 15.00 będzie pełnił dyżur w szkole Pan Pedagog z Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej z Sępólna Krajeńskiego - konsultacje indywidualne, na które serdecznie zapraszamy!

 • Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych

  19 grudnia w naszej szkole odbyły się 4 konkursy wiedzy dotyczące krajów anglojęzycznych. Brali w nich uczniowie klas III-VI. Każda z klas odpowiadała na pytania dotyczącego swojego (wcześniej ustalonego) kraju i w każdej klasie zostali wybrani mistrzowie. Ponadto każdy z uczestników otrzymał nagrodę.

  Pytania dotyczyły wielu różnych dziedzin - geografii, historii, polityki, muzyki, sportu, językoznawstwa i religii.

  Mistrzem klasy III został Michał Pikulik odpowiadając prawidłowo na połowę wszystkich pytań.

  Mistrzami klasy IV zostali Fabian Szulc i Szymon Zieliński, którzy prawidłowo odpowiedzieli na 11 z 20 pytań.

  W klasie V pierwsze miejsce zdobył Przemysław Senski z dwunastoma prawidłowymi odpowiedziami.

  Klasa VI miała aż trzech mistrzów, okazali się nimi Martyna Burzyńska, Maciej Domaszek i Laura Skłodowska, którzy pobili wszystkich innych uczestników odpowiadając na 70% wszystkich pytań.

  Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział, a zwycięzcom gratuluję wygranej. Następny konkurs już w marcu. Będzie to konkurs piosenki angielskiej. Do udziału zapraszam wszystkich uczniów naszej szkoły.
   

  Sebastian Skaja

 • INFORMACJA

  ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA TRWA OD 23 GRUDNIA 2017 R. DO 1 STYCZNIA 2018 R.

 • Życzenia

 • SZKOLNA WIGILIA

  Przy wigilijnym stole…

   

  Święta Bożego Narodzenia to czas spokoju, miłości i pojednania, na który wszyscy czekamy z utęsknieniem. Nierozerwalnie związane są z wigilią i jasełkami. Ta piękna tradycja obecna jest i w naszej szkole. Dnia 20 grudnia o godz. 16.00 uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły wraz z zaproszonymi gośćmi spotkali się na wspólnej wigilii. Wszystkich zgromadzonych przywitała pani dyrektor Helena Banaszak, podziękowała za zaangażowanie w organizację uroczystości i zaprosiła na Jasełka przygotowane przez uczniów klas starszych pod kierunkiem pani Bożeny Sucharskiej i pani Doroty Rusiniak. Zimowy wieczór, oszronione drzewa, diabełki rozrabiające przy płonącym ognisku, rozświetlona szopka z Maryją, Józefem, aniołami i zwierzątkami pięknie oddały nastrój narodzin małego Jezuska. Następnie pełni zadumy a zarazem spokoju i radości zasiedliśmy do świątecznego stołu, na którym pojawiły się tradycyjne, wigilijne potrawy. Po kolacji zjawił się gwiazdor w towarzystwie mikołajek z prezentami nie tylko dla dzieci, ale także dla gości. W tym uroczystym dniu swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Waldemar Stupałkowski burmistrz Sępólna Krajeńskiego, Pan Kazimierz Jagodziński przewodniczący Rady Miejskiej w Sępólnie Kraj., Pan Marek Tymecki dyrektor Zakładu Obsługi Oświaty Samorządowej, Pan Mateusz Szponarski przedstawiciel Nadleśnictwa Lutówko, Pani Halina Radowska przewodnicząca KGW w Zalesiu, sołtysi Pan Stanisław Stróżyński i Pan Antoni Barłóg oraz Pani Emilia Szumińska opiekun Świetlicy Wiejskiej w Zalesiu. Złożyli oni wszystkim obecnym serdeczne i ciepłe życzenia świąteczne.

  Wigilia jest jedynym, niepowtarzalnym wieczorem. Niech nie gaśnie on nigdy w naszych sercach, czyniąc nas coraz lepszymi i wspaniałomyślnymi wobec innych. Ten wyjątkowy dzień na pewno pozostanie na długo w naszej pamięci.

 • Świąteczna Paczka

  „Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz”

  W tym roku z okazji Świąt Bożego Narodzenia nasi uczniowie zorganizowali Świąteczną Paczkę dla dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Małej Cerkwicy. 21 grudnia Martynka Burzyńska, Gosia Domaszek i Maciej Domaszek w imieniu całej społeczności uczniowskiej wręczyli wychowankom placówki świąteczne paczki, w których znalazły się przyniesione przez dzieci, rodziców i nauczycieli zabawki, gry planszowe, puzzle oraz słodycze. Bardzo ucieszyło nas miłe przyjęcie, podziękowanie, radość dzieci, a przede wszystkim wspólnie spędzony czas na poznawaniu się, rozmowie i zabawie.

 • Przygotowania do szkolnej wigilii

  Nie tylko w domach rozpoczęliśmy przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. W naszej szkole dzięki zaangażowaniu rodziców, uczniów i nauczycieli zostały już przyrządzone pierwsze świąteczne potrawy do wigilii. Wspólne przygotowania do tradycyjnego spotkania opłatkowego przebiegają pracowicie, ale cieszą wszystkich, bo jest to też czas rozmów, które pozwalają nam się lepiej poznać.

 • „SUPERBOHATER OSZCZĘDZANIA SKO”

  Uczniowie klasy trzeciej biorą udział w konkursie SKO. Wykonali strój Superbohatera i proszą o wsparcie w postaci głosowania.

   

  Aby zagłosować należy zalogować się na stronie www.skowsgb.pl,odszukać naszą pracę: 

  Zalesie- Szkoła Podstawowa w Zalesiu i oddać głos jeden raz dziennie.

  Głosowane trwa do19 grudnia.

 • „NAJSYMPATYCZNIEJSZA PIERWSZA KLASA”

  Uczniowie klasy pierwszej, wraz z wychowawcą Dorotą Rusiniak biorą udział w konkursie Gazety Pomorskiej na najsympatyczniejsza klasę pierwszą.

   

  W związku z tym, bardzo prosimy o wsparcie i wysyłanie SMS na numer: 72355, w treści wpisując: PW.91 koszt 2.46 zł. Głosowanie trwa do 22 grudnia.

 • TURNIEJ WARCABOWY O „PUCHAR BURMISTRZA”

  Dnia 07.12.2017r. uczniowie klasy I i III brali udział w finałowym Turnieju Warcabowym o „Puchar Burmistrza”. Po ciężkich zmaganiach w siedmiu rundach zdobyli następujące miejsca: Marta Skonieczna VI, Julia Pikulik IX i Antoni Woźniak X.

  Wszyscy otrzymali dyplomy i upominki.

 • VI Mistrzostwa Powiatu Sępoleńskiego w Tabliczce Mnożenia

  7 grudnia uczniowie klasy IV Jakub Rybak i Oliwier Stawowski oraz klasy V Joana Ziemska i Przemysław Senski wzięli udział w VI Mistrzostwach Powiatu Sępoleńskiego w Tabliczce Mnożenia. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 w Sępólnie Kraj.  Uczniowie, mimo dużej tremy, wystartowali w czterech konkurencjach: Olimpijczyk, Ekspres, Krzyżak  i Szeryf. Za udział otrzymali dyplom oraz słodki poczęstunek. 

 • Mikołajki

   „Drogi święty Mikołaju,

  Przybądź do nas, bo już czas.

  Wszystkie dzieci cię kochają

  I serduszka biją nam.”

  Zgodnie z tradycją, 6 grudnia, z samego rana do naszej szkoły zawitał Święty Mikołaj. Dla uczniów przyniósł słodkości, a dla przedszkolaków dodatkowo zabawki. Przez cały dzień na szkolnym korytarzu dominował kolor czerwony, ponieważ każdy kto mógł, założył mikołajkową czapkę. Przejęte buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci  potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie go oczekują. Tego dnia każdy był uśmiechnięty i miał dobry humor.

   

 • Warsztaty rękodzielnicze

  01.12.2017

  W piątkowe popołudnie spotkaliśmy się w szkole na warsztatach rękodzielniczych. Wzięli w nich udział rodzice z dziećmi i nauczyciele. Dzięki wspólnym zajęciom z dorosłymi dzieci mogły nauczyć się różnych technik rękodzieła  i tworzyć piękne ozboby oraz dekoracje bożonarodzeniowe. Wszystkie wykonane kompozycje będą sprzedawane na szkolnym kiermaszu świątecznym. Udział w zajęciach rękodzielniczych pozwolił naszym uczniom twórczo i kreatywnie spędzić czas wolny.

 • Spotkanie z rodzicami!!!

  Dnia 6 grudnia od godz. 15.00 do 17.30 w Szkole Podstawowej w Zalesiu odbędą się indywidualne konsultacje z nauczycielami,  kiermasz ozdób świątecznych oraz kiermasz książek.

  Od godz. 16.00 będzie spotkanie z Panią z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej na temat: ,,Szczęśliwy rodzic + szczęśliwy dom = szczęśliwe dziecko – jak radzić sobie ze stresem dnia codziennego” .

  Zapraszamy

 • Rozstrzygnięcie konkursu „Zapobiegamy pożarom”

  Dnia 27 listopada w Ochotniczej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wręczono nagrody laureatom konkursu plastycznego „Zapobiegamy pożarom”  zorganizowanego przez  Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz Urząd Miejski w Sępólnie Kraj. Nasz uczeń Oliwier Dębosz z klasy „0” zajął  I miejsce na szczeblu gminnym, a uczennica klasy VI, Laura Skłodowska, otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!

 • Dzień Pluszowego Misia

  Dnia 28 listopada 2017 roku w naszej szkole zorganizowano uroczystość z okazji „Światowego Dnia Pluszowego Misia”. Przedszkolaki w tym dniu przyniosły do szkoły swoje ulubione maskotki - pluszowe misie. Impreza rozpoczęła się od poznania historii powstania pluszowej zabawki. Potem dzieci wyklejały postać misia wełną, a także oglądały fragmenty bajek, w których bohaterami były właśnie pluszowe misie. Na koniec maluchy kolorowały obrazki z postaciami swoich ulubionych misiów. Radość i uśmiech na twarzach naszych „Krasnoludków”  był  dowodem na to, że impreza się udała i spełniła ich oczekiwania.

 • Zajęcia profilaktyczne dla uczniów

  Dnia 28 listopada pedagog z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Sępólnie Krajeńskim, pan Robert Skaza, przeprowadził w naszej szkole zajęcia profilaktyczne z uczniami klas IV –VI na temat „Stres, motywacja, samoocena”. Celem warsztatów było wzmocnienie u dzieci pozytywnego myślenia, zwiększenie poczucia własnej wartości, radzenie sobie ze stresem oraz rozwijanie zainteresowań. W trakcie pracy indywidualnej i grupowej uczniowie wskazywali swoje mocne strony, dowiedzieli się, że ocenę siebie trzeba uniezależnić od ocen innych ludzi, a lubienie samego siebie pozwala pozytywnie spojrzeć na świat.

   

 • Ciasteczka dla Caritasu

  24.11.2017

  W piątkowe popołudnie w świetlicy wiejskiej w Zalesiu spotkało się kilkadziesiąt osób do cukierniczego wyzwania. Oprócz doświadczonych pań w akcję pieczenia ciasteczek dla Parafialnego Zespołu Caritas przy parafii św. Mateusza w Wałdowie zaangażowli się również nasi uczniowie - Laura Skłodowska, Amelka Kotecka, Martynka Burzyńska, Jakub Furmaga, Marysia Diks, Szymon Diks, Janek Kantak, Zosia Kantak, Antek Murawski, Dagmara Żywicka, Dawid i Lenka Brzezińscy, Michalinka Karwacka.  Ich zadaniem było wycinanie ciastek foremkami o przeróżnych kształtach oraz zdobienie gotowych wypieków.  Udział w charytatywnych akcjach uczy dzieci wrażliwości na potrzeby i problemy innych, a przede wszystkim tego, że wspólnie można zdziałać więcej!

   

 • INFORMACJA DLA RODZICÓW

  Rodzicu! Chcesz spędzić czas w szkole i wykonać wraz z dzieckiem ozdobę na święta?

   

  Zapraszamy!!!

  Dnia 1 grudnia 2017 r. o godzinie 15.00 w Szkole Podstawowej w Zalesiu odbędą się „Warsztaty artystyczne”, na które zapraszamy rodziców z dziećmi. Podczas warsztatów wykonane zostaną ozdoby świąteczne na szkolny kiermasz bożonarodzeniowy. Potrzebne materiały zostaną zakupione.

  Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie dla dzieci.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Zalesiu
  Szkoła Podstawowa Zalesie 36
  89-400 Sępólno Kraj.
 • 52 388 20 32

Galeria zdjęć