O czym warto pamiętać przed feriami- poradnik.
„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”.
Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I - III gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji.
Przedszkolaki i uczniowie od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi Szkoły.
Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych.
Najpierw uczniowie i Pani dyrektor powitali przybyłych gości.
Następnie dzieciaki pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tą uroczystość.
W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi, następnie zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.
To była naprawdę wyjątkowa uroczystość pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.
Teatr dla uczniów klas 1-3.
W ubiegły piątek (27.01) uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej mieli okazję uczestniczyć w spektaklu teatralnym pt.: Mojżesz - Król Egiptu. Pierwszy raz uczniowie klas młodszych doświadczyli tego typu przekazu kultury. Na deskach sceny Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim aktorzy objazdowego teatru, przedstawili wydarzenia pochodzące ze starego testamentu -ważnego dla wiary chrześcijańskiej. Odbiór cieszył się powodzeniem wśród młodszych widzów. Uczniowie wrócili do szkoły zadowoleni i chętni odkrywania kolejnych spektakli teatralnych.
Wychowawczynie klas 1-3
Urząd skarbowy edukuje!
19 stycznia naszą placówkę odwiedzili pracownicy Urzędu Skarbowego w Sępólnie Krajeńskim. Uczniowie klasy trzeciej mieli okazję dowiedzieć się czym są podatki i dlaczego warto je płacić. Podczas zajęć dzieci poznały, że dzięki podatkom Państwo rozwija się dynamicznie i następuje obieg inwestycji oraz pieniędzy. Na lekcji pojawiły się ćwiczenia symulujące odprowadzanie podatków w sklepie, a następnie rozprowadzanie przez Ministra Finansów pieniążków na różne działy np. szkolnictwo, policję, służby ratownicze itp.
Warsztaty okazały się interesującym wydarzeniem w życiu klasy.
Bezpieczne ferie.
Już lada chwila rozpoczną się wyczekiwane przez dzieci i młodzież ferie zimowe. Z tej okazji w środę 18 stycznia 2023 roku, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim przeprowadzili działania profilaktyczno-edukacyjne, na temat bezpiecznego spędzania czasu podczas ferii zimowych. Dzieciom przypomniano o właściwym zachowaniu podczas korzystania z zabaw zimowych na świeżym powietrzu, w tym - w czasie zabawy śnieżkami, zjeżdżaniu na sankach, nartach itp. oraz stosowaniu się do przepisów bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Aby nigdy nie zapominali o noszeniu elementów odblaskowych wręczyli im również breloczki odblaskowe.
Międzynarodowy Dzień Koszuli.
13 stycznia w szkole świętowaliśmy dzień na cześć kultowej części garderoby- koszuli! Uczniowie w ten dzień ubrani w koszule byli zwolnieni z pytania, jednak to nie był jedyny element akcji.
Celem przedsięwzięcia było przypomnienie o klasykach modowych, które dodają uroku, stylu i powagi.
Oto ciekawostki o koszuli:
-Każda epoka dodawała coś nowego do kroju koszul - falbanki, marszczenia, bufki czy koronki. Najczęściej wszelkim modyfikacjom poddawano kołnierze: bywały wysokie i sztywne, w modzie były też kołnierze stójkowe.
-Na początków swojego wynalezienia, była ona stosowana głównie do pracy w polu.
Cieszymy się, że akcja odezwała się niemałym zaangażowaniem wśród uczniów.
Konkurs matematyczny- II edycja.
Po raz kolejny w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny “Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów, inspirowanie uczniów do doskonalenia umiejętności matematycznych szczególnie tabliczki mnożenia. Do konkursu przystąpili uczniowie klas 3-8, rozwiązywali oni zadania na platformie Quizizz. Oto laureaci konkursu:
I miejsce Jan Janke z klasy IV,
II miejsce Antonii Murawski z klasy VI,
III miejsce Laura Brauer z klasy III.
Zwycięzcom gratulujemy!
Nauczyciele matematyki
Laboratorium Przyszłości- podkładka pod kubek.
Długopisy 3D w edukacji.
Po raz kolejny trzecioklasiści mogli skorzystać z wyposażenia zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Dzięki połączeniu nowoczesnej technologii z edukacją kulturowa, trzecia klasa odkrywała uroki Krajny. Uczniowie na lekcji techniki poznali elementy haftu Krajeńskiego. Długopisy 3D pozwoliły na zapoznanie się z kolorami oraz wzorem Krajeńskim. Oto efekty wspaniałej zabawy połączonej z nauką.
Wychowawca klasy trzeciej
Regulamin boiska.
Otwarcie boiska wielofunkcyjnego w Szkole Podstawowej w Zalesiu.
Dzień 21 grudnia 2022 roku na pewno zapisze się jako wyjątkowy dzień dla całej społeczności szkolnej. Dzięki staraniom wielu instytucji i osób Nasza szkoła doczekała się oficjalnego otwarcia wyjątkowego obiektu, jakim jest wielofunkcyjne boisko. Wywołało to ogromną radość wszystkich uczniów, którzy bardzo chętnie będą z niego korzystać na lekcjach oraz podczas przerw. Na nowym boisku jest miejsce do gry w piłkę nożną, piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę oraz tenis ziemny. Na otwarciu pojawili się zaproszeni goście, którym cała społeczność szkoły chciała podziękować za wsparcie na różnych etapach starań o tak ważny dla nas obiekt oraz liczne prezenty w postaci sprzętu sportowego.
Dziękujemy:
Burmistrzowi Sępólna Krajeńskiego Waldemarowi Stupałkowskiemu
Staroście sępoleńskiemu Jarosławowi Tadychowi
Radzie Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim
Zakładowi Transportu i Usług oraz jego prezesowi Grzegorzowi Glińskiemu
Centrum Sportui Rekreacji Krajna Arena oraz jego dyrektorowi Markowi Chartowi
Zakładowi Gospodarki Komunalnej w Sępólnie Krajeńskim oraz jego dyrektorowi Dariuszowi Krakowiakowi
Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Sępólnie Krajeńskim oraz jego dyrektor Izabeli Fröhlke
Centrum Małego Dziecka i Rodziny w Sępólnie Krajeńskim oraz Dyrektor Żłobka Danucie Daszkiewicz i Pełniącej Obowiązki Kierownika Klubu Dziecięcego Marii Tyda
Dyrektorowi Zakładu Obsługi Oświaty Samorządowej Markowi Tymeckiemu
Nadleśnictwu Lutówko, Lasy Państwowe
Bankowi Spółdzielczemu w Więcborku
Ochotniczej Straży Pożarnej w Zalesiu
Sołtysom wsi Skarpa, Zalesie i Teklanowo
Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej w Zalesiu
Prezes Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Sępólnie Krajeńskim Annie Niemczyk
Byłym Dyrektorom Szkoły Podstawowej w Zalesiu Wandzie Tuńskiej oraz Franciszkowi Fröhlke.
Przedświąteczny czas w naszej szkole
Tuż przed Bożym Narodzeniem to wyjątkowy czas również w Szkole Podstawowej w Zalesiu. Uczniowie starszych klas przygotowali piękne Jasełka i zaprezentowali je dla wszystkich uczniów szkoły i przedszkola oraz przybyłych rodziców i pracowników szkoły. Przedstawienie z wyjątkowym przesłaniem zaprezentowali 19 i 20 grudnia. Wtedy też odbyły się Wigilie klasowe, na których oprócz przyniesionych słodkości, wszyscy posmakowali pysznego barszczu oraz domowych pierogów przygotowanych przez mamy i babcie naszych uczniów. Nastrój sprzyjał świętowaniu. Nie zabrakło wizyty Gwiazdora, który miał prezenty dla wszystkich uczniów. W klasach i na korytarzach panowała wyjątkowa świąteczna atmosfera.
Powiatowy konkurs plastyczny „Co w kniei piszczy”
Organizatorem konkursu plastycznego o tematyce przyrodniczo – łowieckiej pt.”Co w kniei piszczy” było Koło Łowieckie „Knieja” w Sośnie , Urząd Miasta i Gminy w Sępólnie Krajeńskim oraz Urząd Gminy w Sośnie. 20 grudnia odbyło się rozstrzygniecie konkursu.
Z naszej szkoły nagrodę otrzymał Mateusz Zabłocki ( II miejsce w kategorii klas VII-VIII) oraz Maja Folega ( wyróżnienie w kategorii klas VII- VIII).
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Konkurs SKO.
W grudniu opiekun SKO – ogłosiła konkurs na „Choinkę z recyklingu”.
Zainteresowanie ze strony uczniów było duże. Komisja konkursowa miała nie lada wyzwanie aby z licznych prac wybrać te, które spełniają kryteria oceny (min. wykorzystanie materiału z recyklingu, praca samodzielna, estetyka wykonania, pomysłowość).
Po burzliwych obradach przyznano następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:
Oddziały przedszkolne:
-
I miejsce – Edward Kowalski „O”
-
wyróżnienie – wszystkie dzieci z oddziału przedszkolnego (3-4 latki)
Klasy I – III:
-
I miejsce – Lena Brzezińska kl. III,
-
II miejsce – Antonina Barłóg kl. I,
-
III miejsce – Marcelina Wamke kl. I
Wyróżnienia: Antoni Pikulik kl. I, Olaf Karwacki kl. I, Ksawery Dolny kl. I, Marta Kowalska kl. II, Laura Brauer kl. III, Alina Kiedrowicz kl. III, Franciszek Bogdaszewski kl. III.
Klasy IV – VIII:
-
I miejsce – Bartosz Pietruś kl. IV,
-
Wyróżnienia: Michalina Karwacka kl. IV, Łucja Kowalska kl. V.
Wszyscy autorzy prac zostali obdarowani nagrodami przekazanymi z Banku Spółdzielczego w Więcborku z oddziałami w Sępólnie Kr.
Dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie i kreatywność.
Opiekun SKO
Dorota Rusiniak
-
Życzenia.
Strażacki Konkurs Plastyczny.
"Szkoła Podstawowa w Zalesiu po raz kolejny jest dumna ze swoich uczniów. Tym razem uczennica klasy trzeciej- Laura Brauer zajęła II miejsce w Strażackim Konkursie Plastycznym na szczeblu gminnym i powiatowym! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. "
Wyjazd do Pracowni Świętego Mikołaja.
16 grudnia dzieci z oddziału zerowego oraz klas I-III odwiedziły Pracownię Świętego Mikołaja w Chojnicach. Dzieci uczestniczyły w warsztatach mydlarski oraz w zaganianiu osiołków do zagrody. Poznały również historię obdarowywania dzieci przez św. Mikołaja prezentami, a także każde napisało do niego list. Nagrodą za aktywny udział w zajęciach były kiełbaski prosto z ogniska, aromatyczna herbatka, wspólne tańce ze św. Mikołajem przy zimowej muzyce. Wszystko odbywało się pod czujnym okiem Elfów.
Poznajemy swój region.
Uczniowie klasy I, w ramach edukacji plastyczno – technicznej, zapoznali się z wzorami hafu krajeńskiego i jego kolorystyką.
Wykorzystując elementy wzorów wykonali bombki, które powiesili na klasowej choince.
Praca metodą przypinania cekinów jest długotrwała i żmudna. Wszyscy wykazali wiele cierpliwości i samozaparcia.
Efekty pracy uczniów można podziwiać w galerii zdjęć.
Dorota Rusiniak
Laboratorium Przyszłości - ozdoby świąteczne.
Gminny konkurs plastyczny rozstrzygnięty „Nie oddam swojej mocy -PRZEMOCY”
Nasza szkoła brała udział w konkursie organizowanym przez OPS Sępólno Krajeńskie w ramach gminnego projektu „ Otwórz oczy – nie daj się przemocy, cz.4”
Dnia 15.12.2022 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu. Spośród 56 prac plastycznych zostało wybranych 12, wśród których została wyróżniona praca naszej uczennicy z klasy VI Julii Ptaszyńskiej.
Nagrodę otrzymała z rak Burmistrza Sępólna Krajeńskiego , Pana Waldemara Stupałkowskiego.
Wyróżnione prace zostały opublikowane i znalazły się na stronach kalendarza.
Archiwum Aktualności