• "Aktywna tablica "- pomoce dla szkoły

          • Nasza szkoła wpisała się w program rzadowy "Aktywna Tablica", który dał nam możliwość pozyskania nowoczesnego wyposażenia w sprzęt multimedialny oraz pomoce dydaktyczne dla dzieci ze specyficznymi potrzebami edukacyjnymi. Otrzymaliśmy wyposażenie do terapii procesów komunikacyjnych, w tym "Magiczny Dywan" wraz z oprogramowaniem ułatwijącym pracę z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi m.in. pakiet EDU Quizy dla klas 4-8, pakiet Zgadnij co czuję?, pakiet Rewalidacja, pakiet Z dysleksją na Ty. Dzieci bardzo chętnie korzystają z otrzymanych pomocy. 

          • „Nie oddam swojej mocy- PRZEMOCY!!!”- gminny konkurs plastyczny

          • Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie plastycznym, w ramach realizowanego projektu

            „OTWÓRZ OCZY- NIE DAJ SIĘ PRZEMOCY W GMINIE SĘPÓLNO KRAJEŃSKIE!!! - CZĘŚĆ 3”, którego organizatorem jest Ośrodek Pomocy Społecznej w Sępólno Krajeńskim .

            Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych: 9-11 lat oraz 12-13 lat. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej ,którego celem było:

            • zwrócenie uwagi na zjawisko przemocy w rodzinie;

            • przeciwdziałanie przemocy w rodzinie;

            • zdobycie wiedzy o rodzajach przemocy i sposobach obrony przed nią

            • uświadomienie dzieciom skutków stosowania przemocy;

            Uczniowie , którzy otrzymali wyróżnienie i nagrody to:

            1. Jan Kantak

            2. Dagmara Żywicka

            3. Nikola Józefko

            4. Mateusz Zabłocki

            5. Maja Folega

            6. Weronika Ciemińska.

            Najlepsze prace zostały opracowane graficznie w formie plakatów oraz kalendarzy na 2022 rok.

                                                                           

                                                                         Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

          • Konkurs plastyczny z języka angielskiego

          •      Na sobotnich zajęciach dodatkowych uczniowie klasy V i VII Szkoły Podstawowej w Zalesiu wzięli udział w konkursie plastycznym związanym z językiem angielskim. Zadaniem konkursowym było wybrać jedną miejscowość znajdującą się w kraju lub terytorium zależnym Wielkiej Brytanii, w którym mówi się w języku angielskim i zobrazować tę nazwę charakterystycznymi dla danego obszaru symbolami.

                Wszyscy biorący udział w konkursie wybrali jednogłośnie ośrodek administracyjny brytyjskiego terytorium zamorskiego Anguilli - The Valley. Zarówno Anguilla jak i jej stolica są częścią Karaibów, które to położone są w Ameryce Północnej.

            Zwyciężczynią konkursu została Oliwia Ciszek, która nie tylko oddała na rysunku piękno The Valley, ale także zaznaczyła wśród obrazków samą nazwę wybranej przez siebie miejscowości.

             

                                                                                                                                     Sebastian Skaja

          • Umiem pływać

          • Uczniowie klasy I i III uczestniczyli w ogólnopolskim programie “Umiem pływać”

            Zajęcia odbywały się na basenie w Człuchowie jeden raz w tygodniu (dziesięć wyjazdów) po dwie godziny lekcyjne. 

            Na początku oswajali się z wodą i wykonywali proste ćwiczenia w niej. Następnie nadszedł czas na naukę pływania.  

            Wszystkie dzieci dzielnie wykonywały wszystkie zadania i większość z nich opanowała umiejętność pływania, a na pewno jej podstawy. 

            Na zakończenie zajęć musieli zaliczyć krótki egzamin. Wszyscy poradzili sobie znakomicie. 

            Zajęcia te zapewne przyczynią się do większego bezpieczeństwa naszych uczniów podczas spędzania czasu nad wodą w okresie letnim. 

          • Dolina św. Mikołaja

          •      Dnia 10.12.2021 roku, klasa pierwsza, druga, trzecia i przedszkole udały się na wycieczkę do Doliny Świętego Mikołaja w Lubnicy. Sam wyjazd był wielokrotnie przekładany, więc bardzo cieszyliśmy się, że doszedł do skutku. Dzieci miały możliwość spotkania z Świętym Mikołajem oraz uczestniczyły w warsztatach z jego pomocnikiem. Okazało się także, że Mikołaj zgubił swój worek, a dzieci musiały go odnaleźć, sprawiło im to wiele radości. To była udana wycieczka, którą zapamiętają na długo.

                                                                                                                                           Wychowawcy klas

          • Boże Narodzenie w szkole w Zalesiu.

          • Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny, na który czekamy z niecierpliwością przez cały rok. Przygotowania, spotkania z rodziną, dzielenie się opłatkiem, życzenia, kolędy i ten najbardziej magiczny dzień w roku Wigilia. 

            Tuż przed Świętami uczniowie naszej szkoły spotkali się ze swoimi wychowawcami, nauczycielami na klasowej Wigilii. 

            Ten uroczysty dzień rozpoczął się jasełkami pt. „1:0 dla nieba” przedstawionymi przez uczniów klasy III pod opieką p. Doroty Rusiniak. Uwzględniając warunki sanitarne, najpierw spektakl obejrzeli uczniowie klas „O” – II a następnie klas IV – VIII.  

            Po spektaklach nastąpiło kolędowanie. Każda z klas przygotowała i zaśpiewała kolędę. 

            Nastepnie opiekun SKO przedstawił wyniki obrad komisji konkursowej na "Choinkowaą bombkę SKO". 

            I miejsce zajęła bombka wykonana przez Zofię Kantak. Wyróżnienie zdobyły bombki wykonane przez: Jana Kantak, Franciszka Burzyńskiego, Huberta Frőhlke, Michała Szumińskiego, Bartosza Kufel, Leny Brzezińskiej, Julii Pikulik, Mateusza Zabłockiego. 

            Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody. 

            Po ogólnoszklnych obchodach nadszedł czas na świętowanie w klasach. Na każdego czekały tradycyjne pierogi oraz barszcz, zasponsorowane przez Radę Rodziców, a na deser pierniki, ciasta i inne słodkości przyniesione przez uczniów. 

            Życząc sobie zdrowych i spokojnych Świąt dzielono się opłatkiem, śpiewano kolędy i wspólnie oglądano filmy świąteczne. Wszyscy spotkali się z Gwiazdorem, który zawitał do Zalesia i siedząc przy choince obdarowywał uczniów prezentami, które powstały dzięki wspólnemu zaangażowaniu każdego rodzica, Rady Rodziców oraz sponsorów. 

            Wigilia przebiegała w atmosferze rodzinnego ciepła. Dzięki tym akcentom wszyscy poczuli już klimat nadchodzących, najpiękniejszych, najbardziej rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. 

          • Konkurs poetycki

          • Jeszcze jesienią w naszej szkole uczniowie klas IV-VII postanowili spróbować swoich sił jako poeci. Tematyką powstałych utworów była JESIEŃ. Ta kolorowa twórczość ozdobiła gazetkę ścienną na korytarzu szkolnym, aby każdy mógł przeczytać i ocenić, komu tworzenie poezji wychodzi najlepiej, kto jest mistrzem w układaniu przenośni, porównań i dobiera najtrafniejsze epitety. Na podstawie głosowania wśród uczniów wyłonionych zostało 9 prac, z których w drugim etapie Komisja Konkursowa wybrała najlepszych. 

            I miejsce zajął wiersz ucznia VII klasy- Mateusza Zabłockiego 

            II miejsce- Maja Folega, klasa VII 

            III miejsce- Maciej Kotliński, klasa IV 

            Wyróżnieni uczniowie dyplomy oraz upominki otrzymają na najbliższym apelu w styczniu. 

          • Razem na Święta - Akcja MEiN

          •    

            Już kolejny rok w naszej szkole przeprowadziliśmy akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki- Razem na Święta . Głównym celem inicjatywy jest zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Wspólnie z uczniami w ramach akcji wykonaliśmy ozdoby świąteczne, które udekorowały nasze rodzinne domy oraz mieszkania przyjaciół. Zadbaliśmy, aby cała szkoła wypełniła się świątecznymi akcentami. Dodatkowo chętni uczniowie wykonali kartki Bożonarodzeniowe, które rozesłaliśmy do władz, emerytów oraz przyjaciół Szkoły Podstawowej w Zalesiu.  

                                                                                                                                                   Opiekun SU

          • 16 dni bez przemocy

          •    

            Cała szkoła w Zalesiu na przełomie listopada i grudnia wzięła udział w akcji profilaktycznej zwalczającej przemoc. Jak dobrze wiemy to zjawisko nie tylko występuje w szkole, na ulicach czy podwórku, ale również w sieci. Zatem grono pedagogiczne swoje działania zapobiegawcze zaplanowało na kilku płaszczyznach.  

                W klasach 1-3 wychowawczynie posłużyły się metodą bajkoterapii. Bajka miała na celu szlifowanie kompetencji interpersonalnych. Za pomocą opowiadania przedstawiono problem konfliktów, rozczarowań i złości. Wdrożono również elementy asertywnego wyrażania swojego zdania w duchu Języka Żyrafy (Porozumienia Bez Przemocy).  Natomiast podczas zajęć komputerowych zajęto się tematyką netykiety w oparciu o kreskówki edukacyjne programu edukacyjnego “Sieciaki.pl. Dzieci chętnie brały udział w kierowanych dyskusjach dotyczących zastępowania przemocy - życzliwością.  Z kolei na robotyce uczniowie tworzyli drogę dla nowoczesnych Ozobotów, aby dotarły do celu mijając dobre uczynki oraz zagadnienia związane z życzliwością.  

                   Starsi uczniowie w ramach godzin wychowawczych realizowali zadania związane z kampanią społeczną “Bądź z innej bajki” w ramach programu “Bezpieczni w sieci OSE”.  Dodatkowo podjęli się realizacji jednego z zadań projektu edukacyjnego “Z kulturą mi do twarzy” - Tydzień Życzliwości.  Wychowawcy klas 7 i 8 sięgnęli również do materiałów promowanych przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Film "Gdzie jest Mimi?"  pokazał  uczniom  czym jest cyberprzemoc, jakie są jej konsekwencje (zarówno dla ofiar jak i sprawców) oraz jak sobie z nią radzić. 

                  W wyniku wielu dyskusji oraz podjętych działań powstała galeria prac propagujących kampanie Bez przemocy. Ponadto klasa IV wraz z wychowawcą nagrała film “Stop przemocy”- promujący dobre zachowania.  

                                                                                                                                                          Opiekun SU      

            _grooming_ebook.pdf 

            fomo_ebook(1).pdf

            cyberprzemoc_ebook(1).pdf

            patostreamy_ebook(1).pdf

          • Mikołajki w szkole w Zalesiu

          •    

             6 grudnia, jak co roku, Szkołę Podstawową w Zalesiu odwiedził Mikołaj. Miał prezenty dla wszystkich uczniów, tych najmłodszych i tych całkiem dużych, którym się wstyd przyznać, że wierzą w Św. Mikołaja. Wizyta sprawiła wiele radości, bo upominki dostali ci grzeczni i ci, którym zdarza się psocić i figlować. W Naszej szkole “magia świąt” jest coraz bardziej wyczuwalna. Z Nadleśnictwa Lutówko, ze Szkółki leśnej w Doręgowicach przyjechała piękna choinka, która została ozdobiona bombkami, łańcuchami i światełkami. Uczniowie zaangażowali się w wykonywanie kartek z życzeniami świątecznymi. Każdy czeka na piątek, kiedy każda klasa usiądzie do wspólnego wigilijnego posiłku oraz w całej szkole zabrzmią wykonywane przez uczniów kolędy. 

          • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

          •      

            Cały świat 20 listopada celebrował Prawa Dziecka, w Zalesiu obchodziliśmy ten wyjątkowy dzień 19 listopada. W ramach solidarności i uczczenia Konwencji Praw Dziecka uczniowie ubrani byli na niebiesko. W całej szkole samorząd uczniowski rozwiesił fiszki informujące dzieci i młodzież o ich prawach.  Na ścianach znalazły się podstawowe postulaty: prawo do nauki, prawo do zabawy, prawo do odpoczynku, prawo do życia w rodzinie, prawo do głosu, prawo do tożsamości i wiele innych.  Ponadto chętni uczniowie wykonali prace plastyczne propagujące ich prawa. Dzięki twórczości wychowanków zorganizowaliśmy galerię szkolną. 

                                                                                                                               Opiekun SU  

          • Z ekologią na Ty

          •        

            W aktualnym roku szkolnym uczniowie klasy drugiej realizują Ogólnopolski Progam Edukacjny "Z ekologią na Ty". Projekt zakłada wykonanie eko zadań i wyzwań, które zawierają kręgi tematyczne: “Jestem eko”, “Przyroda wokół nas”, “Rady na odpady”,  “Eko zdrowie”, “Eko inspiracje”. Działania mają na celu doskonalenie umiejętności samodzielnej eksploracji świata, rozwiązywania problemów i stosowania nabytych umiejętności w nowych sytuacjach życiowych.  Dotychczas drugoklasiści w ramach lekcji przyrodniczych oraz technicznych stworzyli klasową makietę grzybów. Uczniowie samodzielnie wykonali ją  ze szklanych butelek i słoików. Taka forma aktywności utrwaliła jesienny materiał o grzybobraniu. Kolejnym zadaniem wykonanym przez dzieci było stworzenie jesiennej sałatki owocowej. Podczas realizacji tego wyzwania uczniowie poznali   czym jest owoc, kwiat, liść, łodyga czy korzeń. Wspólnie zastanawiali  się nad ich funkcją.  Drugoklasiści przypomnieli sobie piramidę zdrowego żywienia i na jej podstawie utworzyli jadłospis składający się z 5 dań obfitujących w dużą ilość warzyw i owoców. Uczniowie klasy drugiej  w ramach tego projektu poznają zagadnienia związane z ekologią, siłami natury, zdrowym odżywianiem. Swoje działania będą realizować indywidualnie i grupowo na forum klasy. W planach jest  zorganizowanie szkolnego konkurs przy pomocy samorządu uczniowskiego. Wiedza i umiejętności jakie wykorzystają podczas pracy nad tymi zadaniami z pewnością wzbogacą ich doświadczenia edukacyjne. 

                                                                                                                                                       Jagoda Kalinowska 

          • Konkurs SKO

          • Październik jest miesiącem oszczędzania, dlatego też opiekun SKO ogłosiła konkurs pt. „Coś z niczego” dla uczniów klas młodszych. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do oszczędzania, nie tylko pieniędzy, ale również do ponownego wykorzystania materiałów lub pojemników już raz użytych. Okazało się, że nasi uczniowie są bardzo kreatywni i wykazali się niezwykłą pomysłowością.

            Dzieci w przeróżny i czasami bardzo zaskakujący sposób wykorzystały materiały wtórne.

            Powstały: drzewo zachęcające do oszczędzania, zamek, wąż, domek dla ptaków, skarbonka, świecznik, akwarium, organizer.

            Komisja konkursowa wybrała trzy prace, których autorami są:

            I miejsce – Franciszek Bogdaszewski

            II miejsce – Zofia Kantak

            III miejsce – Gracjan Podlecki.

            Były też wyróżnienia: Jan Kantak, Lena Brzezińska i Michał Szumiński.

            Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody. Sponsorem nagród jest Bank Spółdzielczy w Więcborku - oddział w Sępólnie Kraj. 

                                                                                                                       Opiekun SKO

                                                                                                                       D. Rusiniak

          • Szkoła do hymnu

          •    Nasza szkoła po raz kolejny przystapiła do akcji "Szkoła do hymnu". 10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 cała społeczność szkolna odśpiewała cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego

             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Zalesiu
      • 52 388 20 32
      • Szkoła Podstawowa Zalesie 36 89-400 Sępólno Kraj. Poland
      • mgr inż. Helena Banaszak
      • Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zalesiu podaje do wiadomości rodzicom, prawnym opiekunom, pracownikom szkoły, interesantom – dane Inspektora Ochrony Danych naszej szkoły. Małgorzata Kollas malgorzata.kollas@cbi24.pl kom: + 48 533-229-001
      • /SPZalesie36/SkrytkaESP
    • Logowanie