• Projekt Emocja w klasie drugiej

          •  W aktualnym roku szkolnym uczniowie klasy drugiej biorą udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym Emocja. Odbędziemy podróż do pięciu krain, w których będziemy realizować rozmaite zadania.  

               Moduł pierwszy nosił nazwę Kraina Kreatywności, w której świętowaliśmy Dzień Kropki, budowaliśmy zespół klasowy oraz poznaliśmy Polski Język Migowy.  W ramach zajęć nauczyliśmy się migać dzień dobry, proszę, dziękuję, przepraszam.  Efekty naszej pracy są widoczne w załączonym filmie.  

                  Na początku listopada rozpoczęliśmy podróż do Krainy Wyobraźni, która uczyni nas wielkimi, kiedy poznamy jej moc.  

               Przed nami jeszcze Kraina Mocy Słów, gdzie przemyślimy pozytywny i negatywny wpływ wypowiadanych słów. 

              Wczesną wiosną odwiedzimy Krainę Empatii. Tam będziemy budować poczucie własnej wartości, będziemy kształtować szacunek dla siebie i innych ludzi.  

                 Ostatnią podróż razem z projektem Emocja odbędziemy do Krainy Odwagi, w której odkryjemy swoje mocne i słabe strony.  

             

                                                                                              Uczniowie klasy drugiej wraz z wychowawcą  

            Plakat_A4-Projekt_edukacyjny_Emocja(2).pdf​​​​​​​


            ​​​​​​​

          • Nauka nie musi być nudna!

          •   Unijny projekt “Kompetencje kluczem do przyszłości” udowadnia nam, że nauka wcale nie musi być obwarowana książkami i notatkami.  Obalamy ten mit i zachęcamy naszych uczniów do licznych aktywności.  

              Podczas zajęć matematycznych uczniowie kl. IV rozwijają swoje umiejętności matematyczne oraz zdolności logicznego myślenia i wyciągania wniosków. W trakcie zajęć odbywają się też różne akcje takie jak: światowy dzień tabliczki mnożenia czy dzień kropki. Uczniowie uczą się poprzez różne gry dydaktyczne np. statki, warcaby, zabawy pieniędzmi w bank. Doskonalą umiejętności pracy w grupie.  

              Na zajęciach językowych uczniowie utrwalają wiedzę poznaną na lekcjach w sposób zabawowy za pomocą programów interaktywnych i aktywizujących gier na szkolnym boisku- poszukiwacze skarbów po angielsku.  

              Pierwszoklasiści na zajęciach projektowych korzystają z programu pt. “Kubusiowi przyjaciele natury”.  Dzięki temu poznają podstawowe rośliny i drzewa, uczą się jak dbać o faunę i florę.  Pierwsze spotkania dotyczyły świadomości ekologicznej oraz istoty segregowania śmieci. Uczniowie wykonali plakat pt. “Twój wybór!”. Zajęcia stacjonarne  urozmaicane są  spacerami w teren dla utrwalenia nazw roślin i drzew. 

             Podczas koła matematyczno-przyrodniczego trzecioklasiści  uczą się matematyki poprzez zabawę i praktyczne działanie np.:określanie wieku drzewa mierząc jego obwód i wykonując odpowiednie obliczenia. Poznają różne ekosystemy i wykonują zadania z nimi związane. Korzystają z różnych źródeł informacji co pobudza zainteresowanie światem przyrody, matematyki oraz pasję poznawania.  

              Natomiast drugoklasiści podczas zajęć kształtują świadomość ekologiczną i postawę proekologiczna. Hodują rośliny ozdobne, poznają różne ekosystemy podczas wycieczek. Gromadzą informację z różnych źródeł. Poznają rośliny i zwierzęta chronione. Będą pomagać zwierzętom w czasie zimy. Poznają znaczenie konieczności dbania o czystość wód gruntowych. 

              Zajęcia matematyczne z elementami robotyki i programowania realizowane w klasie drugiej wspierają rozwój logicznego myślenia. Podczas lekcji dzieci rozwijają swoją kreatywność konstruując budowle ze słomek konstrukcyjnych. Dużo radości czerpią z możliwości programowania  wirtualnego robota Scootiego. Zdolności matematyczne rozwijane są również poprzez tworzenie własnych planszy do gry z zadaniami dla kolegów i koleżanek.  Zapał do zajęć rozbudzają elementy kart pracy z kodowania i dekodowania.  

          • Kompetencje kluczem do przyszłości w Zalesiu

          •     W naszej szkole trwają zajęcia realizowane w ramach projektu Kompetencje kluczem do przyszłości- II edycja.  Celem zajęć jest rozwijanie zainteresowań oraz wyrównanie szans edukacyjnych naszych uczniów.  

                 W ramach projektu mogliśmy pozyskać fundusze na zakup nowoczesnych oraz nowatorskich pomocy dydaktycznych wpływających na atrakcyjność i efektywność procesu edukacyjnego.  

                Wspieramy kompetencje naszych uczniów w różnych dziedzinach. Realizujemy zajęcia rozwijające ekologiczno-przyrodnicze “Jestem częścią przyrody” w kl. V, matematyczne z elementami robotyki i programowania “Potyczki matematyczne” w kl. II.    Projekt uwzględnia również zajęcia dydaktyczno-wychowawcze z przyrody  “Kubusiowi przyjaciela natury” w kl. I oraz “Żyjemy w zgodzie z przyrodą” w kl. II. Realizatorzy projektu zapewnili kształcenie językowe są to zajęcia z języka niemieckiego w kl. VII oraz z języka angielskiego wraz z certyfikacją w kl. V.  Natomiast kompetencje matematyczne wspomagane są  podczas koła matematyczno-przyrodniczego “Zobaczyć matematykę w przyrodzie” w kl. III i w kl. IV. Klasy IV i V mają również zajęcia, które mają uczyć wykorzystywania różnych metod uczenia się i zapamiętywania wiedzy i umiejętności z różnych przedmiotów “ Mózg trenujemy, więcej zapamiętujemy”. Są to metody graficzne, skojarzeniowe, uaktywniające ruch. Każdy może znaleźć coś dla siebie, co najbardziej mu odpowiada. 

                   Zapewniliśmy również dla uczniów doradztwo zawodowe oraz zajęcia rewalidacyjne dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.  

             

             

          • „Przerwa na czytanie” w Zalesiu

          •             28 października nasza szkoła wzięła udział w II edycji akcji promującej czytelnictwo „Przerwa na czytanie”. Wszyscy uczniowie oraz przedszkolaki, obecni tego dnia w szkole wraz z nauczycielami, czyli ponad 80 osób, wzięli udział w biciu rekordu. W salach, na korytarzach, w bibliotece aż zaroiło się od pochłoniętych lekturą osób. W kilku miejscach w szkole pojawiły się punkty z książkami, nikt nie musiał iść specjalnie do biblioteki, można było „poczęstować się” książką i miło spędzić czas na przerwie. Nieograniczony dostęp do książek tak się niektórym spodobał, że w planach jest umieszczenie na korytarzu szkolnym regału z książkami, w ramach tak zwanego bookcrossingu, czyli „uwolnij książkę i podaj dalej”.

          • Ślubowanie Pierwszoklasistów

          •       Pasowanie na ucznia to niezwykłe wydarzenie w życiu każdego dziecka. Początek szkoły wiąże się z mnóstwem emocji, a pasowanie na pierwszoklasistę wzrusza dzieci i rodziców. W naszej szkole takie pasowanie miało miejsce 15.10.2021r. o godzinie 11:00. Z tej okazji pierwszoklasiści złożyli ślubowanie, śpiewali piosenki i dostali drobne upominki od rady rodziców oraz kolegów i koleżanek z wyższych klas. Gratulujemy dzieciom wejścia w nowy etap życia szkolnego oraz życzymy dużo wytrwałości na kolejne etapy edukacji. 

                                                                                                                                                     Wychowawca 

                                                                                                                     J. Pytlos-Kowalska

             

          • Listy uczniów do przyszłych pokoleń.

          •       W związku z zakończeniem prac renowacyjnych na Rynku w Sępólnie Krajeńskim dnia 11 listopada podczas uroczystości związanych ze Świętem Niepodległości zostanie wmurowana w posadzkę „kapsuła czasu”. W kapsule zostaną umieszczone, między innymi listy dzieci skierowane do przyszłych pokoleń. Również uczniowie Szkoły Podstawowej w Zalesiu postanowili napisać w listach kilka słów do ludzi żyjących w Sępólnie za 50 lat. Adresatami były najczęściej dzieci z przyszłości, ale też ogólnie mieszkańcy Sępólna Krajeńskiego lub bardzo szczegółowo: konkretne osoby, rodzeństwo, dzieci, wnuki, a nawet sami autorzy listów, tylko 50 lat starsi. Uczniowie puścili wodze fantazji i opisali, jak wyobrażają sobie stolicę naszego powiatu za 50 lat i co ważnego chcieliby opowiedzieć jego mieszkańcom z przyszłości.

          • Akcja „Szkoła Pamięta” w Zalesiu

          •      W tym roku, tak jak w poprzednich, uczniowie Naszej szkoły wraz z wychowawcami wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła Pamięta”. Klasy podjęły różne działania mające na celu przypomnienie ważnych dla Naszego kraju postaci historycznych oraz upamiętnienie miejsc, w których Nasi przodkowie ginęli w walce lub są pochowani. Młodsze dzieci uczestniczyły w zajęciach na temat swoich najbliższych, tradycji rodzinnych oraz zwyczajów wspominania i upamiętniania tych, którzy odeszli. Uczniowie wykonali drzewa genealogiczne oraz prace plastyczne o tradycjach Wszystkich Świętych i Dnia Zaduszego. Klasa 5 wybrała się na pobliski opuszczony cmentarz, uprzątnęła kilka grobów aby zapalić znicze na znak pamięci o zmarłych. Przy okazji poznali historię okolicy i dowiedzieli się, dlaczego wiele cmentarzy na tych terenach jest opuszczonych i zaniedbanych. Dla wszystkich był to czas wspomnień, zadumy i refleksji nad przemijaniem oraz wartością życia. Każdy mógł sobie zadać pytanie: po co tu jest i jak żyć, aby pozostać w pamięci przyszłych pokoleń.

          • Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Z Kulturą Mi do Twarzy”.

          •       Od października 2021 roku szkoła w Zalesiu przystąpiła do realizacji międzynarodowego projektu edukacyjnego zatytułowanego „Z Kulturą Mi do Twarzy”. Projekt polega na realizacji 20 działań wybranych z ponad 60 propozycji. Zadania są podzielone na cztery moduły: W krainie muz; Tu jest moje miejsce; Kocham, lubię, szanuję oraz Kultury świata, z których należy zrealizować po 5 zadań. Wiele z tych zadań realizowanych jest na lekcjach przedmiotowych, godzinach wychowawczych oraz zajęciach dodatkowych i wynika z Podstawy Programowej. Jest tam również miejsce na rozwijanie i prezentowanie pasji i talentów naszych dzieci oraz kreatywne podejście do znanych wcześniej zagadnień i tematów. W październiku klasie 4 i 5 udało się zrealizować pięć zadań, które sprawiły uczniom dużo radości i bardziej przypominały dobrą zabawę niż naukę.

            1. „Paleta barw” z Modułu I „W krainie muz”.

            2. „Nasza tradycja” z Modułu II „Tu jest moje miejsce”

            3. „Kodeks dobrego zachowania” z Modułu III „Kocham, lubię, szanuję”

            4. „Moje korzenie” z Modułu III „Kocham, lubię, szanuję”

            5. „Olimpiada sportowa” z Modułu IV „Kultury świata”

                                                                                                                         A. Adrych

          • Dzień Edukacji Narodowej w Zalesiu

          •     Tym razem - 15 października - w sposób tradycyjny świętowaliśmy Dzień Nauczyciela. Jak dobrze pamiętamy  rok temu  tworzyliśmy życzenia w domach,  a teraz mogliśmy wspólnie spotkać się na szkolnym korytarzu. Samorząd Uczniowski w ramach tego święta zorganizował galę rozdania Złotych Jabłek.  Dlaczego wybór padł na ten owoc? Jak co roku jesień niesie ze sobą wiele darów, w tym również zdrowe jabłka.  Nauczyciele oraz pracownicy szkoły są darem, który pozwala rozwijać skrzydła i poznawać świat. W wyniku wielu narad społeczności uczniowskiej Nauczycielskie Złote Jabłka zostały wyłonione w kilku kategoriach. Oto tegoroczni laureaci w wybranych dziedzinach:

              

            Mikrofon Roku- S. Guguła 

            Żartowniś Roku oraz Strażniczka Poprawnej Polszczyzny – A. Adrych 

            Luzak Roku- S. Skaja 

            Złoty Wykładowca- M. Strzelewicz 

            Gorący Uśmiech- J. Pytlos- Kowalska 

            Bratnia Dusza- M. Kantak 

            Organizator Życia Szkolnego- H. Banaszak  

            Urodzona Pod Szczęśliwą Gwiazdą – D. Rusiniak  

            Superman Z Naszych Snów- F. Frohlke 

            Oaza Spokoju- B. Kamińska 

            Propagator Przeszłości- W. Łopat  

            Anielska Dusza- ks. W. John  

            Pogromca Wirusów- B. Kurzyńska 

            Propagatorka Przyszłości- J. Jesse  

            Matematyczny Orzeł- A. Milachowska  

            Mistrzyni Papierkowej Roboty- K. Jączyska 

            Złota Rączka- D. Kleibauer 

            Specjalistka Od Zadań Specjalnych- K. Józefko 

            Wszechstronny Talent- K. Folega 

            Gratulujemy nagrodzonym! Życzymy dalszych sukcesów w życiu prywatnym oraz zawodowym, a przede wszystkim dużo, dużo zdrowia!  

                                                                                                                                                             Opiekun SU  

          • Wyjazd do kina

          •       19 października 2021r. dzieci z oddziału przedszkolengo i klasy I wybrały się do CKiS w Sępólnie Kraj. na bajkę "Rodzinka Rządzi".  Uczniowie z wielkim zainteresowanie oglądali opowieść, o tym jak dzieciaki chciały zawładnąć światem. Wyjazd ten sprawił, że na dziecięcych buziach pojawił się uśmiech i zadowolenie. 

          • Wycieczka do Wioski Ginących Zawodów

          •       Klasy I-III rozpoczęły październik w pogodnych nastrojach.  7. 10. 2021r. uczniowie wraz z wychowawcami udali się do Wioski Ginących Zawodów w Koronowie.  Dzieci na miejscu były podekscytowane i ciekawe stojących rekwizytów.  Niektórzy głośno komunikowali swoje zaciekawienie mówiąc “chyba cofnęliśmy się w czasie”.  Na spotkanie wyszły nam dwie panie ubrane w stare wiejskie stroje. Opowiedziały o jesiennych obrzędach na wsi. Wychowankowie mieli okazję zobaczyć wiele urządzeń z dawnych lat wykorzystywanych w gospodarstwie. Nie zabrakło również próbowania swoich umiejętności w warsztatach rzemieślniczych - garncarstwie i przewlekaniu włóczki.  Atmosferę umiliły nam serwowane przez opiekunki ziemniaki z parnika.  Spędzony czas we wiosce nie tylko sprzyjał poznawaniu dawnych zwyczajów. Był on okazją do wspólnej integracji między klasami przy wspólnym ognisku, gdzie skwierczały smakowite kiełbaski.   

                                                                                                                                            Wychowawcy klas 1-3  

          • "Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia"

          •       W dniu 4.10.2021 r. w Szkole Podstawowej w Zalesiu odbył się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w klasie 4 i w klasie 5. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej znajomości wykonywania iloczynów w zakresie do 100. Dodatkowo nauczyciel zrobił każdej z klas pamiątkowe zdjęcia. Tabliczka mnożenia jest jednym z kluczowych elementów nauczania matematyki w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Jest też niezbędna w nauce tego przedmiotu przez wszystkie kolejne lata -  oraz w codziennym życiu. Uczniowie przez elementy zabawy mogli wykazać się swoją wiedzą. Najlepsi otrzymają dyplom eksperta tabliczki mnożenia.  

          • Gratulacje za osiągnięcia i sukcesy

          •           30.09.2021 roku w naszej szkole odbył się krótki apel, na którym pani dyrektor oraz przedstawiciele SU wyróżnili oraz pogratulowali uczniom sukcesów sportowych oraz dydaktycznych. Rok szkolny trwa dopiero miesiąc, ale uczniowie od samego początku ciężko pracują, co przynosi wspaniałe efekty i ogromną satysfakcję. Brali już udział w pozaszkolnych konkursach plastycznych oraz czytelniczych a także w zawodach sportowych.

            Gratulacje przyjęli uczestnicy i medaliści zawodów biegowych:

            • Maja Józefko,
            • Weronika Wamke,
            • Adrian Kotecki.

                 Chłopcy z klas 7 i 8- zdobywcy 3 miejsca Gminnych Zawodów w Piłce Nożnej. Doceniony został również laureat konkursu plastycznego Jan Kantak. Szczególnym osiągnięciem mogła pochwalić się uczennica 5 klasy Dagmara Żywicka, która w ubiegłym roku szkolnym za bardzo wysokie wyniki w nauce, reprezentowanie szkoły na różnych konkursach oraz wzorową postawę ucznia otrzymała Stypendium Burmistrza. Ogromne gratulacje dla wszystkich wyróżnionych, czekamy na kolejne sukcesy.

               To wspólne spotkanie stało się również okazją do złożenia życzeń wszystkim chłopcom z okazji ich święta i przekazania im drobnego upominku.

          • Warsztaty " Otwórz oczy nie daj się przemocy"

          •     Dnia 23 września w naszej szkole, w ramach realizowanego projektu "OTWÓRZ OCZY- NIE DAJ SIĘ PRZEMOCY W GMINIE SĘPÓLNO KRAJEŃSKIE!!!- CZĘŚĆ III " odbyły się warsztaty dla klasy V,VII i VIII, które poprowadził Robert Lubrand, certyfikowany specjalista ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, specjalista ds. nieletnich, patologii społecznych pracujący na codzień w STOWARZYSZENIU "BEZPIECZEŃSTWO DZIECKA". Specjalista przedstawił dzieciom rodzaje przemowcy, kto jest sprawcą, kto ofiarą i jakie konsekwencje i skutki niesie za sobą przemoc. Zajęcia prowadzone przez specjalistę zwiększyły czujność uczniów i umocniły relacje pomiędzy nimi. 

                                                                                                                                       Wychowawcy klas

             

          • Akcja #sadziMY

          •     1 października uczniowie Szkoły Podstawowej w Zalesiu wzieli udział w ogólnopolskiej akcji zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudę #sadziMY. Dnia 30 września uczniowie wraz z rodzicami odebrali sadzonki ze szkółki leśnej w Doręgowicach, prowadzonej przez Nadleśnictwo Lutówko. Drzewka posadzone zostały wokół terenu szkoły. Pamiętajmy, że niewielkie dziś drzewko wyrośnie na kilkudziesięciometrowy okaz. Takie drzewo to znakomity sposób, by upamiętnić naszą obecność, to powód do wspólnego działania dla dobra Ziemi. Drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wplywają korzystnie na klimat i na nasze samopoczucie. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny  surowiec, drewno, tworzący domy również dla Nas. 

            Akcja #sadziMY jednoczy nas wszystkich wokół przyrody, bo to nasze dobro narodowe, które musimy razem chronić i pielęgnować. 

                                                                                                                                  Helena Banaszak

             

          • Regionalne Masowe Biegi im. Kajetana Bągorskiego

          •    Dnia 22.09.2021 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Regionalnych Masowych Biegach im. Kajetana Bągorskiego w Sępólnie Krajeńskim. Tego dnia reprezentowali nas godnie uczniowie klasy I tj. Burzyński Stanisław, Dominikowski Nikodem, Furmaga Magdalena, Józefko Maja, Kowalska Marta, Lutowska Klaudia i Zuzanna, Nawrocka Karolina, Sucharski Jan, Szewe Antoni, Wamke Weronika, klasa II: Bogdaszewski Franciszek, Burzyński Franciszek, Fröhlke Hubert, klasa V: Żywicka Dagmara, Woźniak Oliwia, Musiał- Krysiak Maja, Kotecki Adrian, Ciszek Maja i Oliwia, klasa IV: Józefko Nikola oraz z klasy VII: Zabłocki Mateusz, Domaszek Dominik. 

              Dużym sukcesem było zdobycie trzech medali dwóch złotych i jednego srebrnego. Super biegaczką okazała się Maja Józefko, która zdobyła pierwsze miejsce w najmłodszej kategorii wiekowej. Kolejnymi medalistami są Weronika Wamke, która zdobyła srebrny medal w kategorii dziewczynek klasa I oraz Adrian Kotecki, który okazał się najszybszym chłopcem z klas III-VI. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy wszystkim dalszych sukcesów.  

          • Jesienne atrakcje

          •    Wrzesień w Szkole Podstawowej w Zalesiu upłynął w atmosferze radości i czynieniu dobra na rzecz natury.  

            Sprzątanie Świata

               W pierwszy dzień jesieni społeczność uczniowska wzięła udział w 28. Akcji Sprzątania Świata pod nazwą „Myślę, więc nie śmiecę”. Do akcji przyłączyły się klasy 1-8 oraz przedszkole. Zastępy klasowe wyruszyły w teren sprzątając Zalesie i tereny przyszkolne. Akcji towarzyszyła wspólna idea działania na rzecz czystszej planety.  

                Jesienna akcja sprzątania świata skłoniła uczniów i wychowawców do pogłębienia wiedzy dotyczącej segregacji, recyklingu oraz szkodliwego działania plastiku na planetę.  Podczas realizacji tych działań powstały m.in. plakaty promujące segregację, informator prawidłowej segregacji, inspiracje recyklingowe, oś  rozkładu  odpadów szklanych oraz plastikowych, refleksje myśliciela z plakatu „Myślę, więc nie śmiecę” oraz ekowywiad, o znaczeniu ekologii w naszym życiu.  

            Gratulujemy inspirujących wytworów oraz pomysłów.  

            Dzień Pieczonego Ziemniaka

             Wrzesień sprzyjał również odbudowywaniu relacji klasowych oraz wspólnej integracji. Zgodnie ze szkolną tradycją świętowaliśmy Dzień Pieczonego Ziemniaka. Magiczna atmosfera ogniska oraz zapach piekących się ziemniaków zainicjował wiele tematów, dzięki którym uczniowie mogli  swobodnie  podzielić się swoimi spostrzeżeniami o przemijającym lecie.  Nawet jedna z klas była na tropie rozwiązania tajemniczej zagadki znikających sreberek z ziemniaków! Według uczniów klasy drugiej był to zwierzak na czterech łapach, żywiący się gruszkami ze szkolnego ogrodu, uciekający przez otwór w szkolnym ogrodzeniu.  Nazwa tego zachwycającego się srebrem  zwierza została bliżej niezidentyfikowana. Podejrzewano świstaka z produkcji czekoladek Milka J. 

                 Wrześniowe atrakcje to tylko zapowiedź wielu inicjatyw oraz wydarzeń w naszej szkole. Zadbajmy wspólnie o dobre relacje oraz właściwą kondycję psychiczną uczniów, rodziców oraz nauczycieli.  

          • Bezpieczna droga do szkoły z Mrówką

          •           W piątek do naszej szkoły zawitała maskotka "Mrówka", która uczyła przedszkolaków oraz uczniów klasy I i II pawidłowo przechodzić przez pasy. Inicjatorem tego wydarzenia był market budowlany PSB MRÓWKA. Ze względu na warunki pogodowe spotkanie to odbyło się na sali gimnastycznej, gdzie pani policjantka mł. asp. Małgorzata Warsińska rozmawiała z dziećmi o zasadach bezpiecznego zachowania na drodze. Po czym pod fachowym okiem pani Małgorzaty oraz "Mrówki" uczniowie uczyli się we właściwy sposób przechodzić na drugę stronę ulicy. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało odblaski i kolorowanki o tematyce bezpieczeństwa na drodze.

          • „Dzień Kropki”

          •     Już na stałe w kalendarzu szkolnym w Zalesiu zadomowił się „Dzień Kropki”. To coraz bardziej popularne święto ma ważne przesłanie, o którym powinny pamiętać wszystkie dzieci i dorośli. Każdy uczeń ma duży potencjał, który się rozwija tylko przy wsparciu dorosłych. Przy okazji tego święta wszyscy poznali historię Vashti. Przedszkolaki i najmłodsi uczniowie wykonali piękne kolorowe prace plastyczne. Uczniowie klasy 7 spróbowali swoich sił w tworzeniu opowiadań i pisaniu poezji. Również na matematyce znalazło się miejsce, aby uczcić „Dzień Kropki”. Odwaga, kreatywność i zabawa to ważne elementy, które każdemu pomagają się rozwijać i spełniać marzenia.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Zalesiu
      • 52 388 20 32
      • Szkoła Podstawowa Zalesie 36 89-400 Sępólno Kraj. Poland
      • mgr inż. Helena Banaszak
      • Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zalesiu podaje do wiadomości rodzicom, prawnym opiekunom, pracownikom szkoły, interesantom – dane Inspektora Ochrony Danych naszej szkoły. Małgorzata Kollas malgorzata.kollas@cbi24.pl kom: + 48 533-229-001
      • /SPZalesie36/SkrytkaESP
    • Logowanie