• Powitanie jesieni.

• Uczniowie szkoły w Zalesiu oficjalnie powitali Panią Jesień. Dokładnie 22 września 2022r. przeprowadziliśmy kolejną akcję Sprzątania Świata. Wioskę -Zalesie - uczniowie posprzątali zgodnie z kierunkami świata. Młodzież szkolną można było zauważyć w różnych częściach wioski. Aktywność na rzecz czystości Ziemi została zakończona kolejnym ważnym dniem w życiu uczniów- pieczeniem ziemniaków. Tradycja dnia ziemniaka jest w naszej szkole podtrzymywana co rok. Taka aktywność ma sprzyjać integracji zespołów klasowych. Czas szkoły ruszył z rozmachem, zadbaliśmy również o mniejszych przyjaciół ludzi. W naszej placowce w okolicach szkolnego grzybka  stoi karmnik dla ptaków. W czasie zimy uczniowie będą mogli samodzielnie dokarmiać skrzydlate stworzenia.

• Zbiórka karmy!

• Dnia 4 października, będziemy świętować Dzień Zwierząt. Z tej okazji organizujemy zbiórkę mokrej i suchej karmy dla Fundacji PSI AZYL W CEKCYNIE. Z całego serca prosimy o wsparcie! Karmę można pozostawić w szkolnym przedsionku w oznaczonym pudle do 04.10.2022r.

Dziękujemy!

• Regionalne Masowe Biegi im. Kajetana Bągorskiego

•    Dnia 21.09.2022r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Regionalnych Masowych Biegach im. Kajetana Bągorskiego w Sępólnie Krajeńskim. Tego dnia reprezentowali nas godnie uczniowie klasy I tj. Borlik Emilia, Karwacki Olaf, Pikulik Antoni, Wamke Marcelina. Klasa II: Furmaga Magdalena, Józefko Maja, Szewe Antoni, Wamke Weronika, klasa III: Bogdaszewski Franciszek, Burzyński Franciszek, Fröhlke Hubert, Kantak Zofia, klasa IV: Kantak Jan, Karwacka Michalina, Kufel Bartosz, klasa V: Anastazja Chabowska, Nikola Józefko,  klasa VI: Kotecki Adrian, klasa VII: Zabłocki Mateusz.

Dużym sukcesem było zdobycie jednego medalu brązowego oraz wyróżnienie za zajęcie czwartego miejsca. Super biegaczką okazała się Weronika Wamke, która zdobyła trzecie miejsce w kategorii dziewcząt drugiej klasy. Wyróżniona również została Maja Józefko za zajęcie IV miejsca w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy wszystkim dalszych sukcesów.

• „Narodowe czytanie” w Szkole Podstawowej w Zalesiu

•     03.09.2022 roku w całym kraju przeprowadzono kolejną już edycję akcji „Narodowe czytanie”, która odbywa się pod honorowym patronatem pary prezydenckiej. Tradycyjnie, jak co roku, starsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji promującej czytelnictwo i rodzimą literaturę. Ustalona data przypadała w sobotę, więc wspólne czytanie w Zalesiu przesunęliśmy na poniedziałek. W związku z tym, że rok 2022 został ogłoszony rokiem literatury romantycznej, to uczniowie w ramach akcji czytali utwory z pozycji, której wydanie uznano za początek epoki romantyzmu w Polsce: „Ballady i Romanse” Adama Mickiewicza.

• Inauguracja Nowego Roku Szkolnego 2022/2023

•     W ubiegły czwartek – 1 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2022-2023. Wszyscy uczniowie zgromadzili się na szkolnym boisku, aby uroczyście celebrować ten dzień. Dyrektor szkoły – mgr inż. Helena Banaszak z radością powitała nowych uczniów, w tym grupę 3,4,5 – latków. Podczas uroczystego apelu nie zapomniano o ważnym wydarzeniu w życiu każdego Polaka- rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

Życzymy naszym uczniom dużo zdrowia, wytrwałości oraz samych sukcesów w edukacji. Wierzymy, że ten rok zapewni naszym podopiecznym, rodzicom oraz nauczycielom wiele wspaniałych chwil.