Nawigacja

 • INFORMACJA DLA RODZICÓW

  Rodzicu! Chcesz spędzić czas w szkole i wykonać wraz z dzieckiem ozdobę na święta?

   

  Zapraszamy!!!

  Dnia 1 grudnia 2017 r. o godzinie 15.00 w Szkole Podstawowej w Zalesiu odbędą się „Warsztaty artystyczne”, na które zapraszamy rodziców z dziećmi. Podczas warsztatów wykonane zostaną ozdoby świąteczne na szkolny kiermasz bożonarodzeniowy. Potrzebne materiały zostaną zakupione.

  Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie dla dzieci.

 • Święto Niepodległości

  W poniedziałek, 13 listopada, w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 99 rocznicy Narodowego Święta Niepodległości.  Uczniowie klasy VI przeprowadzili krótką lekcję historii. W ciekawy i przejmujący sposób opowiedzieli o dążeniu Polaków do wolności oraz trudach, z jakimi walczyli przez 123 lata z zaborcami. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały inscenizacji aktywnie uczestnicząc w śpiewaniu pieśni patriotycznych. 

  W tym dniu uczniowie i nauczyciele nosili przypięte biało-czerwone rozetki, które wcześniej sami zrobili. Podkreśliło to jeszcze bardziej podniosłą symbolikę tego dnia i radość świętowania.

   

 • „ŚNIADANIE DAJE MOC”

  Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania obchodzimy dnia 8 listopada. W  tym roku w naszej szkole  w akcji „Śniadanie Daje Moc!” udział wzięli uczniowie z klas 0 – III. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przygotowywały, a potem spożywały drugie śniadanie. Najwięcej radości sprawiło im krojenie produktów, smarowanie chlebka i wymyślanie dekoracji na kanapki. Oprócz wspólnie przygotowanego i spożytego posiłku nauczyciele rozmawiali także z najmłodszymi o zdrowym odżywianiu, wartościach odżywczych warzyw i owoców oraz roli śniadania w ich żywieniu. Wszystkie te działania z pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych maluchów oraz sprzyjały integracji grupy.

 • Wizyta uczniów w Pomorskim Okręgowym Muzeum PRL-u w Sępólnie Kraj.

   

  Dnia 8 listopada nasi uczniowie odwiedzili Pomorskie Okręgowe Muzeum PRL w Sępólnie Kraj., które zostało zorganizowane na terenie Agromy. Dyrektor pan Marcin Gulka oprowadził dzieci po wystawie i z wielką pasją opowiadał o zgromadzonych tam eksponatach. Uczniowie obejrzeli sprzęty domowe, samochody, wyposażenie pokoju, kuchni,  przedmioty codziennego użytku i dużo innych rzeczy związanych z czasami PRL-u. Mogli wsiąść do starego poloneza, wykręcić numer telefonu na aparacie z budki, usiąść w szkolnej ławce z kałamarzem i chociaż na chwilę wyobrazić sobie tamte czasy.

  Mamy nadzieję, że jeszcze tu wrócimy, ponieważ pan Marcin nadal gromadzi eksponaty, a muzeum się rozrasta.

   

 • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

  Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. W poniedziałek nasza szkoła zamieniła się w bajkową krainę. Dzieci przebrały się za postaci ze swoich ulubionych bajek. Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w zabawie,  otrzymali słodkie nagrody. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to nie tylko świetna zabawa,  ale także doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Książki, a zwłaszcza baśnie, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto więc po nie sięgać jak najczęściej.

   

   

 • Dzień dodatkowych diagnoz logopedycznych- 18.11.2017 r. (sobota)

  Pracownicy  Poradni  Psychologiczno – Pedagogicznej w Sępólnie Krajeńskim zapraszają  na udział w akcji  „Dzień dodatkowych diagnoz logopedycznych” realizowanej w wybrane soboty. Najbliższy termin- 18.11.2017r. Akcja  ta daje  szansę  na  kontakt  z logopedą w pobliżu miejsca zamieszkania, w dni wolne od pracy, w celu jak najwcześniejszego wykrywania zaburzeń mowy, a także dodatkowo umożliwia indywidualne, bezpłatne konsultacje/porady  psychologiczno- pedagogiczne udzielane przez specjalistów w zakresie diagnozy i wspomagania rozwoju dziecka.

  Zapisy i rejestracja po uprzednim kontakcie telefonicznym z poradnią. 

  http://poradniapp-sepolno.cba.pl/aktulnosci/

   

 • Wczoraj jeszcze przedszkolaki, dzisiaj już pierwszaki…

   Dnia 27.10.2017 r. dzieci z klasy I miały wielkie święto – ślubowanie i pasowanie na uczniów. Uroczystość  przebiegała pod hasłem „Wczoraj jeszcze przedszkolaki, dzisiaj już pierwszaki ”, a jej przygotowaniem zajęła się wychowawczyni pani Dorota Rusiniak.

  Najpierw maluchy musiały zdać egzamin, który przeprowadził ich kolega z klasy trzeciej wraz z Dobrą Wróżką. Jak to w bajkach bywa, pojawił się też Zły Czarodziej, który nie chciał dopuścić do pasowania, ponieważ nie został zaproszony na tę uroczystość. Dzięki czarom i pomocy Dobrej Wróżki dzieci pomyślnie zdały egzamin i mogły złożyć ślubowanie.

  Po ślubowaniu pani Dyrektor dokonała pasowania dzieci na uczniów. Było to dla nich wielkie przeżycie, a  na pamiątkę tego wydarzenia pierwszoklasiści otrzymali dyplomy i upominki.

  Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem, na którym spotkali się rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły i  najmłodsi uczniowie.

   

 • Udział w Konkursie Recytatorskim Poezji Wisławy Szymborskiej

  Dnia 17 października nasze uczennice wzięły udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Wisławy Szymborskiej pt„Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy” zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Kraj.

  Joanna Ziemska z klasy V recytowała  wiersz pt.„Niektórzy lubią poezję”, a Laura Skłodowska z klasy VI wiersz pt.„Kot w pustym mieszkaniu”.

  Zmierzenie się z poezją polskiej Noblistki było niełatwym zadaniem. Wiersze poetki uchodzą za proste, ale poruszają sprawy ważne, filozoficzne, refleksje nad egzystencją człowieka i jego miejscem w świecie. Joasia i Laura pokonały tremę i bez stresu zaprezentowały się przed jury i szeroką publicznością.

   

 • Dzień Edukacji Narodowej

   W piątek 13 października odbyło się w naszej szkole uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dyrektor szkoły pani Helena Banaszak serdecznie powitała nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, rodziców uczniów oraz emerytów. Podziękowała wszystkim za zaangażowanie i wkład pracy na rzecz szkoły stwierdzając, że wszyscy mamy wpływ na panujący w niej klimat i relacje. Oddzielne podziękowania skierowała do nauczycieli dziękując im za wytrwałość, trud i poświęcenie wkładane każdego dnia w nauczanie i wychowanie dzieci. Następnie pani Dyrektor wręczyła nagrody nauczycielom szczególnie wyróżniającym się w ubiegłym roku szkolnym oraz pracownikom obsługi i administracji. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego podziękowali pracownikom szkoły za codzienną pracę, troskę i zrozumienie.

  Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Były wiersze, piosenki i  humorystyczne scenki traktujące o szkole. Występy dzieci podobały się wszystkim, o czym świadczyły gromkie brawa i słowa uznania.

   Na zakończenie pani Dyrektor podziękowała występującym uczniom i nauczycielkom. Impreza zakończyła się poczęstunkiem i spotkaniem towarzyskim wszystkich pracowników szkoły, rodziców i emerytów.

   

 • Dzień Warzyw i Owoców

  W ramach promocji zdrowego odżywiania jako zdrowego stylu życia zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Warzyw i Owoców, którego celem było propagowanie zdrowego odżywiania oraz zmiana nawyków żywieniowych u dzieci.

  Dnia 9 października wszyscy uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione, zdrowe produkty. Wśród nich było wiele egzotycznych owoców, np. granaty, pomelo, świeże ananasy. Każda klasa wykonała pyszne i zdrowe potrawy. Podczas klasowych prezentacji na stołach pojawiły się sałatki warzywne, soki, kefiry, szaszłyki i koreczki owocowe oraz patery pięknie ułożonych świeżych warzyw i owoców.

  Samodzielne działanie i degustacja sprawiły dzieciom ogromną frajdę, jednocześnie zachęciły

  do spożywania większej ilości tych produktów na co dzień. Uświadomiły też jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu naszego organizmu.

  Nasi uczniowie uczestniczą również w programie „Owoce w szkole” i systematycznie otrzymują świeże owoce i warzywa, które przygotowane są do bezpośredniego spożycia.

 • VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  Dnia 29 września 2017 r. uczniowie klas IV, V i VI uczestniczyli w obchodach VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Na początku zajęć uczniowie korzystając ze strony internetowej www.matzoo.pl rozwiązywali 2- minutowy mecz (przykłady mnożenia do stu) łącząc się online z innymi dziećmi z całej Polski. Ta konkurencja wyłoniła mistrza, mistrzynię (osobę, która podała najwięcej poprawnych odpowiedzi) tabliczki mnożenia w każdej klasie.

  Zostali nimi:

  Maciej Domaszek kl. VI

  Joanna Ziemska kl. V

  Jakub Rybak kl. IV

  Zwycięscy otrzymali dyplomy i drobne upominki. Następnie uczniowie rozwiązywali zadania interaktywne i układali gry planszowe.

 • Noc Naukowców w Toruniu

  W nocy, też można odkrywać tajniki przyrodnicze. Klasa VI wraz z wychowawcą panią Heleną Banaszak i opiekunem panią Dorotą Rusiniak mogli się o tym przekonać dnia 29.09.2017r, gdzie udali się na organizowaną Noc Naukowców w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu.

  Wszyscy mogli samodzielnie eksperymentować, sprawdzać czy dźwięki można "zobaczyć", światło zaginać, a mydło jak radzi sobie z brudem itp.

  W ramach spotkania można było poczuć się jak prawdziwy astronom i obserwować przez teleskop wieczorne niebo i spojrzeć w gwiazdy. Największym zainteresowaniem uczniów był pokaz "Beczki Pascala". Nauka w nocy okazała się niezwykłą zabawą. Wrażenia, które doznali uczniowie pozostaną w ich pamięci a wiedza, którą poznali wykorzystają na lekcjach i egzaminie.

 • XVI Regionalne Masowe Biegi Uliczne im. Kajetana Bągorskiego

  Dnia 29.09.2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVI Regionalnych Masowych Biegach Ulicznych im. Kajetana Bągorskiego, które odbyły się w Sępólnie Kraj.

  Uczestników było bardzo dużo, więc rywalizacja była zacięta. Nasi uczniowie dali z siebie wszystko. Pomimo, iż nie zdobyli miejsc na podium, to i tak byli zwycięzcami, ponieważ dobiegli na metę zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce i dwudziestce.

 • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w naszej szkole

  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. To święto ma na celu promocję lektury i głośnego czytania. Nasi uczniowie w ramach rozpropagowania tej akcji przygotowali pod kierunkiem pani Bożeny Sucharskiej teksty do głośnego czytania. W tym roku były to wiersze polskich poetów. Podczas przerw lekcyjnych działały Kąciki Głośnego Czytania, w których starsi uczniowie prezentowali wybrane utwory. Również podczas zajęć nauczyciele czytali dzieciom śmieszne wiersze włączając ich do zabawy. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem i z pewnością przyniosła korzyści uczniom, którzy słuchali, jak i tym którzy czytali.

  Warto podkreślić, że dziecko, któremu się czyta, uczy się słuchać, rozwija też zdolność koncentracji, chęć poznawania świata oraz zainteresowania. Tak spędzony czas wspólnie z dzieckiem procentuje w przyszłości, buduje wzajemne zaufanie i pozwala lepiej rozwiązywać problemy wieku nastoletniego.

 • Nasi uczniowie na uroczystej sesji Rady Miejskiej w Sępólnie Kraj.

  W środę, 27 września, nasi uczniowie wzięli udział w uroczystej sesji Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim, aby odebrać nagrody i listy gratulacyjne z wyrazami uznania. Uczniowie klasy IV zostali wyróżnieni za zdobycie ogólnopolskiego certyfikatu „Akademii Bezpiecznego Puchatka”, a uczennice klasy VI, Laura Skłodowska, Martyna Burzyńska, Amelia Kotecka i Natalia Danielewska, za zdobycie ogólnopolskiego certyfikatu ,,Przyjaciela Matematycznego Zoo" w roku szkolnym 2016/2017.

  Również nauczycielki, które koordynowały te projekty, pani Agnieszka Szczepanik i pani Bożena Sucharska, zostały docenione i otrzymały listy gratulacyjne z wyrazami uznania za szczególne osiągnięcia dydaktyczne.

   

   

 • Bezpłatny program do nauki matematyki, w tym tabliczki mnożenia!

 • ZAPROSZENIE

  Dnia 25 września o godz. 16.30 w Szkole Podstawowej w Zalesiu odbędzie się

  zebranie dla rodziców.

   

  Serdecznie zapraszamy

  Rada Pedagogiczna

   

 • XVIII edycja Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"

 • Dnia 15.09.2017r. uczniowie naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję „Sprzątania świata”, która w tym roku przebiegała pod nazwą „Nie ma śmieci – są surowce”.

  Akcję tę dzieci  rozpoczęły od przekazania informacji na temat tego przedsięwzięcia. Następnie wykonały organizery wykorzystując różnego rodzaju surowce wtórne.

  Na zakończenie wszyscy uczestniczyli w sprzątaniu terenu wokół szkoły.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Zalesiu
  Szkoła Podstawowa Zalesie 36
  89-400 Sępólno Kraj.
 • 52 388 20 32

Galeria zdjęć