• Szkolny konkurs fotograficzny.

          • W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy" przez cały październik uczniowie mogli wziąć udział w konkursie fotograficznym promującym czytelnictwo "Zaczytani jesienią". Wpłynęło dużo ciekawych zdjęć. Ostatecznie jury postanowiło że

            I miejsce otrzyma Amelia Szewe z 1 klasy

            II miejsce Oliwia Woźniak z 7 klasy

            III miejsce Nikola Józefko z 6 klasy.

            Gratulujemy!

          • Przerwa na czytanie i Dzień Postaci z Książek.

          • 30 października w naszej szkole był wielki dzień miłośników książek i czytania. Akcja "Przerwa na czytanie" połączona z Dniem Postaci z Książek. Zrobiło się kolorowo, baśniowo i fantastycznie jak na przyjęciu w Akademii Pana Kleksa 😉

          • Jesienne pyszności, czyli zdrowe przekąski!

          • W październiku uczniowie klasy pierwszej w ramach działań wychowawczych oraz edukacyjnych wykonali zdrowe przekąski z jesiennych darów. Każda pora roku obfituje w pełne witamin i minerałów owoce i warzywa. Tym razem wzięliśmy pod lupę owoce z jesiennych sadów. Powstały smaczne szaszłyki, które tylko zachęcały do zjedzenia, a w nich pełno witamin z grupy A, B, D, K, C.  Przy okazji uczniowie zaznajomili się z piramidą zbilansowanej diety. Już teraz wiedzą czego najwięcej musimy dostarczać do naszego organizmu.  Z niecierpliwością czekamy na wiosnę- ciekawe jakich pyszności nam dostarczy.  

            Wychowawca klasy pierwszej  

          • Codeweek 2023.

          • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zalesiu po raz kolejny wzięli udział w międzynarodowym projekcie sprzyjającym kształtowaniu umiejętności kreatywnego, rozwiązywania problemów, doskonalenia umiejętności programowania oraz logicznego myślenia. Dzięki rozmaitym pomocom dydaktycznym możemy łączyć naukę praktycznego działania w sposób interesujący dla uczniów klas 1-2. W tym roku podjęliśmy trzy wyzwania. Pierwsze z nich dotyczyło zbudowania kubeczkowej wieży według kolorowego kodu, a następnie dostosowaliśmy budowę do podanych warunków. Kolejne wyzwanie wymagało zastosowania edukacyjnych robotów Ozobot w praktyce. Zadaniem dzieci było zakodowanie odpowiedniej trasy za pomocą kolorów, aby robot dojechał do celu. Ostatnie wyzwanie kształtowało koordynację wzrokowo-ruchową. Uczniowie wykonali kartę pracy zgodnie z zakodowanymi cyframi według podanej reguły. Projekt Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Te ciekawe inicjatywy dzieją się w ramach zajęć rozwijających w klasie pierwszej oraz drugiej. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję Codeweek 2024.  

             

             

          • Pasowanie klasy pierwszej.

          • Dwudziestego czwartego października w Szkole Podstawowej w Zalesiu odbyło się uroczyste pasowanie uczniów. Pierwszaki zaprezentowały swoje umiejętności muzyczne, recytatorskie oraz sportowe podczas niecodziennego przedstawienia. Do grona prawowitych uczniów szkoły dołączyło ośmioro dzieci. Wierzymy, że akt pasowania mówiący o tym jak być dobrym uczniem i człowiekiem oraz świeży zapał do nauki – sprawi, że obowiązek szkolny to nie przymus, a ciekawa przygoda na całe życie.  

            Wydarzenie zostało uwieńczone miłym akcentem w postaci upominków wykonanych przez uczniów klasy 2 i 3 oraz prezentów zafundowanych przez Radę Rodziców.  

          • Wycieczka do fabryki mebli.

          • Dnia 27.10.23r. klasy I-III wybrały się na wycieczkę do fabryki mebli biurowych firmy MDD z siedzibą w Sępólnie Krajeńskim. Dzięki uprzejmości pracowników uczniowie poznali, jak wygląda proces tworzenia mebli od pomysłu po gotową ekspozycję, przyjrzeli się pracy w fabryce na różnych stanowiskach, poznali nazwy, niektórych maszyn i urządzeń. Serdecznie dziękujemy zespołowi MDD za poświęcony czas i przekazaną wiedzę. Po zwiedzaniu fabryki udaliśmy się na gorący posiłek do restauracji “Polonia”, gdzie czekał na nas rosół oraz frytki. Najedzeni i pełni wrażeń wyruszyliśmy autobusem do szkoły, w którym rozmów i śmiechów nie było końca. 

          • Wycieczka klas 1- 3 do Wioski Górniczej Piła Młyn.

          • 18 października uczniowie wraz z wychowawcami udali się do uroczej wioski, która ukazała rąbek historii wydobywania węgla brunatnego na terenach Borów Tucholskich. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji. Pierwszą z nich była ścieżka przyrodnicza związana z Borami Tucholskim, omówiliśmy strukturę lasu oraz zwierzęta żyjące w borach. Następnie udaliśmy się przez dolinę zapadlisk w stronę starego wejścia do kopalni. Na miejscu spotkaliśmy ducha górników - Skarbnika to on opowiedział nam o ciekawostkach kopalni Montania. Cała spacerowa trasa na terenach kopalni okazała się misją  w poszukiwaniu skarbu byłego właściciela Wilhelma Krygiera.  W Górniczej Wiosce poznaliśmy niezbędne przybory górników, zobaczyliśmy jak kiedyś wydobywano złoża węgla.  Dzieci wykonały górnicze czapki - czako oraz przymierzyli galowy strój górnika. Wycieczka trwająca zaledwie 4 godziny przyniosła wiele radości, ale też ogrom regionalnej wiedzy.

          • Wykorzystanie drukarki 3D.

          • Uczniowie klasy 7 podczas lekcji informatyki gościli uczniów z klasy 2.  Celem spotkania było zaprezentowanie programu Tinkercad- aplikacji do projektowania 3D. Następnie zaprojektowanie breloczków oraz pokazanie działania drukarki 3D. Podczas lekcji uczniowie wspólnie wykonali projekt breloczka. W czasie zajęć uczniowie podziwiali pracę drukarki 3D. W kolejnej części zajęć był czas na budowanie aparatów fotograficznych, wieży, zamków. Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w lekcji. Na koniec zajęć każdy z uczniów klasy 2 otrzymał w prezencie breloczek zaprojektowany przez siódmoklasistów. Oto efekty wspólnej pracy uczniów.

            Nauczyciel informatyki

          • Dzień Edukacji Narodowej.

          • 13 października w naszej szkole to był wyjątkowy dzień- święto wszystkich pracowników oświaty, ale również 250 rocznica powołania Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie z 7 i 6 klasy przygotowali wspaniałą uroczystość. Były życzenia oraz premiera filmu z wywiadami z wszystkimi pracownikami szkoły, które przeprowadzili i nagrali nasi uczniowie. Najwięcej emocji wywołał konkurs " Kto jest na zdjęciu". Rozpoznanie na zdjęciach z dzieciństwa grona pedagogicznego okazało się niezwykle trudne i zabawne. 

          • Dzień Gier Planszowych.

          • Coroczne święto miłośników planszówek obchodzone 10 października zagościło w klasach I-III. Planszówkowe rozgrywki to nie tylko sposób na relaks, ale pomysł na świetną zabawę, która wspiera rozwój wiedzy i wyobraźni. To prawdziwy sport intelektualny, angażujący kluczowe obszary naszego myślenia, takie jak: pamięć, planowanie, dedukcję czy liczenie. Spotkanie przy grach planszowych w naszej szkole sprzyjało integracji uczniów wraz z wychowawcami. Dzieci już nie mogą doczekać się kolejnych rozgrywek między klasowych w nowym roku szkolnym.    

             

            Wychowawcy klas I-III 

          • Akcja sadzimy!

          • Nasza szkoła w ramach piątej edycji akcji #sadziMy odebrała sadzonki drzewek buka z Nadleśnictwa Lutówko. Dla dobra przyrody, dla komfortu życia Polaków realizujemy założenia Krajowego Programu Zwiększania Lesistości.

            Drzewka zostaną posadzone wokół szkoły.

            Składamy serdeczne podziękowania dla Nadleśnictwa Lutówko.

             

          • "SZKOŁO POMÓŻ I TY"

          •     Jak co roku, uczniowie Szkoły Podstawowej w Zalesiu biorą udział w akcjach charytatywnych organizowanych na rzecz dzieci z niepełnosprawnością. Tym razem zaczęliśmy od akcji wraz z Fundacją Pomóż i Ty. Polega Ona na sprzedawaniu cegiełek w postaci pomocy naukowych. Cały dochód ze sprzedaży cegiełek trafia na konto fundacji, która to zebraną kwotę przekaże na rzecz leczenie autystycznego chłopca chorującego na padaczkę. Akcje prowadziliśmy wraz ze szkołą z Wałdowa. Wspólnie udało się zebrać aż 201 złotych.

              Kolejne dwie akcje to zbiórka baterii i nakrętek, które to także będą odbierane przez współpracujące z nami fundacje, a następnie spieniężone, a pozyskane w ten sposób pieniądze wspomogą dzieci w potrzebie.

                Już teraz zachęcam to przynoszenia jak największej ilości nakrętek i baterii.

             

            Sebastian Skaja

             

          • Wysokie osiągnięcia edukacyjno- sportowe w SP Zalesie.

          • W minionym tygodniu (27.09.) odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej podczas której wręczono listy gratulacyjne, stypendia oraz nagrody rzeczowe dla najwybitniejszych uczniów.  Wśród 68 wyróżnionych z całej gminy Sępólno Kr., znalazła się trójka naszych podopiecznych.

            Jan Janke (kl. V) otrzymał stypendium naukowe za osiągnięcie wysokiej średniej w roku szkolnym 2022/2023, Weronika Warmke (kl.III) otrzymała nagrodę rzeczową za osiągnięcia sportowe oraz Laura Brauer (kl. IV) zdobyła nagrodę rzeczową za osiągnięcia artystyczne. 

            Serdecznie gratulujemy wyróżnionym. Życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych w kolejnych latach szkolnych. 

            Jagoda Kalinowska 

          • Kreatywna matematyka w SP Zalesie!

          • Pierwszaki w roku szkolnym 2023/2024r. przystąpili do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Kreatywna Matematyka". Co miesiąc uczniowie wraz z wychowawcą zmierzą się z matematycznymi wyzwaniami. Projekt składa się z ośmiu modułów: matematyka w przyrodzie, klocki matematyczne, matematyka wokół nas, geometra ukryta w zabawie, matematyczne układanki, sensoryczna matematyka, matematyczne kodowanie, matematyka z jajem.

            Uczniowie chętnie i z zaangażowaniem wykonali już pierwsze wyzwanie. Ten rok zapowiada wiele ciekawych doświadczeń oraz edukacyjnych niespodzianek. 

            Wychowawca klasy I 

             

          • Uczymy się programować w naszej szkole!

          • Uczniowie klasy I i II w aktualnym roku szkolnym podczas zajęć rozwijających wykonują zadania projektu UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ organizacji FREC.  Właśnie w październiku dzieci rozwijają swoją kreatywność oraz umiejętność logicznego myślenia dzięki edukacyjnym robotom OZOBOT.

            To dopiero początek odkrywania zagadkowych kodów oraz sekwencji, które w przyszłych miesiącach będziemy wzbogacać poprzez grę edukacyjną ScootieGo oraz klocki LEGO SPIKE

            Takie zajęcia pozwolą na wielopłaszczyznowy rozwój naszych podopiecznych, czyli:  wzmacnianie zdolności interpersonalnych, zrozumienie nowoczesnych technologii, umiejętność rozwiązywania problemu oraz przygotowanie do kompetencji STEAM, samodyscyplinę i kształtowanie cierpliwości.

            Nauka programowania i kodowania nie musi być edukacyjną zmorą, jest ona satysfakcjonująca i  przynosi radość z tworzenia. Pomaga dzieciom rozwijać umiejętności, które są cenne w dzisiejszym świecie i przygotowują je do przyszłości związanej z robotyką. 

            Materiały dydaktyczne zostały zakupione w ramach projektu Aktywna Tablica oraz Laboratorium Przyszłości. 

            Nauczyciel prowadzący 

            Jagoda Kalinowska 

          • Sprzątanie Świata 2023.

          •  

            ​​​​​​​

               

              W tym roku akcja Sprzątania Świata odbyła się już trzydziesty raz. Uczniowie naszej szkoły zawsze chętnie włączają się w działania proekologiczne. Wszyscy wiedzą, że czysta planeta zaczyna się od czystego pokoju, podwórka, szkoły, boiska. Dbamy o to każdego dnia, a 15 września szczególnie. Dlatego wspólnie posprzątaliśmy teren szkoły oraz najbliższą okolicę.

            SU

          • XXI Regionalne Masowe Biegi im. Kajetana Bągorskiego 

          •  

                  Dnia 22 września 2023 r. (t.j.piątek) w Sępólnie Krajeńskim na stadionie CSiR odbyły się kolejne biegi, w których godnie reprezentowali naszą szkołę:  

            • oddział zerówki: Żmijewski Paweł , Grochowska Antonina,  Kowalski Edward  oraz JankeTymon; 

            • klasa I: Borowicz Wiktoria, Murawski Nikodem, Musiał- Krysiak Antonina, Zacharzewski Stanisław; 

            • klasa II: Barłóg Antonina, Borlik Emilia, Pikulik Antoni, Wamke Marcelina; 

            • klasa III: Józefko Maja, Wamke Weronika, Dominikowski Nikodem , Szewe Antoni ; 

            • klasa IV: Burzyński Franciszek, Fröhlke Hubert,  

            • klasa V: Janke Jan; 

            • klasa VI: Frukacz Agata; 

            • klasa VII: Czechnik Jan, Kotecki Adrian; 

                Wielkim sukcesem było zdobycie dwóch medali serbrnego i brązowego oraz wyróżnienie za zajęcie czwartego miejsca. Tytuł super biegacza w kategorii oddziałów przedszkolnych uzyskał Tymon Janke zdobywając srebrny medal. Trzecie miejsce w kategorii dziewcząt klas drugich zdobyła Maja Józefko. Wyróżniony również został Adrian Kotecki, który zdobył IV miejsce w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów. 

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Zalesiu
      • 52 388 20 32
      • Szkoła Podstawowa Zalesie 36 89-400 Sępólno Kraj. Poland
      • mgr inż. Helena Banaszak
      • Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zalesiu podaje do wiadomości rodzicom, prawnym opiekunom, pracownikom szkoły, interesantom – dane Inspektora Ochrony Danych naszej szkoły. Małgorzata Kollas malgorzata.kollas@cbi24.pl kom: + 48 533-229-001
      • /SPZalesie36/SkrytkaESP
    • Logowanie