• Podziękowanie dla Stowarzyszenia. 

          • Z głęboką wdzięcznością pragniemy wyrazić nasze uznanie i podziękowania za hojność oraz wsparcie, jakie okazało Stowarzyszenie Pozytywnie Zakręceni ze Skarpy dla naszej szkoły. Dzięki Waszej uprzejmości i hojności, nasze dzieci mogą cieszyć się nowymi atrakcjami w naszej placówce. 

            Zabawka w postaci samochodzika to nie tylko element rozrywki, ale także narzędzie edukacyjne, które wspiera rozwój motoryczny i kreatywność naszych uczniów. Wierzymy, że ta zabawka stanie się ulubionym przedmiotem wielu maluchów, dodając radości do ich codziennych doświadczeń. 

            Gofrownica natomiast nie tylko wprowadza smaczne odmiany do naszych posiłków szkolnych, ale również integruje społeczność szkolną poprzez organizację wydarzeń kulinarnych. To nieocenione narzędzie, które dodaje smaku naszej codzienności i umożliwia nam tworzenie niezapomnianych chwil wspólnie spędzonych. 

            Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za Wasze wsparcie i życzliwość. Wasza hojność przekracza granice naszej codzienności, otwierając drzwi do nowych możliwości i inspirując nas do dalszego rozwoju. Dzięki Wam nasza szkoła staje się jeszcze lepszym miejscem nauki i wspólnego odkrywania. 

            Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za Waszą hojność i wsparcie. 

             

          • Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej w Zalesiu.

          •  

            22 kwietnia 2024 r. po raz kolejny nasza szkoła obchodziła święto Ziemi. Dzień Ziemi to największe międzynarodowe święto ekologiczne. Powstało ponad 50 lat temu, aby uświadamiać, jak ważną kwestią jest ochrona środowiska. Z tej okazji zespół nauczycieli klas 1-3 wraz z uczniami przedstawili, co można zrobić dla Ziemi oraz jak zadbać o naszą planetę. 

            Pierwsza część wydarzenia dotyczyła programu artystycznego pt.:” To i owo o ekologii”. Aktorami byli uczniowie klasy 1 oraz 2.  Inscenizacja przedstawiała sąd nad ropuchą, wykład pt.: “ W królestwie surowca wtórnego” oraz ekologiczne rady dla przyjaciół Ziemi.  

            Druga część odbyła się w plenerze. Organizatorki na terenie szkoły przygotowały stacje zadaniowe. Uczniowie zdobywali stację, po stacji- zbierając naklejki Ziemi- aby uzyskać dyplom młodego ekologa.  Gra okazała się bardzo ekscytująca dla naszych uczniów. Emocje radości i grywalizacji pomogły naszym podopiecznym szybko, sprawnie rozwiązać zadania ekologiczne.  

            W ramach podziękowania za nietuzinkową zgodną zabawę wręczono fanty w postaci smyczy na klucze, odblasków i ołówków. Nie zabrakło również słodkiego cukierka!  

            Z okazji obchodów Dnia Ziemi opiekun SKO- p. Dorota Rusiniak- rozstrzygnęła konkurs ekologiczny “Eko sztuka z SKO- podaruj odpadom drugie życie”.  Laureatami zostali:  

            I miejsce – Olaf Karwacki (kl.1) 

            II miejsce – Marta Kowalska (kl.3) ex aequo Łucja Kowalska (kl.6) 

            III miejsce- Wiktoria Kaniewska (kl.5) 

            Z kolei dyplomy wraz z nagrodami pocieszenia otrzymali: Gracjan Podlecki, Anastazja Dawid, Antonina Barłóg oraz Antonina Musiał- Krysiak.  Gratulujemy!  

             

            Wychowawczynie klas 1-3 

             

             

             

             

          • Z podwórka na stadion ,,O puchar Tymbarku ‘’.

          • 16 kwietnia pięciu uczniów naszej szkoły udało się na eliminacje powiatowe największego w Europie turnieju piłkarskiego dla dzieci „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Turniej odbył się na obiektach Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim.

            Nasi chłopcy rywalizowali o awans do finału wojewódzkiego w dwóch kategoriach wiekowych - U 8 oraz U 12, grając w jednej drużynie z uczniami z innych szkół wiejskich. Drużyna U8, w szeregach której grali Janke Tymon oraz Nikodem Murawski zaprezentowała bardzo wysoki poziom zajmując 1 miejsce, uzyskując kwalifikacje się do turnieju wojewódzkiego, który odbędzie się 13 maja w Świeciu.

            Nie udało niestety wywalczyć eliminacji do zawodów wojewódzkich chłopcom grającym w drużynie U12. Ostatecznie drużyna, w skład której weszli : Bartosz Olszewski, Jan Kantak oraz Franciszek Bogdaszewski zajęła 4 miejsce. Chociaż nie uzyskali upragnionego awansu to z pewnością zdobyli doświadczenie i naukę, które będą pomocne w naszych przyszłych sportowych wyzwaniach.

             

          •  „Pluszowy miś”!

          • W naszej szkole jest wiele wydarzeń, które wzbogacają doświadczenie uczniów i budują silne więzi społeczne. Jednym z najbardziej ekscytujących wydarzeń dla uczniów klas 1-3 są Zawody Sportowe Pluszowego Misia. To niezwykłe wydarzenie nie tylko promuje aktywność fizyczną, ale również uczy dzieci współpracy, fair play i ducha rywalizacji. 

            Dzień Zawodów Sportowych Pluszowego Misia tj. 11 kwietnia jest dniem pełnym ekscytacji i radości. Tego dnia przedstawiciele klas I-III, udają się autokarem do Sępólna Krajeńskiego na Krajnę Arena, gdzie rywalizują z innymi szkołami. W tym roku jako szkoła udało nam się zdobyć V miejsce, natomiast w klasach: pierwsza miejsce 7, druga miejsce 3, trzecia miejsce 4. 

            Zawody Sportowe Pluszowego Misia to nie tylko wydarzenie sportowe, ale również kształtujące doświadczenie dla uczniów klas I-III. Poprzez zabawę i rywalizację dzieci uczą się wartościowych życiowych lekcji, które będą miały znaczenie przez całe życie. Ta innowacyjna inicjatywa nie tylko promuje zdrowy tryb życia, ale także buduje silne więzi społeczne wśród uczniów, czyniąc szkołę miejscem pełnym radości, aktywności i wzajemnego wsparcia. 

          • Turniej BRD.

          • Dnia 10 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w turnieju BRD, który odbył się w Szkole Podstawowej w Lutowie. Pomimo zaangażowania i determinacji, zakończyliśmy zawody poza podium.

            Turniej był dla nas ważnym wyzwaniem. Przygotowania do niego były intensywne i wymagały wielu godzin treningu oraz strategii. Mimo to, spotkaliśmy się z silną konkurencją, która okazała się być lepsza od nas.

            Chociaż wynik nie był taki, jakiego oczekiwaliśmy, uczestnictwo w turnieju pozwoliło nam na zdobycie cennego doświadczenia.

             

          • Wykorzystanie drukarki 3D.

          • Uczniowie klasy 7 projektowali numery sal lekcyjnych w programie Tinkercad. Dzięki przeprowadzonemu działaniu udało się nam wydrukować wszystkie potrzebne numery, które są czytelne i estetyczne. Następnie zostały one przekazane Pani Dyrektor. Aktualnie są umieszczone na drzwiach odpowiednich sal, ułatwiają lokalizację dla uczniów, nauczycieli oraz gości szkoły.

            Wykorzystanie nowoczesnej technologii umożliwiło nam stworzenie trwałych numerów, które będą służyć szkole przez wiele lat.

          • Wiosenny Dzień Bez Plecaka!

          •  

            Wiosna - czas przebudzenia, odrodzenia i nowych początków. Jest to pora roku, która budzi w nas radość i entuzjazm, sprawiając, że pragniemy wyjść na zewnątrz i cieszyć się pięknem natury. Dla wielu z nas wiosna oznacza także czas, gdy można spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu, odkrywając nowe miejsca i przeżywając przygody. W tym właśnie duchu chcielibyśmy podzielić się z Wami relacją z niezwykłego dnia - Wiosennego Dnia Bez Plecaka. 

            Dzień ten rozpoczął się pełen oczekiwań i ekscytacji. Wszyscy uczniowie po długiej przerwie zgromadzili się przed budynkiem szkolnym, gotowi na niezwykłą przygodę. W przeciwieństwie do typowych dni w szkole, w których obciążeni jesteśmy plecakami pełnymi książek i zeszytów, dziś postanowiliśmy zamienić plecak na coś alternatywnego np. zabawkowy samochód, poduszkę, poszewkę, walizkę, szufladę wózek dla lalek, wiaderko, skrzynię na narzędzia, podbierak na ryby, pokrowiec na gitarę oraz koszyk na zakupy... Udało nam się wyłonić zwycięzców na najbardziej ciekawą zamianę plecaka: 

            • I miejsce Jan Czechnik- sztanga, 

            • II miejsce- Ksawery Dolny- klatka dla chomika, 

            • III miejsce Oliwier Dębosz- suszarka na naczynia, 

            Kolejny punktem naszego spotkania to rozstrzygnięcie konkursu na Marzannę, zwana również Morzem, Zimową Królową czy Panią Zimą, jest uosobieniem zimy i wszelkich negatywnych aspektów z nią związanych: chłodu, ciemności i nieurodzaju. Każda klasa miała za zadanie przygotować własną eko- Marzannę... Wyłoniliśmy zwycięzców konkursu w oddziałach przedszkolnym do klasy 3, zwycięzcą została ZERÓWKA, natomiast w klasach 4-7, KLASA V i VI.  

            Udaliśmy się również w przemarszu po miejscowości, gdzie oznajmialiśmy instrumentami i okrzykami, że już nadeszła oczekiwana przez nas wiosna...  

            SU 

             

          • Mistrzostwa Miasta i Gminy w Halowej Piłce Nożnej (futsal)

          • 13 i 14 marca 2024r. w hali Krajna Arena odbyły się Turnieje Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Sępólna Krajeńskiego. Pierwszego dnia w środę do rywalizacji przystąpili chłopcy i dziewczęta z klas 7 i 8 a w czwartek uczniowie klas 4-6. W trakcie tegorocznej odsłony turnieju futsalu nie zabrakło naszych drużyn. Niestety, nasi uczniowie, którzy dzielnie reprezentowali szkołę Zalesie w każdej kategorii, musieli uznać wyższość rywali i ostatecznie przegrali wszystkie swoje spotkania. Jednakże, po raz kolejny włożyli wiele serca i pracy aby w kolejnych rozgrywkach osiągnąć jeszcze więcej.

             

            Poniżej przedstawiamy wyniki naszych drużyn w obu turniejach :

            Dziewczęta klasy 7-8

            SP Zalesie 0:3  SP Wiśniewa

            SP Zalesie  0:2  SP nr 3 Sępólno

            SP Zalesie  0:0  SP nr 1 Sępólno

             

            Klasyfikacja końcowa dziewcząt 7-8

            I miejsce - Szkoła Podstawowa w Wiśniewie,

            II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 w Sępólnie Krajeńskim

            III miejsce - Szkoła Podstawowa nr w Sępólnie Krajeńskim

            IV miejsce - Szkoła Podstawowa w Zalesiu

             

            Chłopcy klasy 7-8

            SP nr 1 Sępólno CHŁ  3:0  SP Zalesie CHŁ

            SP Zalesie CHŁ  3:4  SP Wałdowo CHŁ

            SP Wiśniewa CHŁ  6:0  SP Zalesie

             

            Klasyfikacja końcowa chłopców 7-8

            I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 w Sępólnie Krajeńskim

            II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 w Sępólnie Krajeńskim

            III miejsce - Szkoła Podstawowa w Zbożu

            IV miejsce - Szkoła Podstawowa w Wałdowie

            V miejsce - Szkoła Podstawowa w Wiśniewie

            VI miejsce - Szkoła Podstawowa w Zalesiu

             

            Dziewczęta klasy 4-6

            SP Zalesie 0:1  SP Wiśniewa

            SP Zalesie  0:2  SP nr 3 Sępólno

            SP Zalesie  0:1  SP nr 1 Sępólno

             

            Klasyfikacja końcowa dziewcząt 4-6

            I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Sępólnie Krajeńskim

            II miejsce – Szkoła Podstawowa w Wiśniewie

            III miejsce – Szkoła Podstawowa w Zalesiu

             

            Chłopcy klasy 4-6

            SP nr 1 Sępólno CHŁ  3:0  SP Zalesie

            SP Zalesie CHŁ  3:4  SP Wałdowo

            SP Wiśniewa CHŁ  6:0  SP Zalesie

            SP Zalesie 1:3 SP Lutowo

             

            Klasyfikacja końcowa chłopców 7-8

            I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 w Sępólnie Krajeńskim

            II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 w Sępólnie Krajeńskim

            III miejsce - Szkoła Podstawowa w Zbożu

            IV miejsce - Szkoła Podstawowa w Wałdowie

            V miejsce - Szkoła Podstawowa w Wiśniewie

            VI miejsce - Szkoła Podstawowa w Zalesiu

             

          • Rekrutacja!

          •  

            Szkoła Podstawowa w Zalesiu rozpoczyna zapisy do oddziału przedszkolnego i klas pierwszych na rok szkolny 2024/2025

             

            Zgodnie z Zarządzeniem Nr OR.0050.1.6.2024 Burmistrza Sępólna Krajeńskiego z dnia 30 stycznia 2024 r. w sprawie ustalenia terminu rekrutacji do klas pierwszych oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, dyrektor Szkoły Podstawowej w Zalesiu przedstawia harmonogram postępowania rekrutacyjnego:

             

            • W dniach 01.02.2024 – 09.02.2024 do godz. 15.00 – przyjmowanie w sekretariacie szkoły deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego dzieci 4,5,6 - letnich w naszym oddziale przedszkolnym oraz przyjmowanie zgłoszeń dzieci do klasy pierwszej zamieszkałych w odwodzie szkoły

            • W dniach 19.02.2024– 08.03.2024 do godz. 15.00 – składanie w szkole podpisanych przez opiekunów prawnych, wniosków o przyjęcie do klasy pierwszej oraz do oddziału przedszkolnego.

              Ważne! W przypadku niejasności lub nieprawidłowości w złożonym wniosku szkoła będzie się kontaktować na wskazany we wniosku numer kontaktowy.

            • W dniach 08.03.2024 – 11.03.2024 – prace Komisji Rekrutacyjnej

            • W dniu 12.03.2024 do godz. 9.00 – informacja o zakwalifikowaniu/niezakwalifikowaniu się kandydatów do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej

              UWAGA: Zakwalifikowanie nie jest równoznaczne z przyjęciem do szkoły lub oddziału przedszkolnego

            • W dniach 13.03.2024 – 15.03.2024 do godz. 15.00 – potwierdzenie pisemne przez rodziców lub opiekunów prawnych woli przyjęcia dziecka do szkoły lub oddziału przedszkolnego

            • W dniu 19.03.2024 do godz. 9.00 – opublikowanie w szkole list dzieci przyjętych/nieprzyjętych do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej.

            • Wniosek_o_przyjecie_do_przedszkola-oddzialu_przedszkolnego_od_2022r..docx

            • Zgloszenie_dziecka_zamieszkalego_w_obwodzie_SP_od_2022.docx

            Serdecznie zapraszamy!

            Dyrektor szkoły

            Helena Banaszak

          • Wyjście na spektakl teatralny "Świat fantasy".

          • 11 marca uczniowie z klas 4-7 odwiedzili Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Z okazji zbliżającego się Dnia Teatru uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym zainspirowanym książką Tolkiena "Hobbit". Wszyscy byli zachwyceni efektami specjalnymi. Chciałabym również pochwalić naszych uczniów, którzy zawsze potrafią w kulturalny sposób zachować się w teatrze, ale również podczas innych wycieczek. Brawo!

          • Dzień Języka Ojczystego!

          • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego był świetnym pretekstem aby w naszej szkole zorganizować Tydzień Języka Ojczystego. Były gry i zabawy na lekcjach języka polskiego a uczniowie mogli sprawdzić swoje siły aż w 3 konkursach. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy. 

            W konkursie recytatorskim wygrali: w klasach 1-3 Maja Józefko, a w klasach 4-7 Adrian Kotecki, wyróżnienia otrzymali: Martyna Szrejber kl.1, Stanisław Burzyński kl.3, Gracjan Podlecki kl. 4, Jan Janke kl. 5 oraz Oliwia Ciszek kl. 7

            Tytuł "BEZBŁĘDNEGO UCZNIA" zdobył Eryk Bukowski z klasy 4, drugie miejsce przypadło Jankowi Janke z klasy 5, a trzecie Laurze Brauer z kl. 4 oraz Antoniemu Murawskiemu i Adrianowi Koteckiemu z klasy 7.

             Tytuł "Mistrza Języka Polskiego" w turnieju 1z10 zdobył Antoni Murawski. Gratulacje również dla zdobywców II i III miejsca Szymona Frohlke oraz Jana Janke. Ogromne brawa dla wszystkich uczestników.🙂

          • Podróż w kosmos

          •     W minionym czasie grupa Słoneczka realizowała tematykę związaną z kosmosem. Na zakończenie tego fascynującego tematu dzieci wykonały wspólnie rakietę. 

          • Dzień Kobiet!

          • Dzień Kobiet, obchodzony 8 marca, to nie tylko okazja do świętowania osiągnięć kobiet na całym świecie, ale także czas refleksji nad trudnościami, jakie nadal napotykają kobiety na różnych płaszczyznach życia. W szkole, Dzień Kobiet nabiera szczególnego znaczenia, gdyż jest miejscem, gdzie edukacja i równość płci odgrywają kluczową rolę. Tego dnia mogliśmy uczestniczyć w przedstawieniu przygotowanym przez klasę IV oraz usłyszeć wiersze o kobietach w wykonaniu chłopców z klasy VII. Chłopcy również przekazali drobne upominki wszystkim kobietom i tym małym i tym dużym.  

            SU 

          • Świętuj z Nami! 

          • Pod takim hasłem w tym roku obchodziliśmy Walentynki - święto zakochanych... W szkole to jedno z najbardziej radosnych i barwnych wydarzeń w roku szkolnym. To czas, gdy uczniowie, nauczyciele i personel szkolny mogą wyrazić swoją miłość, szacunek i wdzięczność wobec siebie nawzajem. Niezależnie od tego, czy są to uczucia przyjaźni, sympatii czy wdzięczności, Walentynki w szkole kształtują atmosferę pełną ciepła i pozytywnych emocji. Dzieci mogły przez cały tydzień wrzucać walentynki do skrzyni, gdzie w piątek zostały rozdanie. Dodatkowo na długiej przerwie można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie... Przeżywanie tego święta w szkole jest niezapomnianym doświadczeniem, które pozwala na pozytywne wspomnienia i wpływa korzystnie na relacje międzyludzkie w szkolnym środowisku. Zapraszamy do obejrzenia, krótkiej relacji fotograficznej... 

            SU 

          • Projekt Szkoła dostępna dla wszystkich!

          •  Szanowni Państwo! 

            Nasza placówka została zakwalifikowana do międzynarodowego projektu SZKOŁA DOSTĘPNA DLA WSZYSTKICH objętego patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki, Instytutu Badań Edukacyjnych oraz UNICEF.   Dzięki przystąpieniu do realizacji szkoła uzyskała możliwość korzystania przez wszystkich rodziców, uczniów oraz nauczycieli naszej placówki z bezpłatnych konsultacji, superwizji prowadzonych przez specjalistów merytorycznych oraz specjalistów z zakresu zdrowia psychicznego (lekarze psychiatrzy, psychologowie kliniczni), certyfikat Dostępnej Szkoły UNICEF, wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną w zakresie udzielania wsparcia edukacyjno- specjalistycznego i wdrażania interwencji edukacyjnych.  Realizacja projektu potrwa do września 2025 r.  

            Od 19 lutego do 27 marca rodzice, nauczyciele otrzymają bezpłatną możliwość konsultacji ze specjalistami w obszarze pomocy psychologicznej lub psychiatrycznej.  

            Konsultanci oferują wsparcie dla rodziców i nauczycieli oraz pełnoletnich uczniów w różnych obszarach, na przykład:  

            • podejrzenie występowania u dziecka problemów, takich jak: depresja, lęk, fobie, trauma 

            • zaburzenia lub nieprawidłowości w rozwoju dziecka, 

            • trudności z radzeniem sobie przez dziecko z emocjami (napady złości, autoagresja), 

            • występowanie u dziecka moczenia nocnego, zaburzeń snu, tików nerwowych, 

            • podejrzenie zaburzeń odżywiania u dziecka 

            • trudności z koncentracją, trudności w nauce, 

            • obserwowana nagła zmiana zachowania dziecka. 

            • trudności w relacjach innymi, 

            • stres, wypalenie zawodowe, 

            • niskie poczucie własnej wartości, 

            • stany depresyjne, lękowe, zaburzenia odżywiania, 

            • kłopoty ze snem, 

            • trudności w nauce, trudności z koncentracją uwagi 

            • zaburzenia odżywiania. 

            Jak zapisać się na konsultacje? 

            1. Pobierz kod dostępu do konsultacji w przedszkolu / szkole (od pedagoga szkolnego lub pedagoga specjalnego)  
            2. Zapisz się na konsultacje na stronie https://asa.ibe.edu.pl/portal/konsultacje korzystając z kodu uzyskanego przez szkołę.  
            3. Czekaj na kontakt konsultanta (telefoniczny lub mailowy).  

            Porozmawiaj z konsultantem. Zapraszamy do skorzystania z oferty!  

             Jagoda Kalinowska – pedagog szkolny 

              Marita Kantak – pedagog specjalny 

                             Helena Banaszak –dyrektor szkoły 

              

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Zalesiu
      • 52 388 20 32
      • Szkoła Podstawowa Zalesie 36 89-400 Sępólno Kraj. Poland
      • mgr inż. Helena Banaszak
      • Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zalesiu podaje do wiadomości rodzicom, prawnym opiekunom, pracownikom szkoły, interesantom – dane Inspektora Ochrony Danych naszej szkoły. Małgorzata Kollas malgorzata.kollas@cbi24.pl kom: + 48 533-229-001
      • /SPZalesie36/SkrytkaESP
    • Logowanie