• Projekt Szkoła dostępna dla wszystkich!

          •  Szanowni Państwo! 

            Nasza placówka została zakwalifikowana do międzynarodowego projektu SZKOŁA DOSTĘPNA DLA WSZYSTKICH objętego patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki, Instytutu Badań Edukacyjnych oraz UNICEF.   Dzięki przystąpieniu do realizacji szkoła uzyskała możliwość korzystania przez wszystkich rodziców, uczniów oraz nauczycieli naszej placówki z bezpłatnych konsultacji, superwizji prowadzonych przez specjalistów merytorycznych oraz specjalistów z zakresu zdrowia psychicznego (lekarze psychiatrzy, psychologowie kliniczni), certyfikat Dostępnej Szkoły UNICEF, wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną w zakresie udzielania wsparcia edukacyjno- specjalistycznego i wdrażania interwencji edukacyjnych.  Realizacja projektu potrwa do września 2025 r.  

            Od 19 lutego do 27 marca rodzice, nauczyciele otrzymają bezpłatną możliwość konsultacji ze specjalistami w obszarze pomocy psychologicznej lub psychiatrycznej.  

            Konsultanci oferują wsparcie dla rodziców i nauczycieli oraz pełnoletnich uczniów w różnych obszarach, na przykład:  

            • podejrzenie występowania u dziecka problemów, takich jak: depresja, lęk, fobie, trauma 

            • zaburzenia lub nieprawidłowości w rozwoju dziecka, 

            • trudności z radzeniem sobie przez dziecko z emocjami (napady złości, autoagresja), 

            • występowanie u dziecka moczenia nocnego, zaburzeń snu, tików nerwowych, 

            • podejrzenie zaburzeń odżywiania u dziecka 

            • trudności z koncentracją, trudności w nauce, 

            • obserwowana nagła zmiana zachowania dziecka. 

            • trudności w relacjach innymi, 

            • stres, wypalenie zawodowe, 

            • niskie poczucie własnej wartości, 

            • stany depresyjne, lękowe, zaburzenia odżywiania, 

            • kłopoty ze snem, 

            • trudności w nauce, trudności z koncentracją uwagi 

            • zaburzenia odżywiania. 

            Jak zapisać się na konsultacje? 

            1. Pobierz kod dostępu do konsultacji w przedszkolu / szkole (od pedagoga szkolnego lub pedagoga specjalnego)  
            2. Zapisz się na konsultacje na stronie https://asa.ibe.edu.pl/portal/konsultacje korzystając z kodu uzyskanego przez szkołę.  
            3. Czekaj na kontakt konsultanta (telefoniczny lub mailowy).  

            Porozmawiaj z konsultantem. Zapraszamy do skorzystania z oferty!  

             Jagoda Kalinowska – pedagog szkolny 

              Marita Kantak – pedagog specjalny 

                             Helena Banaszak –dyrektor szkoły 

              

          • Tradycja Tłustego Czwartku...

          • Tłusty Czwartek, obchodzony zawsze w czwartek przed popielnicą, to jedno z najbardziej wyczekiwanych dni dla wielu osób w Polsce i nie tylko. To czas, gdy na stołach pojawiają się pyszne pączki, faworki i inne smakołyki, które mają być ostatnim wypoczęciem przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. W korzenie naszej szkoły również wrosła ta tradycja... Tego dnia uczniowie naszej szkoły mogli poczuć smak pysznych pączków, zakupionych przez Radę Rodziców.  

            Warto więc celebrować ten dzień w duchu radości i wspólnego dzielenia się smakołykami z bliskimi, jak i również spoglądać na dzieci pełne uśmiechu i wdzięczności. 

             

            SU 

          • Bezpieczne ferie!

          • Dnia 6 lutego gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji: panią st. asp. Małgorzatę Warsińską oraz mł. asp. Aleksandrą Bratz oraz panią Alicję Dams z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Sępólnie Krajeńskim. Panie poprowadziły prelekcję w dwóch grupach wiekowych przedszkole i uczniowie klas 1-3 oraz uczniowie klas 4-7.

            Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji na temat bezpiecznych zachowań podczas ferii zimowych. Omówione zostały różne aspekty bezpieczeństwa, takie jak bezpieczne korzystanie z lodowisk, bezpieczeństwo na drodze oraz bezpieczeństwo w sieci. Zachęcano uczniów do rozmowy z rodzicami na temat zagrożeń w sieci oraz do zgłaszania wszystkich niepokojących sytuacji, które mogą zaistnieć podczas korzystania z internetu. Spotkanie było bardzo pouczające i pozwoliło uczniom zdobyć praktyczną wiedzę na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych oraz zrozumieć znaczenie świadomego i odpowiedzialnego zachowania się w różnych sytuacjach.

            6 lutego przypada w tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu w ramach lekcji informatyki uczniowie klas IV- VII obejrzeli filmy edukacyjne, wykonali plakaty i mapy myśli. Nauczyli się jak reagować w sytuacjach zagrożenia w cyberprzestrzeni. Takie działania edukacyjne przyczyniają się do tworzenia bezpiecznego środowiska online dla uczniów oraz zwiększania świadomości na temat bezpiecznego korzystania z internetu.

            Dziękujemy paniom za wartościowe spotkanie. Uczniom życzymy bezpiecznych ferii!

          • Mistrzostwa Miasta i Gminy w Badmintona.

          • W dniach 1-2.02.2024. w hali Krajna Arena odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy w Badmintona. Liczba uczestników oraz widzów przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. W dwudniowej rywalizacji wzięło udział 208 uczniów reprezentujących szkoły podstawowe z gminy Sępólno Krajeńskie. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym,,do dwóch przegranych spotkań’’.

            SP Zalesie reprezentowało 13 uczniów z roczników klas 4-6 oraz 8 uczniów z roczników klas 7-8. Najlepsze miejsce uzyskała uczennica klasy 6 Agata Frukacz, która uplasowała się w klasyfikacji generalnej na 7 miejscu na 46 startujących zawodniczek, wygrywając 4 mecze. Bardzo dobrze w tym dniu spisali się również uczniowie Bartosz Pietruś ( 24 miejsce, 3 wygrane spotkania) oraz Szymon Frohlke (32 miejsce, 2 wygrane spotkania). Obaj rywalizowali w najliczniejszej kategorii, gdzie liczba startujących wyniosła aż 78 zawodników.

            Nie można zapomnieć również o pozostałych uczniach, którzy mimo zaciętej rywalizacji odpadli w pierwszym lub drugim etapie rozgrywek. Dzięki ich zaangażowaniu i wspaniałej zabawie wzrosło zainteresowanie grą w badmintona w szkole. Uczniowie z Zalesia stali się bogatsi o nowe, wspaniałe doświadczenia, i zapowiadają chęć uczestnictwa w kolejnych edycjach.

            Grzegorz Leśniak

          • Bal karnawałowy!

          • Bal Karnawałowy to nie tylko okazja do przebierania się w wytworne stroje czy barwne maski, to także czas, kiedy możemy zapomnieć o troskach dnia codziennego i zanurzyć się w atmosferę bajkowego świata, gdzie możliwe jest wszystko. Właśnie ten dzień nastąpił 31 stycznia, w naszej szkole klasy 1-3 wraz z zerówką i oddziałem przedszkolnym, mogły przenieść się w świat baśni i bajek dzięki przepięknym strojom. Ten magiczny moment, kiedy rzeczywistość łączy się z fantazją, a my wszyscy, zarówno mali jak i duzi, mogliśmy odprężyć się i zatracić w wirze muzyki, kolorów i zabawy. Ten bal będzie niezapomnianą przygodą, która zostanie w pamięci na długo, dodając energii i pozytywnych emocji na długi czas. 

             Wychowawcy 

          • Dzień Babci i Dziadka!

          • 21 i 22 stycznia to niezwykłe daty w kalendarzu- święto wszystkich babć i dziadków. Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole obchodzony był bardzo hucznie.  Przygotowywane były przedstawienia w formie muzyczno-słownych wystąpień dzieci, na które zaproszeni  byli kochani dziadkowie. Były wiersze, scenki odgrywane przez dzieci, przeplatane wzruszającym śpiewem , a na koniec  wręczanie własnoręcznie zrobionych przez dzieci prezentów. Takimi samodzielnie wykonanymi upominkami wnuki sprawiały ogromną radość i chwilę niezapomnianych wzruszeń swoim bliskim. Bacie i Dziadkowie skorzystali też ze słodkich poczęstunków .

            Są to szczególne dni dla dziadków, kiedy to wnuki okazują im swoją miłość, wdzięczność i przywiązanie. Każde dziecko w tych dniach jest dumne ze swoich dziadków i chce im to jak najcudowniej wyrazić.

          • Realizacja programu „Akademia Lubella”.

          • Uczniowie klasy VI wzięli udział w programie edukacyjnym na temat zdrowego stylu życia. Celem programu jest edukacja młodzieży na temat potrzeby różnicowania produktów w codziennej diecie oraz uświadomienie uczniom, jak ważną rolę odgrywają one w odżywianiu. W ramach programu uczniowie poznali zasady komponowania zróżnicowanych, wartościowych posiłków, ale również prawidłowych zachowań związanych z niemarnowaniem jedzenia i doceniania samodzielnego przygotowywania posiłków, a także wartości płynących ze wspólnego spożywania posiłków. Zrealizowaliśmy następujące tematy: Wiesz czego potrzebujesz, by zdrowo żyć?, Szanujesz i mądrze wykorzystujesz?, Gotujesz i mądrze wykorzystujesz!

            Zdrowy styl życia to nie rezygnacja z przyjemności jedzenia, to świadome i umiarkowane spożywanie oraz czerpanie radości z dobrego jedzenia.

            Nauczyciel techniki

             

             

             

          • ŚWIĄTECZNY ANIOŁEK!

          • Dnia 21.12.2023r. zostały wręczone dyplomy i nagrody uczestnikom konkursu zorganizowanego przez opiekuna SKO pod nazwą „Świąteczny aniołek”.

            Komisja konkursowa w składzie: Dorota Rusiniak, Jagoda Kalinowska, Kamila Folega, Karolina Józefko oceniała prace w trzech kategoriach i wyłoniła następujących zwycięzców:

            ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE:

            I miejsce – Aleks Sucharski

            II miejsce - Jan Brzeziński

            Wyróżnienie - Błażej Grzeca

            KLASY I-III:

            I miejsce - Klaudia Lutowska

            II miejsce – Wiktoria Borowicz

            III miejsce – Paweł Pydynkowski

            Wyróżnienie – Antonina Musiał – Krysiak

            KLASY IV-VII:

            I miejsce – Wiktoria Kaniewska

            II miejsce – Agata Frukacz

            III miejsce – Laura Brauer

            Wyróżnienie – Bartosz Pietruś

            Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Sępólnie Kr.

            W konkursie tym wzięli udział również: Lena Brzezińska, Karolina Nawrocka, Amelia Szewe, Antoni Szewe, Jan Sucharski, Nikodem Murawski, Marta Kowalska, Teodor Frőhlke, Emilia Zdrojewska, Hanna Zdrojewska, Anna Kowalska, Edward Kowalski. Wszyscy otrzymali dyplomy za udział w konkursie i drobne upominki.

            Dziękuję wszystkim za udział w konkursie i zachęcam od udziału w kolejnych.

            Opiekun SKO

            Dorota Rusiniak

          • Jasełka.

          • W naszej szkole dnia 20.12.23r., jak i od wielu lat istnieje tradycja wystawiania "Jasełek”. Także i w tym roku mogliśmy podziwiać piękne przedstawienie. Święta rodzina, a zatem Maryja, Józef i dzieciątko to główni bohaterowie naszej bożonarodzeniowej opowieści.  W rolę aktorów wcieliły się klasy IV- VI. Klasa III zagrała na flecie kolędę “Lulajże, Jezuniu”, a maluszki z zerówki zatańczyły, piękny układ świąteczny. Uczennice z klasy VII zaśpiewały piękne kolędy.  Jasełka każdego roku budują w nas bożonarodzeniowy nastrój. Po raz kolejny mogli towarzyszyć nam rodzice, którzy ze wzruszeniem obserwują popisy swoich pociech. To również okazja do wyjątkowych spotkań, słodkiego poczęstunku i dzielenia się opłatkiem, które odbyło się już w klasach. W między czasie odwiedził nas Gwiazdor, który przekazał każdemu dziecku paczkę. Dzieci jak i rodziców ogarnęło szczęście, a przecież w tym pięknym czasie oczekiwania o to właśnie chodzi.

          • Wycieczka na spektakl i do piekarni!

          • Dnia 18.12.23r., uczniowie klas 1-3 wyruszyli spod szkoły do Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim na spektakl pt. ”Alicja w Krainie Czarów”. Uczniowie obejrzeli fantastyczne przedstawienie o dziewczynce, która przenosi się poprzez zmniejszenie w zaczarowany świat. Uczniowie wraz z aktorami przenieśli się do fantastycznego świta, gdzie również mieli możliwość uczestnictwa w przedstawieniu, gdzie mogli pomóc Alicji w odnalezieniu króliczka, który był cały czas spóźniony. Po przedstawieniu teatralnym udaliśmy się do piekarni Bąkowski-Tomas,  gdzie uczniowie mogli zobaczyć na własne oczy jak powstaje chleb.  Z wielkim zainteresowaniem dzieci przyglądały się pracy piekarza i uważnie śledziły etapy powstania pieczywa. Sam właściciel piekarni, oprowadził dzieci po najważniejszych pomieszczeniach piekarni: magazynie z mąką, pomieszczeniach, w których wyrasta ciasto oraz tych, w których na ruchomych regałach przechowuje się upieczone już pieczywo. Uczniowie poznali produkty, które są potrzebne do wypieku chleba, różne rodzaje mąki, pieczywa oraz maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi. Ciekawość wzbudził ogromny piec do wypiekania chleba. Dzieci widziały, jak pan obsługując maszynę do krojenia chleba kroi bochenki na równiutkie kromki. Usłyszeli, w jakiej temperaturze i w jakim czasie jest on pieczony. Mieli także możliwość degustacji wyrobu piekarni chleba z pieca. 

            Wycieczka była prawdziwą radością oraz okazją do poznania pracy piekarza i procesu wypieku pieczywa. Szczególnie dziękujemy sp. j. Spółka produkcyjno - handlowa Bąkowski-Tomas, jak również, wszystkim pracownikom piekarni w Sępólnie Krajeńskim za okazaną gościnność i bardzo miłą atmosferę. Bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY! 

             

          • Akcja charytatywna Onko-Mikołaje.

          • 🎅Uczniowie i pracownicy naszej szkoły przyłączyli się do akcji charytatywnej ONKO-MIKOŁAJE. 🧑🏻‍🎄Przez cały listopad zbieraliśmy podarunki, które trafiły do świątecznych paczek.  Także część dochodu ze sprzedaży kasztanów, zbieranych przez dzieci i rodziców w ramach akcji "Pomagamy z naturą", został przeznaczony na zakup darów. 🤶🏻Wszystkim dziękujemy za okazaną pomoc.

          • „Nie oddam swojej mocy -przemocy” - konkurs plastyczny.

          •      Dnia 12 grudnia 2023 roku uczennica naszej szkoły klasy 6 Nadia Mosek odebrała nagrodę i zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym „Nie oddam swojej mocy -przemocy”. Konkurs organizowany był przez OPS w Sępolnie Krajeńskim w ramach projektu „W naszej mocy jest świat bez przemocy”. Spośród 64 prac plastycznych zostało wyróżnionych 12, które zostały opublikowane w kalendarzu na 2024 rok. Gratulujemy!!!!

          • Pomagamy Bohaterom!

          • Na początku grudnia nasza szkoła włączyła się do akcji „Rodacy Bohaterom” prowadzonej przez fundację Lex Lupus. Polega ona na wsparciu kombatantów wojennych oraz Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich. Uczniowie klasy IV podarowali artykuły spożywcze o długim terminie ważności, m.in. mąkę, cukier, makaron, ryż. Część produktów została również zakupiona z pieniędzy uzyskanych ze zbiórki kasztanów. Skompletowaliśmy z tego dwie pokaźne paczki i przekazaliśmy je pracownikom fundacji. Dodatkowo czwartoklasiści wzięli udział w akcji pn. „Samozdjęcie”. Pozowali do zdjęcia, trzymając w dłoniach wymowny napis: „Dziękujemy!”. Fotografia ta zostanie wywołana i dołączona do paczek. Oprócz tego uczniowie klas IV–VII wykonali na zajęciach plastyki kartki świąteczne z własnoręcznie wypisanymi życzeniami, które trafią do naszych rodaków. Tak duże zaangażowanie uczniów i rodziców pokazało, że są wśród nas ludzie o wielkim sercu, skłonni do bezinteresownej pomocy.

          • Mikołajki w Zalesiu

          • Jak co roku 6 grudnia naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj. Wszyscy z utęsknieniem czekali na ten dzień. Każdy z uczniów otrzymał od naszego długooczekiwanego gościa słodki upominek. Spowodował on na twarzach dzieci szeroki uśmiech. To był miły i pełen niespodzianek dzień !

          • W służbie prawu.

          • Czwartego grudnia w naszej szkole gościliśmy funkcjonariuszy Służby Więziennej. Warsztaty dotyczyły edukacji prawnej młodzieży klasy 6 i 7.  Na zajęciach uczniowie dowiedzieli się czym jest prawo, kto je reguluje oraz zapoznali się z kodeksem karnym. Podczas warsztatów nieletni poznali zakres karalności w przypadku hejtu, nękania, zażywania i rozprowadzania wyrobów tytoniowych, alkoholu i innych używek. Poruszono kwestie karalności kradzieży i niszczenia mienia w rozumieniu występku, a przestępstwa dla osób w wieku od 12 do 16 lat.  

            Ogólnopolski projekt miał charakter prewencyjny, aby ustrzec młode osoby przed popełnieniem czynów wykraczających poza normy społeczne. Zakres działań wpisuje się  w zadania  programu profilaktyczno-wychowawczego  naszej szkoły.  

            Spotkanie przybliżyło uczniom życie w więzieniu, zasady panujące w zakładzie karnym oraz sposoby resocjalizacji osadzonych.  

            Funkcjonariusze z Oddziału Karnego w Chojnicach zaprezentowali podstawowe wyposażenie osadzonego oraz wyposażenie funkcjonariusza ZK.  

            Pedagog szkolny  

          • Noc odkrywców.

          • Uczniowie klasy III, z pewnością na długo zapamiętają noc z 1 na 2 grudnia, gdyż po raz kolejny spędzili ją w szkole. Pomysłów na wieczór i późne godziny nocne nie brakowało. Wszyscy zadbali o to, aby czas spędzony razem, w nieco innej scenerii i czasie, był niezapomniany.  

            Mnóstwo frajdy sprawiło samo rozkładanie śpiworów. Po wspólnym przygotowaniu i zjedzeniu pizzy, kiedy zrobiło się już zupełnie ciemno, przyszedł czas na wspólną grę w piłkę nożną chłopcy kontra dziewczęta na naszym nowym boisku. Okazało się jednak, że chłopcy są świetni w tej grze, ale dziewczynki nie odpuszczały co widać po wyniku meczu 6:5. Po meczu udaliśmy się do szkoły, aby się ogrzać i po krótkiej przerwie udaliśmy się na salę gimnastyczną by tam jeszcze pograć. Mogliśmy jeszcze udać się do przedszkola i tam bawić się zabawkami, co okazało się niemałą frajdą. Po pełnym przeżyć wieczorze i wieczornej toalecie, przyszła pora na nocny seans filmowy. Po seansie nastąpiła cisza nocna. 

            Po śniadaniu, zmęczeni, ale zadowoleni uczniowie, odebrani zostali przez stęsknionych rodziców. 

            „Noc w szkole” była świetną okazją do integracji uczniów, do kształtowania umiejętności współdziałania i współpracy w zespole, a także nabycia umiejętności społecznych w zaspakajaniu swoich potrzeb. Wspólnie spędzony czas najlepiej dokumentują zdjęcia, a najtrafniejszą recenzją są opinie uczniów, którzy uśmiechnięci i zadowoleni wrócili do swoich domów. Dla wielu uczniów był to pierwszy, samodzielny nocleg poza domem oraz wydarzenie pełne niesamowitych emocji! 

          • Wycieczka do Niemiec.

          • W dniach 14-16 listopada 2023 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w międzyszkolnej wycieczce edukacyjnej do Niemiec. Wraz ze swoimi kolegami ze szkół w Wałdowie, Gostycynie, Sępólnie Krajeńskim i Rostock wyruszyli we wtorek w swoją (dla większości) pierwszą zagraniczną podróż.

            Jednak zanim do tej granicy dotarliśmy na wszystkich czekała niespodzianka w postaci odwiedzenia jednego z największych na świecie posągów Jezusa, który to znajduje się w Świebodzinie. Pilot wycieczki powiedział nam kilka ciekawostek zarówno o tej statui jak i o innych wielkich znajdujących się na różnych kontynentach.

            Granicę przekraczaliśmy w miejscowości Świecko na Odrze, gdzie dzieci zrobiły pamiątkowe zdjęcia. Od razu potem pojechaliśmy w miejsce, które było głównym punktem naszego wyjazdu, a mianowicie berlińskie zoo. Tam widzieliśmy mnóstwo zwierząt, których wielu z nas nigdy nie widziało na żywo. Były pandy małe i wielkie, wiele gatunków małp, żyrafy, słonie, różnorodne ptaki, gady, płazy i ryby. Pan Sebastian opowiedział wiele ciekawostek o zwierzakach, a także co nieco o swojej wcześniejszej pracy w zoo na stanowisku opiekuna dzikich zwierząt. Następnie pierwsze zakupy w Niemczech, które sprawiły, że w naszych plecakach pojawiły się pamiątki.

            Kolejnym punktem było centrum miasta, w którym to podczas spaceru mogliśmy zobaczyć kluczowe monumenty Berlina. Widzieliśmy Bramę Brandenburską, budynek parlamentu, wieżę telewizyjną oraz mnóstwo ciekawych budowli, które wieczorową porą pięknie się prezentowały.

            Miejscem docelowym naszej podróży było Tropical Islands znajdujące się w miejscowości Krausnick w Brandenburgii. Tam zostaliśmy zakwaterowani w namiotach, zjedliśmy pyszną kolację i ruszyliśmy na podbój aqua parku. Niesamowite plaże, zjeżdżalnie, sklepy, restauracje i kolejny raz wiele gatunków zwierząt, wśród nich żółwie, flamingi, motyle i inne owady, pajęczaki i ryby. Nasz pobyt tam trwał ponad dobę, ale przez dobrą zabawę czas niestety zleciał bardzo szybko.

            W drodze do domu pyszne przekąski w McDonald’s i planowanie kolejnej wyprawy w kolejnym roku szkolnym. Padło wiele propozycji, będziemy nad nimi pracowali i wybierzemy najciekawszą.

             

            Sebastian Skaja

             

          • Konkurs z języka angielskiego.

          • W październiku w naszej szkole odbyły się eliminacje do szkolnego konkursu z języka angielskiego "1 z 10". Wzięli w nich udział wszyscy uczniowie z klas IV-VII naszej szkoły. Po eliminacjach została wyłoniona dziesiątka najlepszych, która to w listopadzie zmierzyła się w finale. Do trzeciej rundy konkursu - czyli wielkiego finału - przeszli Robert Szmagliński i Jan Janke z klasy V oraz Antoni Murawski z klasy VII. Wielkim zwycięzcą został Antoni Murawski, który nie tylko pokonał wiedzą wszystkich kolegów i wszystkie koleżanki, ale i pobił rekord zdobytych punktów, który teraz wynosi 491. Ponadto Antek podczas ostatniego apelu otrzymał dyplomy i nagrody. Wielkie gratulacje! Następna runda konkursu już wiosną.

             

            Sebastian Skaja

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Zalesiu
      • 52 388 20 32
      • Szkoła Podstawowa Zalesie 36 89-400 Sępólno Kraj. Poland
      • mgr inż. Helena Banaszak
      • Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zalesiu podaje do wiadomości rodzicom, prawnym opiekunom, pracownikom szkoły, interesantom – dane Inspektora Ochrony Danych naszej szkoły. Małgorzata Kollas malgorzata.kollas@cbi24.pl kom: + 48 533-229-001
      • /SPZalesie36/SkrytkaESP
    • Logowanie